Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok ha nagyon sír a...

Mit csináltok ha nagyon sír a babátok?

Figyelt kérdés

Vannak napok amikor szinte egész nap sír a babám (4 hetes). Ha felveszem, ha visszateszem az ágyba, ha sétálgatok vele stb... nem nyugszik meg. Nem éhes, nem fázik, nincs melege stb... Elvileg kizárva minden olyan dolog, amire ilyenkor gondolni lehet. Egyszerűen nyűgös.

Ha leteszem az ágyába és ott sír, lelkiismeret furdalásom van. Az első héten volt amikor már vele együtt sírtam, annyira sajnáltam, hogy nem tudom megvigasztalni. De ha egész nap a karomban van, akkor meg semmit nem tudok csinálni. (enni, wc-re menni, főzni, fürödni...) De sokszor még a karomban is nyüglődik.

Szerintetek szívtelenség, ha leteszem az ágyába és hagyom őt sírni? Tanácstalan vagyok, mi a helyes.


2009. júl. 15. 09:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Felfogás kérdése hogy hagyod sírni az ágyában vagy nem. Ha bírod hogy ott egyedül magában sir, akkor tedd a dolgod és hagyd. De azt tudni kell hogy egy kicsibaba ok nélkül nem sir, lenne jobb elfoglaltsága is, de a segitségedet kéri, mégha szerinted mindent megtettél, szerinte nem. Ha nem tudod megnyugtatni, vidd a friss levegőre, ez nekem mindig bevált. Ne öltöztetsd túl ebben az iszonyú hőségben!
2009. júl. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
JA ès fOlyadék!!! Ha szopik is, próbálj adni az etetések között kis vizet!
2009. júl. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

szia!

nem lehet, hogy a hasa fáj?

az én kislányom is ezt csinálja, pedig már 2 hónapos.

próbáld meg tornáztatni, meg fektesd az alkarodra, úgy hogy a pocakját tartod a tenyereddel, a lábacskái, kezecskéi szabadon lóghatnak, így kimasszírozza a pociját a ficánkolással, és könnyen kijönnek a pukik.

Ezen kívül infacol, vagy espumisan, gripe water, sab simplex, esetleg homeopátiás golyók. Bár én úgy vagyok vele, hogy mire mindent kipróbálunk, arra kinövi...

Kitartás

2009. júl. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az Infacolt már 2 hete adjuk neki és szerencsére használ, elmúltak a panaszai. Amikor fájt a pocija, akkor másképp sírt. Mostanában hasfájós sírást nem tapasztaltunk.


Babamasszázzsal is szoktam próbálkozni, énekelek neki, simogatom - de néha semmi nem segít.


Persze nem hagyom ott sírni az ágyában sokáig, csak addig, amíg gyorsan elmegyek wc-re, bekapok valami kaját, vagy lezuhanyzom... De már emiatt is lelkiismeret furdalásom van, hogy amíg ülök a wc-n sír a kisfiam...

2009. júl. 15. 09:54
 5/11 anonim ***** válasza:
Elektromos hinta nekünk be vált.Csak ne sokat legyen benne.
2009. júl. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

szia! ajánlom figyelmedbe ezt a linket itt elolvashatod ha sír a csecsemő mi lehet az oka és nyugtató tippeket is olvashatsz. Minden itt amit a sírásról tudni kell...

[link]

2009. júl. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a cikket!! És köszönöm a segítséget!
2009. júl. 15. 10:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt a helyzet a 6. hétig, utánna kicsit javult. Most már egész jó 10 hetes. Nehéz ebben a korban lekötni a figyelmét. Nálunk ami bevált: hintaszék (elejével csak pár perc, most már sokáig elvan benne), pelus csere (szeretnek szabadon lenni, és jókat lehet közben játszani), gimnasztik labda (azon rugózva mondok neki mondókákat, éneklek). Ilyen melegben azért többször tedd cicire, mert nagyon megviseli őket a meleg. A porszívózás csodát tesz, ő elalszik, megnyugszik, és a lakás is tiszta lesz. Miután elaludt, lesz egy kis szabadod. Nekünk egy ideig a hajszárító ott volt az ágy mellett, most már jó ideje a fiókba került, hozzá sem nyúltunk.

A 6. hét után folyamatossan javult-javul a helyzet. Egyre okosabbak, egyre jobban lelehet kötni a figyelmüket, kevesebbet sírnak.

2009. júl. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen a tanácsokat!

2009. júl. 15. 10:54
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt vetem észre, hogy kb. ilyenkor vagy kicsit később már nem szeretnek felénk fordulva karon lenni csak kifele v alkaron, mert úgy tudnak nézelődni. Akkor karon sem fog anyit sírni. A lányom imád röpcsizni :)

Tegnap az utolsó voltam

2009. júl. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!