Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor haza hoztátok a babát...

Mikor haza hoztátok a babát mentek e látogatók az nap? és jó volt e hogy mentek?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni hogy aznap fogadjunk e látogatót,vagy szóljak nekik hogy másnap jöjjenek. Azt semiképp nem akarom hogy keresztanyámék 10 fős familiája eljöljön.Viszont gondolom nagymamák,és a szüleink anyósomék elakarnak majd jönni. anyukámékat szivesen fogadnám az nap de anyósomékat nem.De ez a férjemnek meg hogy esik hogy az án szüleim jönnek.aludni szeretnék aznap és anyukámra jobban merném bizni a fiam mint anyósomra.
2009. júl. 10. 13:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Igazából az első napon nem illik,hogy a családon kívűl látogatók jöjjenek.Én nem is hívtam annak idején,tudod mikor engedtem,na meg nem is kellett engednem,mert tudták,hogy egyenlőre nem illik,amikor eltelt 3 hét.De ez is olyan dolog,hogy ki mikor szeretne vendégeket látni...
2009. júl. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nézd ezt Neked kell eldönteni. Mikor mi hazamentünk a kisfiúnkal akkor csak vele foglalkoztunk. Megmutattuk neki a házat(az az nézd itt a nappali, itt a szobánk). Szerintem ilyenkor jobb ha csak a bábátok, Apa és Anya van ott(persze ha vannak tesók akkor ők is) ez egy nagyon szép pillanat tud lenni mikor először van otthon az egész család.

Látogatók meg tudnak jönni később. Szerintem ezt minden rokonnak meg kell értenie. A baba a legfontosabb, hogy ő nyugalomban legyen.

2009. júl. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

mi akkor még az anyósoméknál laktunk, így ők ott voltak, de hagytak minket békén. megnézték a babát, és húztak is ki. anyukám másnap jött, nagy segítség volt. megjelentek a sőgörnőmék, akiket kizavartunk. aznap szerintem mindenki hagyjon titeket békén.

én nem engedtem látogatóba senkit hetekig. minek??? azóta nézegethetik kedvükre a fiamat. 1-2 napos, hetes babának nincs immunrendszere és nyugalom kell neki is, neked is.

2009. júl. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Hozzánk jöttek anyuék és anyósomék is. Bár nagy volt a nyüzsi a végére, de én örültem hogy jöttek. Mikor hazaértünk délután a kórházból (az üres, tiszta lakásba) elfogott valami nagyon hülye érzés. (Hogy Úristen itt vagyunk, de mi lesz ezután...) Jó volt hogy kirángattak ebből a letargiából, mire este lett már el is felejtettem a sok hülyeséget amin előtte járt az eszem...

2009. júl. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Engem az én szüleim itthon vártak, és segítettek, anyós csak beugrott megnézni az unokát, és ment is.

(amikor szültem, látogatási tilalom volt a kórházban, úgyhogy ezért jött, különben nem jött volna)

Azért ők tudják ám - jó esetben - hogy a hazaérkezés napján nem kell zavarkolódni.


Anyuék segítsége jól esett, de ők sem voltak sokat, csak kipakolta a kórházi cuccokat, és mire hazaértünk kitakarítottak, kaját főztek, ilyesmi.


Ha van esze a rokonságnak, akkor nemhogy másnap, de még egy hét múlva sem mennek.

Hidd el, lesz bajod bőven nélkülük is!


Hozzánk egy hónap múlva jöhettek látogatók a szüleinken kívül, addig NEM!

2009. júl. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Mi nem engedtünk ide senkit az első héten. Olyan jó volt hármasban lenni.

A nagyszülők meg is sértődtek pár napra, de aztán belátták, hogy nekünk ez nagyon fontos, az unoka pedig nem fog elfutni.

A többi rokont pedig csak 5-6 hét után engedtem ide, ők viszont nem sértődtek meg, megértette mindenki, hogy még túl pici a baba, nem kell neki a tömeg. Ráadásul december volt, influenza járvány közepén.

Egyébként én fizikailag sem bírtam volna,ha jönnek-mennek az emberek a lakásunkban, mert nagyon gyenge voltam vagy 2 hétig szülés után, nagyon szédültem, és rengeteget aludtam. Még beszélgetni sem volt kedvem igazán, csak a férjemmel és a babámmal.


Ezt nektek kell eldönteni, hogy mit szeretnétek!!! Hidd el, ha meg is sértődnek a döntéseteken, úgyis megnyugszanak majd!! És különben se foglalkozz vele, a lényeg TE leszel és a babád! Legyen az, amit TE szeretnél, ne az, amit más!!

2009. júl. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Anyosom volt itt elso na, de az is idegesitett. Eleg baja van egy asszonynak vendegek nelkul is.

Ne jojjenek.

2009. júl. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Sajnos nálunk keresztanyámék olyanok hogy nem foglalkozik azzal hogy "nem illik " " nem örülünk"


Ő jönni akar és kész. De ha szólok akkor nemjö de meg is sértődik. Őt tényleg nem akarom hogy jöljön mert 4 gyereke van mindnek babártnője szóval sokan volnának. anyósomék...Hát ez a nagy kérdés!nem hiszem hogy megértik hogy 1 hétig nem kell jönni!szegénykém olyan értetlen hiába mondanánkmegértené aztám kibeszélne fűnek fának

2009. júl. 10. 13:37
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem anyós, és nem anya és nem testvér,és a hazajövetelkor odatolja a képét, az mind egy bunkó!!!el kell őket küldeni melegebb éghajlatra, ha ilyen pofátlan emberek.Vagy kérdezd meg tőle, hogy amikor ő hazajött az újszülött gyermekével a karján, és nyugalomra vágyott, akkor kíváncsi volt e akármilyen távolabbi rokonra.Ha megsértődik az az ő baja!
2009. júl. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
1,50es vagyok.Sűrgősen hajtsd el őket!!!10 fős társaság ilyenkor.Az eszem megáll, hogy egyesek milyen pofátlanok.
2009. júl. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!