Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon miért van mostanában...

Vajon miért van mostanában ilyen sok nagy súlyú baba?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy most lavinát indítok el, de érdekelne, hogy ki mit gondol róla. Szerintem döbbenet, hogy pár hónaposan 7-10 kilós babákról írnak. Ezek a babák milyen súlyú gyerekek lesznek vajon? Tisztában van-e az anyuka, hogy a most oly édes aranyos dundus babájából esetleg (!) elhízott önértékelés zavaros kisgyerek lesz?
2009. júl. 14. 08:16
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A kislányom 3 hós,csak anyatejes, és 3755 g jelen pillanatba, 3400al született, de egyáltalán nem KÖVÉR még hurka sincs a lábán, karján, ugyanis 68 cm hosszú.

Ahogy elkezdenek járni, lemegy rólunk a plusz, azért is tartalékolnak ilyenkor, és egyáltalán nem biztos, hogy dagik lesznek.

Még egy ellenpélda:

a fiam 4500 g-al született, egy éves korában 14 kg volt és csak szopizott. 13 hósan kezdett mást is enni, most kimondottan hosszú és vékony kisfiú.

Szóval aki duci baba nem lesz dagadt gyerek

2009. júl. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
bocs, elirtam 6755 g most
2009. júl. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
39%
A neten olvastam,hogy a tápszeres babák hajlamosabbak a hízásra,és felnőtt korukban ia hajlamosak lesznek rá.A mozgás ugyan levihet róluk valamennyit,de én is elég sok kövér gyereket látok.A tápszer tehéntejből készül,melyet felvizeznek,meg adnak hozzá egyebeket.De szerintem a természetes zöldség,gyümölcs jobb a gyereknek,mint a mesterségesen kapott.De ez ízlés dolga.
2009. júl. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát most korán reggel egy kicsit felbosszantottál! Ez tényleg egy kötekedős kérdés! Az én fiam is "dundus" baba volt, aki nem egészségtelen dolgokat evett amikor kicsi volt. Nem adtam neki édességet és cukros leveket! Egyszerűen ilyen alkatú, ami nálunk családi vonás (magas erős csontú, nagydarab, de nem kövér!) Most 2 és fél éves, nagyon csinos és fél éve már egy dekát nem hízott! Nem kell általánosítani, tudom, akinek nem inge ne vegye magára, de a kérdés kicsit bántó!!
2009. júl. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Azért egy évesen a 14 kiló nem éppen kevés.
2009. júl. 14. 08:30
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam anyatejes ,3 és fél hónapos és 7440 g.Ő nagy súllyal is született ,4100g és 58 cm.

Nem kövér most.Hosszú és szép baba.A papája is elég nagy termetű,csaknem 2 méter és 120 kg.


Nem hiszem,h.minden nagyobb súlyú babából kövér felnőtt lesz.Nagyon sok ellenpéldát láttam már.Én is nagy baba voltam ,mégis vékony gyerek és felnőtt lettem.

Nem igény szerint szoptatok, rendszer van az etetésekben.

Nálunk a genetika is meghatározza a méreteket és szerintem ez sok helyen van még így.

2009. júl. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kislányom 3240 grammal született és most 43 hónaposan 6030 gramm. De nem hiszem, hogy a gyermekemből elhízott önértékelés zavaros kisgyerek lesz. Azért kíváncsi lennék, hogy a te gyermeked hány kiló.
2009. júl. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Bocs elírtam 3 hónaposan nem 43 hónaposan.
2009. júl. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondod sok egy évesnél a 14 kg! Egy csak anyatejes babánál szted hogyan lehet szabályozni, hogy mennyit egyen? :-) Neked van babád?
2009. júl. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Lányok, lányok! Ne vesszetek össze! Bár a súly kérdés rázós téma az tény.Én úgy gondolom, hogy ha valaki nem tömi tele pár hósan a babáját mindenféle hízlaló egészségtelen vacakkal akkor teljesen mindegy mekkora súlyú, ez alkati kérdés és nincs összefüggésben a későbbi súlyával. az én lányom tápszeres, mindig is annyit evett belőle amennyit akart és 11 hósan elég vékonyka és hosszú az unokatesója meg anyatejes és dundi. Mindketten ezen kívül zöldséget, gyümölcsöt és husit esznek. Később lehet, hogy az én lányom lesz hízásra hajlamos mert az egész család olyan, az unokatesójánál meg vékonyak a családtagok.Úgyhogy kár ezen vitatkozni, valaki dundi valaki meg vékony és kész.
2009. júl. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!