Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon miért van mostanában...

Vajon miért van mostanában ilyen sok nagy súlyú baba?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy most lavinát indítok el, de érdekelne, hogy ki mit gondol róla. Szerintem döbbenet, hogy pár hónaposan 7-10 kilós babákról írnak. Ezek a babák milyen súlyú gyerekek lesznek vajon? Tisztában van-e az anyuka, hogy a most oly édes aranyos dundus babájából esetleg (!) elhízott önértékelés zavaros kisgyerek lesz?
2009. júl. 14. 08:16
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%

No, érdekes kérdés... Van is veszekedés.

Aki anyatejes, az rendben.

A kutatások alapján a kövér (édes dundus) gyerekek sokkal hajlamosabbak a hízásra felnőtt korukban, mert a zsírszövetek mennyisége ekkor alakul ki. Tehát a kövér gyerekből sokkal nagyobb valószínűséggel lesz kövér felnőtt.

Valóban sok gyereket látok, aki "nem kövér, inkább formás, édes, dundus", az én szememben meg egyszerűen kövér...

A babakocsiba nasi nélkül be se teszik, mert nehogy megéhezzen.

Szerintem a gyerek úgy eszik, ahogy szoktatják. Én sose etettem-itattam a gyereket a kajaidőn kívül, mégis életben van még... A többi gyerek egy órás foglakozást nem bír ki kaja vagy innivaló nélkül. Na-ne-már!!! Aztán megy a pár hónapos gyereknek a keksz, csipsz, satöbbi. Tényleg ez kell neki az éhenhalás ellen??? Ha legalább ilyenkor almát vinne neki, vagy bármi hasonló kaját, gyümölcsöt, megérteném. De így??? Én ezzel nem tudok egyetérteni.

Igenis sok a kövér, nagy súlyú gyerek de a szülőket ez nem érdekli, sőt megsértődnének, ha megjegyzést tennék rájuk, ezért sose teszek. A gyerekük ellen vannak ugyan, de nekik mindent szabad, hiszen az ő gyerekük...

Mielőtt megkérdezitek, 3 gyerekm van. Nem a levegőbe beszélek.

2009. júl. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom 10 hónapos és 9,5 kiló, egyáltalán nem duci, szép formás kislány.

Csak egy példa, én 3 hós koromtól tápszeres voltam, 1 évesen 12,5 kiló, jó kis husi voltam, nővérem dettó, csak még egy kilóval több nálam. Most 165 cm vagyok és 50 kiló szülés után, nem vagyok hízásra hajlamos (pedig tápszeres voltam) és soha életemben nem fogyóztam, viszont az édességet és a szénhidrátdús kajákat szeretem. Szóval alkati kérdés és egyáltalán nem számít, hogy egy évesen milyen súlyú egy baba!!! A súlyproblémákkal később kell elkezdeni foglalkozni, mondjuk egy 3-4 éves gyerek esetében már figyelmet igényel és akkor már lehet is a helyes táplálkozással befolyásolni, de egy éves kor alatt ezt nem igazán tudod befolyásolni, max ha éhezteted a gyereked.


Bocs, de ez egy hülye kérdés volt :-)!

2009. júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

sokmindenben igazad van utolsó, szinte mindenben, csak épp az a helyzet, hogy az én babám a tejemtől 7 hónaposan majdnem 9 kiló volt. 3500g al született. semmi mást nem kapott. akkor kezdtem a gyümölcsös hozzátáplálást. dundi is volt. Akkor az baj? hogy lehetett volna kivédeni?

És a kérdező a pár hónapos babáról ír, nem arról, aki már tömhető nasival. az igenis rossz, ha a szülő nyugtatásul cukros teával, zizivel, pufival tömi. de az nem a pár hónapos gyerek. mióta a kisfiam mászik, (2 hónapja) egy kilót sem hízott. lemozogja. és a dundi baba mostmár nem is olyan dundi. innen meg az én dolgom, hogy odafigyeljek, hogy mit és miből mennyit eszik.

2009. júl. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
oh sorry, én 12:56nak írtam.
2009. júl. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Miért csak mostanábam van sok nagy súlyú baba?

nemrég egy másik kérdésnél írta egy válaszoló,hogy az ő babája olyan,mint egy barokk angyal a freskókon.És tényleg.Láttál már olyan freskót,szentképet stb.amin vékonyka,nem hurkás babák voltak ábrázolva?Szerintem:NEM.

Na,akkor régen is voltak formás babák és most is vannak,csak sokan ha meglátnak egy anyatejes,usis babát,akkor az elhízás jut eszükbe róla.

Hát igen,a mai világban már a csecsemőknek is fogyókúrázni kellene,úgyis ha csak tejet eszik?Ezt tényleg nem szabadna összekeverni azzal,ha valaki csokival,cukros üdítőkkel,chipssel tömi a gyerekét.

2009. júl. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy a felháborodott válaszolók szinte mindegyike nagy súlyú babák anyukái (hihi).

Gondoltam, hogy majd elsősorban ők támadnak, hiszen korrekt választ csak intelligens ember tud adni,de mindegy is.

Azért köszi mindenkinek.

2009. júl. 15. 07:20
 27/34 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, a félreértések elkerülése végett, hogy a kövér kisbabákból inkább lesz kövér gyerek, azért ebben egyezzünk meg. Genetika ide vagy oda, szerintem leginkább az anyuka és az ő táplálkozása, életvitele befolyásolja, hogy milyen babája születik.
2009. júl. 15. 07:21
 28/34 anonim ***** válasza:
62%
Hi-hi :-)! Egy újabb nagyokos kérdező :-)))!!! Ha tudtad rá a választ, minek kérdezted?????
2009. júl. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

12.56 vagyok.

Látom, tudnak olvasni... Még jó, hogy előre tudtam, ha erre válaszolok, máris rontom a statisztikámat :-) No, nem baj, néha ilyen is belefér...


Szóval úgy kezdtem az írásomat, hogy az anyatejes, az rendben.

Akinek ez mellett elment a szeme, azt sajnálom... Ez pedig azt jelenti, hogy a kutatások alapján a dundi anyatejesre nem érvényes, amit írtam a zsírszövetekről, elhízásról. Úgyhogy az anyatejes babát nem lehet és nem is kell "koplaltatni". Ennyi üzenet, off az utánam íróknak.

A freskókon azért vannak dundi babák, mert régen a baba dundisága a túlélést jelentette, mert az átlag polgárnak kaja se sok jutott, hacsak nem főúri családba született, ami -mint tudjuk- nem sok babának adatott meg. Úgyhogy a kívánatos, irigylésre méltó a dundi baba volt (ideál).


Pl. faluhelyen ma is "elvárás" a babák dundisága, a normális alkatú baba "nyamvadt"-nak számít. És ezt se bántásból írom, egyszerűen tények ezek.

2009. júl. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Azért se túl praktikus arra hivatkozni, hogy régen hogy volt, mert régen minden máshogy volt. Nekem 3 gyerekem van, ebből régen 2 meghalt volna simán.

Az egyiknek fertőzése volt 2 hetesen, a kórház nélkül meghalt volna.

A másik nem tudott enni, mivel ráadásul lány is, őt simán ledobták volna a fejlett rómaiak a Taigetoszról :-(

No, most akkor arra hivatkozni, mi van a régi freskókon...

2009. júl. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!