Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az esti fürdés és szopizás/evé...

Az esti fürdés és szopizás/evés után rögtön leteszitek a babátokat aludni vagy játszotok még vele?

Figyelt kérdés
Az én babám 13 hetes.
2009. júl. 2. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Én akkor már nem játszok vele mert fürdés után alvás következik.
2009. júl. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még akkor is, ha fürdés előtt ébredt?
2009. júl. 2. 21:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Én már fürdés előtt legalább 2 órával nem hagyom aludni, így nem lesz gond az éjszakával. Fürdés után pedig felteszek egy cd-t és csicsika van.
2009. júl. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia.Az én kislányom 8hónapos,és mi fürdés után nem szoktunk azonnal aludni menni,mert ha nem álmos még akkor minek nyüglödjön az ágyba míg el alszik :) Mi még játszunk van,hogy 1órát is :) Te döntöd el,ha úgy látod hogy még nem álmos csak játsz vele nyugodtan :) hiszen mi sem megyünk rögtön aludni fürdés után a másik gyermekem sem :)
2009. júl. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Elég sokat alszik a babám és sajnos nem tudom "fennt tartani", mert annyira nyűgös, hogy sír. Amúgy fürdés után még böfi van, de ha le is teszem, akkor kb. 5 percet nyüglődik és reggelig alszik. Akkor lehet nem igényli a fürdés utáni fent létet?
2009. júl. 2. 21:24
 6/10 vav22 ***** válasza:
100%
Szerintem amég nincs meg a napi rutinja, hogy általában ekkor és ekkor alszik és ekkor van fent akkor addig az igényei szerint aludjon. Tehát ha fürcsi után nem bír aludni akkor játszatok egy kicsit. Annyi legyen hogy a fürcsi mindig egy időpontban legyen, hogy egy kicsit szokja a napi rutint. Majd ha nagyobb lesz és nem alszik annyit akkor tudod jobban igazítani szerintem az alvást úgy hogy fürcsi után álmi legyen. :-)
2009. júl. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk se jönn ki minden nap a fürdés utáni rögtön alvás.Én is izgultam ha nem aludtel és ki vettem a kiságybol , de szerencsére nem szokotrá hogy még játszani kell. ma is hiába gondoluk hogy hú de álmos 2X etettem meg és 3. 1 dl tápra aludtbe.Igaz a délutáni kaját most potolta mert akkor nem ette meg mindet. Szoval néha van gubanc .
2009. júl. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Annyi idősen mint a tiéd, az én babám sem aludt vacsora után. Egyszerűen még akkor nem tudtunk kialakítani egy napi programot, még túl kicsi volt ahhoz és ráadásul mivel sokat bukott, evés után elég sokáig fenn voltunk, hogy megnyugodjon a pocakja.

Most már 8 hónapos (lesz holnap), és kb 3 hónapja sikerült kialakítani az esti szertartást. Legkésőbb délután 5-kor alszik 20 percet, később már nem hagyom aludni (persze ezt te még nem igazán tudod véghez vinni, majd, ha idősödik a babád), fürcsi, evés, alvás. Most már nagyon tudja a sorrendet és nincs is gond az alvással, kivéve amikor fogacska kínozza.

2009. júl. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Most nem azt mondod, hogy fürdés után 5 percen belül alvás van nálatok? Mert az előttem szólók azzal bíztatnak, hogy nem aggódj, náluk sincs rögtön alvás! Szerintem félreértés van! Mi fürdés előtt és közben szoktunk közösen játszani, aztán szopi, pici nézelődés, szopi és alvás. 8 hós a babám.
2009. júl. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

22:07-es vagyok: nálunk a fürdés előtt van a nagy játék, meg a persze a fürdés is az, imádja, ezzel zárjuk le. fél 9-kor fürdetjük, utána rögtön kapja a tápszerét, kényelmesen megeszi, 2 büfi és bizony nálunk azonnal alvás van!!! Ami azt jelenti, hogy fürdés után kb. 20 perccel később már alszik. Vannak persze esetek, amikor valamiért kicsit nehezebben alszik el, pl. nagyon meleg van, vagy a fogacska kínozza, de akkor is pár perc hátsimogatás után má alszik.

Persze nálunk sem mindig ment ilyen egyszerűen, idő kellett, míg megismertem a babám igényeit, felismertem a szükségleteit.

2009. júl. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!