Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon miért van mostanában...

Vajon miért van mostanában ilyen sok nagy súlyú baba?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy most lavinát indítok el, de érdekelne, hogy ki mit gondol róla. Szerintem döbbenet, hogy pár hónaposan 7-10 kilós babákról írnak. Ezek a babák milyen súlyú gyerekek lesznek vajon? Tisztában van-e az anyuka, hogy a most oly édes aranyos dundus babájából esetleg (!) elhízott önértékelés zavaros kisgyerek lesz?
2009. júl. 14. 08:16
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
87%

Mert azok a babák, akik nagy súlyúak szerinted, azok általában hosszúak is, így nem kövérek, nem nagy súlyúak, hanem arányban van a súlyuk a magasságukhoz. Az én lányom is nagyobb babák közé tartozik, de abszolút nem kövér. S ki tudja később milyen tempóban fognak nőni. Biztos lelassul a folyamat.

Tehát az édes, nagy babócám hatalmas súllyal most sem dundus, nemhogy elhízott, és nem lesz önértékelés zavaros gyerek. Mert sem az apőja, sem az anyja nem kövér, csak magasak. Úgyhogy ha kiírsz egy kérdést fogalmazz normálisan, vagy inkább föl se tedd!

2009. júl. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 4hó+3hetes. 3500gr 54 cm volt a születésekor. Most 6700gr és 64cm. Nem mondom hogy nincsenek hurkái,de nem is duci. Pont jó.Szerintem!

Azt is tudni kell hogy nem ilyen korban híznak el a babák és nem is egy évesen. Rokonságban vol egy kisfiú,mindenki azt mondta hogy ilyen meg olyan dagi lesz mert sokkal több volt egy évesen mint az normálisnak mondható.... Erre fél év alatt akkorát nyúlott,hízni pedig nem hízott,hogy csak lestünk. Szerintem sem sok a 14kiló egy éves babánál.Akkor te még nem láttál tényleg duci babát. Alkati,genetikai és étkezési kérdés hogy kiből lesz duci emberke.

2009. júl. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már az is elgondolkodtató, hogy a babák születési súlya is egyre nagyobb. Én vékony vagyok, a férjem se nagydarab, sőt senki a családban, mégis 3760g lett a gyerek. Ha szedtem volna terhesvitamint, arra fognám, de nem szedtem semmit. Szóval érdekes ez. Talán a mai élelmiszerekben lehet valami???
2009. júl. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

Biztos hogy van az élelmiszerekben valami :o(

Nemrég néztem egy ismeretterjesztő csatornát ahol azzal foglalkoztak, milyen szteroidokkal tömik a marhákat,hogy legyen elég hús a MCD és más gyorséttermek által forgalmazott hambikhoz.Sőt a fagyasztott és egyéb félkész kaják, húsáruk is tele vannak.... Nézzétek csak meg USA népét!!! Nem csak csini szilikonos cicababák és kigyúrt pasik vannak. Az ellenkező tábort nem nagyon mutogatják pedig abból van több.

2009. júl. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Na, akkor hogy legyen ellenpélda is. Én kimondottan csenevész kisbaba és kisgyerek voltam, és anyukám mindig ügyelt az egészséges táplálkozásra. apám családja viszont hízásra hajlamos... én ezt a vonalat örököltem sajnos, szinte folyamatosan diétázom, hogy tartsam az 58-60 kg-t a 160 cm-es magasságomhoz. Szóval nem az számít, hogy babaként mekkora volt az ember súlya...
2009. júl. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Szerintem itt nem a kisbaba kori dundisággal van a gond, mert az tuti, hogy aki pár hónaposan duci az nem feltétlenül lesz dagadt kisgyerek, felnőtt. Ezek a dolgok inkább 2-3 éves kor körül okozhatnak problémát, amikoris a játszótéren látom, hogy a gyerek nincs 2 éves és tömi a chipset, csokit, issza a kólát, mekis kaját eszik stb. Na belőlük már lehet dagi kisgyerek később felnőtt....

2009. júl. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindenkiét.

Igen, van gyerekem. 10 hónapos kislány, 8 kiló és 75 centi. Ő valóban szép és formás ;))

2009. júl. 14. 11:31
 18/34 anonim ***** válasza:
86%
Provokáló a kérdésed. Mindenkinek a sajátja a legszebb és legformásabb, legyen husis vagy nyúlánk. Buta dolog döbbenetesnek titulálni a nagyobb súlyú babákat. Semmi nem változott, régebben is voltak nagy babák. Egyébként nem értem honnan gondolod ezt? Talán láttál valami statisztikát?
2009. júl. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsánat, de ha a gyerekem éhes, hagyjam sirni, azzal a felkiáltással, hogy gyerekem elhizol, most nem kapsz enni. ÁÁÁkomolyan. Vagy Te ezt hogy képzeled. Szerintem, most sokaknak gázoltál a lelkébe. Nekem ugyan nem, mert nem a legjobb evő a lányom 14 hónapos és 10 kg, de egy éhes pár hónaposnak, vagy egy évesnek, hogy magyarázod meg, hogy ne egyen olyan sokat. És itt most feltételezem, hogy senki nem édességgel tömi a gyereket, hanem megpróbálja a lehető legegészségesebben táplálni.


Amúgy a férjem egy kis golyó volt még 4-5 évesen is, ma meg egy teljesen átlagos (185 cm magas, 85 kg) férfi.

2009. júl. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

önértékelés zavaros??? jujj!! egy gyermek lelkivilága sokban befolyásolható. szeretettel és törődéssel. ez a szülő legfontosabb feladata. és ha ducibb is, mindenkinek el kell fogadnia a gyermekét olyannak amilyen.

ha valakinek kis vasgyúró babája van, az is tehet gyermeke túlzott elhízása ellen. pl: nem tömi tele a hűtőt egészségtelen hízlaló kajával, nem halmozza el csokival, cukorral, és többet viszi mozogni, nem engedi a tv/számítógép előtt ülni. nem attól lesz egy gyerek kövér, mert babaként dundi.

és ha a te kislányod fog esetleg elhízni nagykorában? akkor mindenki döbbenjen meg? te meg éheztetni fogod, hogy neked teccen? nem értelmes a kérdés, azt el kell ismerned.

2009. júl. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!