Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » En mar feladom nem ertem! Tanacs?

En mar feladom nem ertem! Tanacs?

Figyelt kérdés
Kislanyom 6 hetes mult.Eves utan mindig uvolt.Eleget kap enni.Napkozbe alig eszik mert huzza ossze magat kis gombocca,mar,csikar mert faj a hasa.De mitol?En mar nem tudom!A doki azt mondta colic.Adok ra infacol-t neki amitol pukizik es eves kozbe 3-4 alkalommal bufiztetem.Akkor miert sir vigasztalhatatlanul?Most allunk at vele a tapszerre mert keves mar a tejem.Igy egyszer anya tejet kap egyszer tapszert.Ez igy van kb. 1 hete mar.4. napja viszont nem kakal.Ez eloforgult mar masor is.Ma lazmerozni is probaltam de semmi.Vegkepp elvesztettem a fonalat mar es tanacstalan vagyok!Miert sir ha elvileg minden rendben?Miert nem tud kakalni?Ha valakinek van valami jo otlete szivesen olvasnam mert en mar tenleg nem tudom mi a baj.
2009. júl. 8. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

sajnos ezt nehéz megmondani:-( az, hogy nem kakál, előfordulhat, mert a tápszert kicsit foghatja a hasát. Infacol helyett esetleg próbáld ki nála az espumisant, hatha masabb, vagy erősebb a hatása. esetleg édesköményteát is itathatsz vele.

Lehetséges, hogy túleszi magát? szoktad mérni hogy mennyit cicizett? A tápszer ilyen szempontból jobb lehet, mert látni fogod, mennyit evett.

Az is előfordulhat, hogy nagyon tápláló volt a tejed, és "bezabált belőle". sajnos ez ellen nem tudsz tenni. Kitartás, próbáld ki, hogy tornásztatod büfiztetés után. a lábait told a hasához fel, meg simizd a hasát órajárással megegyező irányban, mert a belek arra tekerednek.

Remélem tudtam segíteni kicsit!

2009. júl. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az anyatej és a tápi együtt megfogták a hasát, nem tud kakilni. Adj neki mecsek baby teát , ez gyógynövényes tea, hátha elinditja. Masszirozd a hasát óramutató járásának megfelelően a köldöke alatt , ez elinditja a vastagbélmozgást. Hajtogatsd fel és le a lábait. Ő a tipikus hasfájós baba. Lehet hogy ez abbamarad, mikor már csak tápit tudsz neki adni. Próbálk ki egy napot ugy, hogy csak tápit kap.
2009. júl. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld a szélcsövet,babamasszázst.Vagy infacol helyett a gripe watert,espumisant.
2009. júl. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tápszert eszik?
2009. júl. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Szia! Nálunk a kamillatea cukorral mindig megoldotta ezt a problémát, szerintem érdemes kipróbálnod, ittuk a mecsek baby-t is, de az nagyon felfújta őt az édeskömény miatt.
2009. júl. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam pont az infacoltól meg az espumisantól görcsölt iszonyatosan. Ő is tápszeres+anyatejes volt. (most 7hós) Nálunk a gripe water vált igazán be de 2,5 hónapos koráig ugyan ez volt a helyzet. A tápszerből végül a Milupa milumil vált be a mildibétől meg a bebától nem tudott kakilni.
2009. júl. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a Sab simplex lett jó hasfájásra. Próbáljátok ki!
2009. júl. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az en kislänyom is hasfäjos volt,en edeskömeny tejät adtam neki(de nem sokat),inkäbb en ittam naponta 1 bögrevel.A dokim azt tanäcsolta hogy kerüljem a hagyma es fokhagyma eveset,mivel szopiztattam is+täp.Naponta 2szer pocak maszirozäs.Nälunk ez bevält.mostmär nincs ilyen problemänk.

3 hos kisläny anyukäja

u.i.ha gyereket välaltäl,sok türelem es kitartäs,a "FELADOM" helyett.

2009. júl. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én nagyobbik lányom akkor csinált hasonlókat, amikor pontban 6 héttel a szülés után megjött a havim. Egyszerűen nem ízlett neki a megváltozott ízű tej. Lefejtem, csináltam belőle feles tejet és cumisüvegből megette, vissza is állt minden nyugiba. Aztán az élet megoldotta, mert újabb 6 hét múlva teljesen elment a tejem, áttértünk a tápszerre, addigra a hasfájása is megszűnt. :)
2009. júl. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!