Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem vagyok boldog?

Miért nem vagyok boldog?

Figyelt kérdés
2 hónapos nyugodt gyönyörű kislány anyukája vagyok. A bezártságtól mégis sokszor világgá szaladnék...normális ez? boldog vagyok de mégsem annyira hogy ne legyen lelkifurdalásom miatta...
2009. júl. 10. 14:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztál szülés előtt? mert lehet ezért érzed igy magad. fura hogy othon vagy nem? vagy panelban laktok?mert attól is lehet bezártság érzeted.
2009. júl. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyanez volt az első babám születése után. Vele semmi baj nem volt, elvolt akár magában is a kiságyban, 1 hónapos korától átaludta az éjszakát stb. Viszont még terhesség alatt is mi mindenhova mentünk párommal meg a barátokkal. Engem az készített ki, hogy párom ugyanúgy ment tovább, nekem meg otthon kellett maradnom. Próbáljatok minél több közös programot csinálni!
2009. júl. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne legyen lelkiismeret furdalásod,én ezen túl estem.Sajnos én szülés után depressziós lettem.Te ne legyél az!!!Inkább többet menjél ki a picivel a szabadba,sétálni,vagy hívj barátnőt,Anyukát.Nem tudod még feldolgozni,hogy Anya lettél,és most egy új élet következik.Vagyis nem csinálhatsz amit akarsz,de idővel túl leszel ezen,és rájössz,hogy ez ami most van egy csodálatos dolog ami Veled történt! 7 hós Anya.
2009. júl. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Te igenis boldog vagy, csak egy kis felhő takarja el azt a nagy ragyogó Napot. A babázás bizony fárasztó, kimerítő, sok áldozattal is jár. Nem kell hogy lelkiismeret furdalásod legyen! Más is így érez, csak nem vallja be, pont a lelkifurdalás miatt, amit Te is írtál.
2009. júl. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem normális amit érzel. Ezen mindenki átesik, ki így-ki úgy. Sok múlik a környezeten, családon, barátokon. Kérj a párodtól néha pár óra "szabdságot", ha vannak barátnőid, látogasd meg őket, csaináltass új frizurát, ezek a dolgok pár napra fel fognak dobni.És ne legyen lelkiismeretfurdalásod ha nem a babáddal vagy, jól érzi magát apával is vagy nagyival egy-két óráig. És jobb neki, egy feltöltődve hazatérő anyuka, mint egy állandóan vele levő, de rossz lelkiállapotban lévő....


Nekem már két éves múlt a lányom, de még mindig ezt érzem, amit te... szeptemberben megyek dolgozni, amit már nagyon várok. Emellett persze imádom a kislányomat!!! Csak ne kéne mindig itthon lenni... (a mindig-et ne szó szerint értsétek)De kis faluban lakunk, a férjem két munkahelyen dolgozik, alig van itthon, barátnőmmel ritkán tudunk találkozni, nincs nagy baráti társaságunk, úgyhogy nem sok lehetőség van kikapcsolódni...

2009. júl. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
dolgoztam is és nagyon olyan típus voltam mindig is hogy nem tudok megülni a fenekemen...menni menni menni...hiányzik sokszor a régi életem...ugyanakkor persze semmi pénzért sem csinálnám vissza...csak sok nekem ez a kettős érzés...remélem hamarosan rendbe jövök...
2009. júl. 10. 14:43
 7/11 anonim ***** válasza:

6 hetes a babám, és néha én is megőrülök...

De mostmár megpróbálok majd baba-mama jógára, tornára járni. Illetve lehet hogy van akit megbotránkoztat de van egy néni aki néha vigyáz majd picurra, én meg elmegyek tornázni, vagy ide-oda.

Szerintem kell a kikapcsolódás néha a baba nélkül, bármennyire is imádom!!

2009. júl. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy voltam(én voltam a depis),és igazából most is olyan vagyok,de már elég jól hozzászoktam,hogy most már a régi énemnek búcsút kellett vennem,most már felelősségteljes Anya lettem,akinek egy kis apró emberkére kell vigyáznom,óvnom,tanítanom...Hát igen ezen túl kell esni,de látom akkor Te sem voltál felkészülve teljesen a terhesség alatt...én sem :(
2009. júl. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az előttem írohoz tudok csatlakozni, 16 hónapos a kislányom és néha bevalom "SOK"!! Rengeteg figyelmet igényel nem tudok szabadon mozogni sőt magamra sem jut úgy idő mint előtte! Elmegyünk kikapcsolodni hozzá kell igazodnunk,mindig és minden körülöte forog! Nagyon más az élet velük! Szóval már sohasem lesz olyan mint régen mindig lesz kiért aggódsz!!
2009. júl. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudod az én babám nem igazán nyugodt, sőt sírós elég rendesen. Én azért nem vagyok boldog, mert valószínű, hogy meg kell műteni, mert beteg és már a gondolatba is belehalok. Több, mint fél éves, rengeteg figyelmet, gondoskodást igényel, 24 órás baba. Minden pillanatba arra gondolok, csak nehogy meghaljon, ne fájjon neki a műtét és hogy miért. Örülj, hogy egészséges a babád és boldog, kiegyensúlyozott. Örülj, hogy a csodának részese lehetsz.
2009. júl. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!