Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért alszik így 4 hónapos babám?

Miért alszik így 4 hónapos babám?

Figyelt kérdés

3-4 hete kezdődőtt, hogy aludt este 7-től reggel 4-5 ig. Majd rá pár napra, felkelt enni 12-1 körül is. Ez tartott pár napig. Majd újra alvás egyhuzamban 4-5 ig, három nap után megint beiktatott több napig éjjeli evéseket is.

Csak anyaatejes, esténként megkapja mind a két cicit.

Elszőr azt gondoltam, hogy kevés neki amit este eszik, de volt olyan, hogy egyik este alig evett, nyűgösködött csak evés helyett, leraktam aludni, hogy akkor alszik egy kicsit és majd felkel enni. Na akkor simán aludt reggel 5-ig.

Ma éjjel megint volt ciczés fél 1-kor, előtte napokig nem. És mikor felébredt, úgy sírt, mintha nyúzták volna.

Én ezt az egészet nem értem, mitől lehet ez?

Eddig a melegre gondoltam, de most ugye az sincs.

Amúgy mostanában nappal is csak 3-4 szer félórákat alszik.

Köszi a válaszokat.


2009. júl. 11. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:

egyik dolog, ami lehet, hogy növekedési ugrásban van, ilyenkor megváltozik az étvágya, illetve az evési szokása is. a másik, hogy most kezd érdeklődöbb lenni. lehet, hogy "nincs ideje" enni, így inkább éjszaka felkel, hogy még egy kicsit magába tankoljon.

a harmadik pedig, hogy megindult a foga kicsit, és attól nyugtalanabb. lehet, hogy mikor jobban feszít neki, nem akar enni, mert kellemetlenebb neki. éjszaka is ébredhet ettől. Ha összességében nagyjából végigalussza az éjszakákat, szerintem ne aggódj, vissza fog állni a rend nála!

2009. júl. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt. 2 hónaposan már végig aludta lányom az éjszakákat, aztán másfél hónappal később 1-3 óra között éjjel felkelt enni utána aludt reggelig. De nem minden éjszaka, volt hogy végigaludta. Ő most 4 és fél hónapos és egy hete megint alszik egész éjjel.

Nekem azt mondták egy teljesen normális :)

2009. júl. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mégegyszer köszi a válaszokat.

(Ma 4-ig aludt :-))

2009. júl. 12. 09:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!