Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdem aggódni, miért nem...

Kezdem aggódni, miért nem beszél még?

Figyelt kérdés
Kislányom 16 hónapos, és még nem nagyon beszél, csak halandzsázik, meg néha mond egy két értelmes szót.Egyévesen anya, apa, baba,nya-nyam,vau-vau,mama,ezeket a szvakat mondogatta, de most el kezdett 2-3 hónapja halandzsázni, és értelmetlen szavakat mondogat,beszélget ő velünk, csak fogalmunk sincs mit mond,ezeket mondogatja mostanában(disziz,szem,stb)Nem értem miért nem mondja azokat amiket eddig mondott.Az anyát is csak akkor mondd , ha valamit nem ér el, és odahív hisztizve, hogy anya.Pedig olyan szépen mondott már szavakat, meg néha utánozott is értelmes szavakat, de csak egyszer mondta többször nem.Ilyenkor nem kellene már beszélnie, meg szavakat összetennie?A TI BABÁTOK ENNYI IDŐSEN MENNYIT BESZÉLT?
2009. júl. 9. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:

semmivel nincs elkésve. barátnőm kisfia 2éves kora után elkezdett szépen beszélni,most 5 hónappal később tisztán,mondatokban beszél.


ha megért mindent amkit mondasz neki nincs gond.majd elkezdi

2009. júl. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a lányom 18 hós és alig beszél. Csak 5-6 szót mond. A doki szerint nem baj, ráadásul a barátaink gyerekei is csak 22-24 hósan kezdtek beszélni. Azt mondják mindig, hogy addig örüljek amíg nem beszél :) De már én is várom, hogy dumáljon.
2009. júl. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kellene még beszélnie, majd ha 24 hónapos lesz és ugyanitt tart tedd fel újra ezt a kérdést:)
2009. júl. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kisfiam 19 hónapos, ő is csak néha dumál, akkor is csak 1-2 szót. "Anya-apa" akkor van kell valami. :) Egyedül a "mámám" (az a cumija) és a "gyere" az amit minden nap hallok vagy 100x. :D

Szoktam mondani neki, hogy tudom ám hogy tudsz beszélni, csak lusta vagy! Ilyenkor rám néz azokkal a gazfickó szemeivel és nagyokat vigyorog. :)

Egyébként néha meg mernék esküdni, hogy értelmes szóösszetételeket mond, például: nem kell, vegyél ki, stb. (Úgyhogy szerintem tényleg tudna beszélni ha akarna, de lusta mint a föld!) :D

2009. júl. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs miért aggódnod. Az én lányom 2 éves koráig ugyanazt a 10 szót mondta csak, bár mindent megértett. Ahogy betöltötte a 2-t, mintha benyomtak volna egy gombot, csak úgy ömlött belőle a beszéd. Most 4 éves, be nem áll a szája és szakemberek szerint jóval a kora előtt jár (régóta ismeri a betűket, elszámol százig stb. és nem mi erőltettük). De ismerek olyat is akinek a fia még 3 évesen is alig tudott megszólalni, a "kisfiú" azóta már egy neves egyetemen végzett summa cum laude. Szóval ne aggódj, nincs miért! :)
2009. júl. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!