Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám ritkítani a 4...

Hogy tudnám ritkítani a 4 hónapos babám éjjeli szopizásait?

Figyelt kérdés
Amikor még pár napos volt, szinte óránként felkeltünk, de ez akkor oké volt, és nem tartott sokáig, hamar áttért 2-3szori felkelésre. Gondoltam, ahogy nő, egyre többet fog egyszerre aludni és kevesebbszer kelünk fel. Mostanában azonban egyre többször kel fel szopizni: este 8 és reggel 6 között négyszer, a 6 órai már az ötödik. Egy ideje nem aludtam 2 óránál többet egyhuzamban és ez fárasztó.
2009. júl. 14. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:

NEkem 3 hós koráig sosem kelt fel éjjel enni,s utánna mindig megébredt. Nem volt már neki elég az esti tejcsi, s mindig szopi után kap tápszert, 100 milit, azzal jól lakik,s ismét kihúzza reggelig.

Próbáld ki ha nem vagy tápszer ellenes, nekem sok barátnőcs csinálja ezt, s reggelig alszik a baba. Van olyan barátnőm, aki már szülés előtt megvette az 1-es tápszert hogy estére azt kapja szopi után hogy átaludja az éjszakát.

Hipp 1-es tápszer gyógyszertárban 2000 ft, s 1 hónapig elég vacsira. Ugyan úgy szopizik napközben a lányom, s semmi baja nincs tőle!

Ha nem akarsz tápszerezni, tejpépet is megpróbálhatod fürdés előtt, majd fürdés után szokás szerint szopi.

2009. júl. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem elég a napközbeni bevitel , ezért eszik ennyit éjjel, hogy pótolja. Ha aludni akarsz, adj tápit este pótlásként, ahogy az előző anyuka irta. Mindketten pihentebbek lesztek. Amugy ilyentájt (4 hósan) van egy kis ugrás a fejlődésben és amugy is többet enne. Ha nem akarsz tápit adni, serkentsd a tejed lactoherb teával, szopi utáni rendszeres fejéssel, sok folyadék és kalóriabevitellel, de valahogy a cél az hogy neki több táplálékot adj. A tejpép is táp csak más formában.
2009. júl. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt. Szombaton lesz 5 hós és kb.3 napja állt vissza 1-2x-i kelésre. Azt mondják 4 hósan szokott lenni ilyen majd magától elmúlik ahogy nálunk is. Viszont most őrült meleg lesz ezért lehet, hogy ez megint bezavar majd.:/
2009. júl. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az enyém holnap lesz 5 hónapos, és ugyanez a gond. Már én is ki vagyok bukva, hogy hetek óta nem aludtam egyben 3 órát sem. A védőnő tanácsára elkezdtem a hozzátáplálást, nappal kap gyümölcsöt, ebédre főzeléket. Ez pár napja tart. Ettől függetlenül az éjszakák ugyanolyan mozgalmasak.

Légyszi írd meg, ha sikerült megoldanod a problémát! Köszi! :-)

2009. júl. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezzel járnak a babák, 24 órás "műszak". Hajrá, hallgass a többiekre! :)
2009. júl. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem tudtam, hogy 4 hónaposan is van egy ilyen ugrás, akkor lehet ez is, meg a meleg miatt is kel fel gyakran. Eléggé idegenkedem a tápszertől, pedig nagyon problémás számomra a szoptatás, de nem adom fel. Viszont már egy hónapja minden este megkapja, amit aznap a szopik után fejtem és összegyűjtöttem, ez kb. 80 ml szokott lenni. 2 hete elkezdtük a hozzátáplálást is, de elég lassan megy.

Hát akkor igyekszem a nappali kaja mennyiségét emelni, s reménykedek, ha már több szilárdat eszik, többet alszunk egyszerre.

Mindenkinek sok türelmet kívánok a babázáshoz!:)

2009. júl. 15. 13:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!