Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljam a hozzátáplál...

Hogyan csináljam a hozzátáplálást 4 hós anyatejes babánál?

Figyelt kérdés
Sajnos kevés neki a tejcim, egész nap csak fél litert evett, de csak este sírdogál, hogy még éhes, eddig ilyenkor tejpépet kapott, de így is csak fogy napról napra. A védőnő szerint kezdjem adni délelőtt a gyümiket, de hogyan és mennyit? Légyszi adjatok ötleteket
2009. júl. 15. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt javaslom, hogy egyelőre naponta csak egyszer adj neki és csak 1 félét. Pl. almát, barackot vagy körtét. Lereszeled és úgy adhatod neki pépesen kiskanállal. Én egyszerre 1 gyümölcsöt szoktam lereszelni. Az elég szokott lenni, de úgyis látod, ha nem kell már neki több vagy többet igényel.
2009. júl. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
És az is fontos, hogy ne adj neki bizonyos gyümölcsöket: a banán megfoghatja, olyanokat, mint az eper vagy málna pedig azért nem adják, mert allergiát okozhatnak ebben a korban.
2009. júl. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaz,hogy nem gyümölcs,de a Sinlac nagyon jó,ha fogy és nem hízik a baba.Az orvos felírja,úgy feleannyiba kerül.Úgy tudod adni,mint a tejpépet és nagyon finom.Keverhetsz ebbe is gyümölcsöt és később zöldséget is.Még annyi:ha nem akarja az almát elfogadni,akkor párold meg picit,nálunk így bejött:)))
2009. júl. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tízóraira próbáld meg,nálunk első két nap kóstolt,a 3.napon már megette a teljes szopiadagot.Én egy darabig fejtem,hogy estére legyen ha a ciciben nincs annyi,de már az sem kell. Szopik között kóstoltattam vele új ízt,pár nap után már abból is evett egy adagot. Fő a fokozatosság,és nem szabad erőltetni ha nem kell neki. Az én babám összeszorítja a száját ha közeledek a kanállal. Arra is figyelj,hogy a székletlazítókat minél hamarabb keverd a hasfogókkal.

Fog:alma,banán,répa,körte(puffaszt is),burgonya

Lazít:őszibarack,szilva,paradicsom

2009. júl. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én úgy kezdtem (szintén 4 hónaposa), hogy először csak egy üveg gyümölcs 1/3-át adtam Neki, ezt kétszer egy nap. Emellett kapott a délutáni alvás után tápszert, de muszáj volt szopi előtt adnom, mert egy darabig, ha csak egy kevéske anyatej is jutott a gyomrába, már nem kért mást. Viszont a cumisüveg után meg simán szopizott. Ez ment egy hónapig. 5 hónapos korában az ebéd főzi volt, de csak egy fél üveg először. 5 hónapos múlt, és ma már tízóraira felfal egy üveg gyümit, ebédre meg egy üveg főzit. Fokozatosan, hetente 20 grammal növeltem a mennyiséget. Ma így eszünk: reggeli szopi; tízórai gyümi és tápi, ha kér; ebéd főzi és szopi; uzsonna tápszer (150-200 ml között fogyaszt); fürdés előtt tejpép; lefekvés előtt szopi. Remélem tudtam segíteni.
2009. júl. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi
2009. júl. 15. 17:23
 7/8 anonim ***** válasza:
3 hete kezdtem 4 hósan a hozzátáplálást lányomnál mert már ő sem hízott, s este sírdogált hogy éhes. 10-kor első nap 5 kanál almát kapott, majd másnap 10 kanál , s harmad nap már egy egész almát megevett. Ugyan így csináltuk a barackkal is, azt jobban szereti, majd kevertem a barackot almával. Délután tejpépet kap, s attól jól lakik fürdés előtt, így elég neki este a szopi, ha pedig nem akkor kap egy kis tápot, s így alszik reggelig.
2009. júl. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
utolsónak és mindenkinek nagyon köszi, én is úgy fogom akkor csinálni ahogy utolsó írta, ez a legszimpibb
2009. júl. 15. 22:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!