Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok akkor, ha nem...

Mit csináltok akkor, ha nem csillapítja a babátok lázát a Nurofen, Panadol?

Figyelt kérdés
Csak a Germicid húzza le a lázát, de az is kb. csak 3 órán át hat és ugye 6 óránként lehet adni. A köztes időben adtam Panadolt, hűtőfürdőztettem és így is 39,6 fok volt a láza. Csak délután rendel az orvosunk. :(
2011. júl. 4. 11:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

OFF:

Kedves 13:01-es, a 12:30-as vagyok!

Kicsit érzek a válaszodban felém irányuló cinizmust.

Amit leírtam nem magamtól találtam ki, és csak segíteni próbáltam a Kérdezőnek.

Nekem az ügyelet a fent említett dolgokat mondta, és azt mondták, hogy ők csak algopyrin szurival tudnának többet, ami beadása természetesen ugyanúgy időintervallumhoz kötött. Aznap este 8X hívtam őket, mind a 8x elmondtam, hogy indulunk hozzájuk, és mind a 8x lebeszéltek és tanácsot adtak. Ezekszerint nálunk ez a protokoll.

A végtag és homlok borogatásomat is jól leoltottad.........hangsúlyoztam, hogy a hűtőfürdő nem segített, próbáltuk a priznicet is, de az amúgy is láztól extra kába gyermekem, olyan szinten üvöltött, hogy azt hittem elájul, levegőt is alig vett......valamivel pedig hűtenem kellett. Ezt is folyton tépte le magáról, meg kellett várnom míg elalszik.

Valószínű a Te eljárásod helyesebb és okosabb, de azért nem kell leoltani azt aki a tapasztalatát jött megosztani, segítő szándékkal.

Ha pedig rosszul értelmeztem a válaszod, és nem engem akartál "kifigurázni" a válaszoddal, akkor vedd tárgytalannak a hozzászólásom.

Bocsánat az offért.

2011. júl. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Szerintem nem téged akart kifigurázni, szimplán leírta, hogy egy csukló, boka borogatással csak azt éred el, hogy az izületeit tönkreteszed. És azért mondják, hogy a hűtőfürdő és az egésztestes borogatás a jó, mert így tudod a legtöbb bőrfelületen hűteni a gyereket. Szerintem semmi sértő nem volt benne.

A kórházról - igen, én is azt tapasztaltam, amit te. Lényegében csak a sokadik lázas nap után foglalkoznak a kórházban a gyerekkel. Igen, akkor kivizsgálják, de nem rögtön az első napon. Hiszen a láz jó, küzd a szervezet az őt megtámadó ellen.

2011. júl. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Mandulagyulladása van a kisfiamnak, 22 hónapos egyébként, de kisebb náthákat leszámítva nem volt még beteg. Azt mondták a kórházban, hogy hülyeség, hogy csak 6 óránként lehet adni germicid kúpot, makacs láz esetén egymás után!!!! két kúpot adjak a gyereknek, és ha lement a láza 38 fok alá, akkor szintentartásnak mehet a panadol szirup. Az a lényeg, hogy a germicidből 24 óra alatt nem lehet 6-nál többet adni.

Köszi a segítséget mindenkinek!

2011. júl. 4. 14:30
 14/14 anonim ***** válasza:

Én nem akarok senkivel vitatkozni, de egymás után kettőt, meg nincs 6 órás megkötés??? Olvasta az a doki a gyógyszer betegtájékoztatóját? Nem unatkozó anyukák találják ki ezeket a dolgokat, hanem az orvosok akik kifejlesztették és tesztelték! Igen, eltérhetnek a szokásos adagtól, de ne mondja már azt, hogy normális esetben nincs 6 órás megkötés.


"A készítmény szokásos adagja:

Gyermekeknek: 2-12 hónapos korig naponta 3x1/2 gyermekkúp, 1-14 éves korig naponta 3-5x1 gyermekkúp 6 óránként."

2011. júl. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!