Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok akkor, ha nem...

Mit csináltok akkor, ha nem csillapítja a babátok lázát a Nurofen, Panadol?

Figyelt kérdés
Csak a Germicid húzza le a lázát, de az is kb. csak 3 órán át hat és ugye 6 óránként lehet adni. A köztes időben adtam Panadolt, hűtőfürdőztettem és így is 39,6 fok volt a láza. Csak délután rendel az orvosunk. :(
2011. júl. 4. 11:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Leoltoztetem pellenkara vagy nhagyom, hogy jatszon a langyos vizben.

Amikor en gyerek voltam, akkor hideg tejes ruhat csavartak a lbamra, es allitolag az is hatott.

2011. júl. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én a helyedben,nem várnám meg a rendelési idő kezdetét.Azonnal vinném,vagy kórházba,vagy az ügyeletre..Szerintem indulj,ha még most is ilyen magas a láza,és semmi nem használt eddig is..
2011. júl. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
5 óra elteltével adtam Germicidet, ami lehúzta a lázát 37,5-re. Most elaludt szegénykém!
2011. júl. 4. 11:24
 4/14 DannyZuko ***** válasza:
0%
És te 39,6al nem vitted nmég be az ügyeletre? Ne viccelj. A babáknál a lázat nagyon komolyan kell venni. tekintve, hogy 6 órás közöket írsz, nem most kezdődött. Hívd fel a védőnőt vagy a dokit, hogy mit tegyél és/vagy vidd ügyeletre a kicsit.
2011. júl. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

a fiamnak minden betegségénél 40 körüli láza van, én sem rohanok vele az ügyeletre kéthavonta..

váltogatom a különböző hatóanyagú lázcsillapítókat - így nem kell 6 órát várni, csak 3-at a két lázcsillapító között és hűtőfürdőztetem - sokan nem jól csinálják a hűtőfürdőt (érdemes a neten megnézni, hogy kell pontosan), pedig ez a leghatásosabb, azonnal hat, nagy segítség addig, míg hat a gyógyszer

jobbulást nektek

2011. júl. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Felhívtam az ügyeletet, ahol közölték, hogy adjak neki Nurofent... de még egyszer mondom mindenkinek éppen ez a probléma, hogy sem a Nurofen, sem a Panadol nem használ!!! Tehát nem tudom váltogatni a lázcsillapítókat, mert nem érnek semmit!

Most ért haza a férjem, megyünk a kórházba!

Azért köszi a válaszokat!

2011. júl. 4. 11:47
 7/14 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az utolsóhoz.

Langyos vízbe ültesd a babát, hogy minél jobban ellepje, fokozatosan hűtsd le kb. 30 fokra, max. 10 perc. A testborogatás nekünk egyik gyereknél se jött be, a csukló-boka borogatással pedig vigyázni kell.

2011. júl. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia


Nekünk a vizeslepedőzés vált be. Tudom, hogy drasztikus, de hatásos. Én úgy szoktam, hogy megkapja a lázcsillapítót, mellette lehúzom lepedővel a lázát 37,5ig. Onnan már a lázcsillapító is hat.

A hűtőfürdőben nem marad meg a lányom, így meg 15 perc alatt túl vagyunk az egészen.

2011. júl. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekünk kb. másfél hónapja volt ilyen nagyon makacs láza a 15 hónaposomnak.

Többször is hívtam az ügyeletet, ők adtak tanácsot. Azt mondták bevinnem felesleges, mert ők sem tudnak többet tenni.

Az volt a különbség, hogy nekünk a Germicid C is csak 39,1-re húzta le. Végül a Germicid c és 5 ml nurofen EGYÜTTES kombinációja vitte le. Soha nem gondoltam volna, hogy ezt szabad egyszerre, de az ügyeletes ezt tanácsolta és bevált.

Másnap kijött a gyerekorvosunk, és felírta ezt a kúpot:

noraminophenazoni

Nagyon jó volt, 3 óra elteltével pedig nurofent kapott, ami úgyszintén hatott, a germicid pedig csak este kellett.

Azt kihagytam, hogy a hűtőfürdő is alig vitt le valamit a lázán, pedig jól csináltam, mert kérdeztem, hogy pontosan, hogy is kell.

Egész éjjel fél percenként borogattam a homlokát, csuklóját, bokáját.

Mondom......semmitől nem ment le a láza.

Soha nem voltam még ennyire kétségbeesve, rettegtem a lázgörcstől is.

Jobbulást nektek, és keress valami megoldást, mert az nagyon nem jó, ha tartósan ennyire magas a kicsi láza.

2011. júl. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak is 3 hete volt ilyen makacs magas láza.

Nem vitte le sem nurofen, sem panadol. Bevittük az ügyeletre, kivizsgálták (mert az hülyeség, hogy ők sem tudnak mit csinálni, az okát kell megtalálni a láznak, nem csak a tünetet kezelni!), így vettek vért, vizeletet, megnézték a torkát, meghallgatták a tüdejét, egyikkel sem volt probléma, így azt mondták ez a 3 napos láz nevű dolog, amit valami vírus okoz, tehát innentől kezdve már ők is csak láz csillapítást mondták. A hűtést pedig nem a végtagokon kell végezni, hanem a törzsén a gyermeknek!!! Vizes lepedővel körbe kell csavarni a törzsét és gyakran vizezni újra. Ez hatott náluk valamennyire (38,5-ig levitte), meg a kataflam cseppek + Mexalen kúp. Utóbbi recept nélkül kapható lázcsillapító! Esetleg azt is próbáljátok ki!

Jobbulást!

2011. júl. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!