Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon miért van mostanában...

Vajon miért van mostanában ilyen sok nagy súlyú baba?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy most lavinát indítok el, de érdekelne, hogy ki mit gondol róla. Szerintem döbbenet, hogy pár hónaposan 7-10 kilós babákról írnak. Ezek a babák milyen súlyú gyerekek lesznek vajon? Tisztában van-e az anyuka, hogy a most oly édes aranyos dundus babájából esetleg (!) elhízott önértékelés zavaros kisgyerek lesz?
2009. júl. 14. 08:16
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj kedves kérdező, akinek nagy súlyú babája születik ( genetikai okokból, mert mondjuk anyuka, apuka nem 160 cm alacsony), az hagyja ott a kórházban? Mert ez a vita már idáig fajult! Egyébként meg mit vártál, ha fel vagyunk háborodva. Belegázolsz a lelkünkbe, gondolod én édességgel tömöm a gyermekeimet? Az a baj, hogy általánosítassz!
2009. júl. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt kérdező!


Nagyon örülök, hogy ilyen komolyan foglalkoztatja mások babáinak a súlya. Ez teljesen megfelel

a "modern" anyuka értékrendjének.

Ön gondolom csinos és jól öltözött és nincsenek anyagi gondjai sem. Szerencsés, ha csak annyi problémája van, hogy mások babája nagysúlyú-e, vagy sem és hogy az édesanyjuk egy tehén-e, vagy sem. A kérdés feltevésének a célja homályos és provokatív.

Egyébként régen is születtek kis és nagysúlyú babák, csak akkor még nem volt lényeges, hogy a baba trendi-e, vagy nem.

És ha mégis elhízik majd az Ön formás kislánya, bezárja amíg le nem fogy?

A kérdésről még annyit, hogy a magzatvédő vitamint fogyasztó édesanyák, akik mindent meg akarnak adni a gyermeküknek még a születésük előtt, ezek szerint hibát követnek el, mert a felmérések alapján az ő gyermekeik születnek nagyobb súllyal.

A másik tény, hogy egy csecsemőkori betegség pl. hasmenéses láz esetén a kicsit ducibb babák vannak előnyben, hiszen vannak készleteik. A nézeteit ne hangoztassa olyan szülők előtt akinek a gyermekük fogyatékosan született, mert higgye el, hogy van nagyobb probléma is a világon, mint a gyermek súlya.

Ezek után csak annyit ne hasonlítgassa a babáját, hanem szeresse, olyannak amilyen!

2009. júl. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%
Undok dolog ilyet állítani, gondolom örülsz hogy mindenki ki van akadva és sok a kérdésedre adott válasz. Szégyelld magad, a kérdésed buta, mint ahogy te magad is, ezt kommentjeid is megerősítik.
2009. júl. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azért említettem a freskókat,mert csak eszembe jutott,hogy "régen" is voltak dundi babák.Sőt!!!

Voltak,vannak,lesznek...és nem függ össze az a két dolog,hogy aki dundi baba az felnőttként is kövér ember lesz.Sőt!!!Én vékony voltam és tápszeres.És most...dundi.

A férjem szinte gurult(anyatejes) és most bármennyit ehet.Ennyit erről.

2009. júl. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!