Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor azt írjátok, hogy...

Amikor azt írjátok, hogy "leteszitek a babát aludni", akkor az alatt mit értetek pontosan?

Figyelt kérdés
berakjátok az ágyba és hipp-hopp alszik is, vagy hogyan kell érteni a "letenni" szót?
2009. júl. 11. 21:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
hú, de jó lenne! Én megszoptatom, elalszik a cicin, és akkor berakom a kiságyba. 11.5 hós.
2009. júl. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Az enyém alszik is ha leteszem (feltéve, hogy álmos) de sokan úgy értik, hogy már látják, hogy álmos ezért elaltatják.
2009. júl. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy értem, hogy ha alvásidő van (és remélhetőleg álmos is) akkor berakom a kiságyába megvárom mig lefutja a szokásos köreit és elalszik magától.
2009. júl. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

köszi. akkor jó, már azt hittem, hoyg csak én bénázok az altatással:)

csak oylan egyszerűnek és könnyűnek tűnt a "leteszem" szó

2009. júl. 11. 21:45
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
én leteszem:-) beteszem a kiságyba, mondom neki, hogy most pihizünk, mert sokat játszottunk. szájába adom a cumit /csak elalváshoz kéri, napközben sosem/. és rázárom az ajtót. kb 10 perc, míg magában gagyog, rikogat, beszélget, összepakol mindent a kiságyban, aztán egyszercsak csend lesz:-) 10 hós. nálunk kb 4 hós kora óta megy ez már ilyen könnyen szerencsére:-)
2009. júl. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%

Kb. azonos időben, azonos szavakkal és mozdulatokkal minden nap "leteszem".

a.) nagyon álmos, becsukja a szemét és már alszik is.

b.) nem annyira álmos, csendesen "beszélget" a rongyijával pár percet, majd elalszik.

c.) rettentő álmos, túlpörgött. Sír kb. 2 percet, majd rájön, hogy ő tulajdonképpen borzasztó álmos, megnyugszik, majd elalszik.

d.) egyáltalán nem érzi magát álmosnak, sír, kiveszem, elvagyunk egy darabig, elálmosodik, majd a.) variáció.

Biztos szerencsém van, de nálunk így működik. D.) kb. 50 esetből 1.

8 hónapos múlt a lányom, éjjel 5 hónapja nem ébred, csak rendkívüli esetben (pl. fogzás).

2009. júl. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%
Én is leteszem az ágyába, bent maradok a szobában és megvárom míg elalszik. Ez kb 10 perc, de néha 2-3 perc.
2009. júl. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó voltam, 1 éves
2009. júl. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
18%

Rázárod az ajtót? Mint a börtömben?


Gondolom, napközben is járókában vagy a kiságyban punnyad a gyereketek?


Sokat fog majd igy tanulni.

2009. júl. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%

22.35-nek:

Ó, igen!!! És korbácsot is használunk, meg pelus helyett belül szöges bőrtangát...


Nálunk eleinte csak ringatással lehetett elaltatni a babót, persze mi szoktattuk így. Kb 8 kilós korában elégeltem meg a dolgot és most épp folyik az átszoktatás. Most ott tartunk, hogy kb 5 perc ringatás után félálomban beteszem a kiságyba és álomba hümmögi/zümmögi/dünnyögi magát.

Tehát a "hipp-hopp" -tól még odébb vagyunk, de ez így most már tök jól megfelel mindkettőnknek.

2009. júl. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!