Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire teszem ki veszélynek...

Mennyire teszem ki veszélynek a kisfiamat, ha hagyom hason fekve aludni? Inkább szoktassam hozzá a háton fekvéshez?

Figyelt kérdés
4 hetes babám hason fekve szeret csak aludni.Nagyon féltem őt,mert van légzésfigyelőnk,de a statisztikai adatok szerint a hason fekvő babáknál leggyakoribb a hirtelen csecsemőhalál.
2009. júl. 8. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

A csecsemőhalál 1000ből 3 gyereket érint. főleg a hason altatott 3 hónapos fiúkat,a téli hónapokban.

na most a tied nem 3 hónapos, azt nem tudom, hogy fiú-e vagy lány, de nem tél van, és még figyelő is van alatta: hadd aludjon csak hason, ha úgy szeret :)

2009. júl. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Én mindig is hason aludtam semmi bajom nem lett tőle. Max az ágynak hogy kicsorgott a nyálam :)
2009. júl. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
2 hetes kora óta hason altatom.
2009. júl. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Nekem azt mondta a védőnőm, hogy amint begyógyult a köldöke, fektessem hasra. Azóta is kizárólag hason alszik, már elmúlt öt hónapos. Még azt is mondta, hogy akkor nem javasolná, ha koraszülött, vagy nagyon kis súlyú lett volna, de ha minden OK, akkor így a legjobb a gerincének.
2009. júl. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,egyébként fiú és 4 és fél kilóval született.
2009. júl. 8. 16:54
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Nekem a doki nénink azt mondta, hogy nappal aludhat nyugodtan hason, éjszaka pedig háton. Csak a biztonság kedvéért!
2009. júl. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Az én babám újszülött kora óta csak és kizárólag hason alszik. Napközben is csak hason szeret lenni. Én is féltem a bölcsőhaláltól, de már 7 hónapos, túl a veszélyes zónán.

Ne izgulj, ha a babád jól van, akkor tedd nyugodtan hasra. Ha nem akar háton lenni, úgy nem fog elaludni, akkor meg csak sírni fog. Jó az a légzésfigyelő :)

2009. júl. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Az én fiam is pár hetes kora óta hason alszik, csak így szeret aludni. Semmi baj nem volt emiatt, most lesz 1 éves.
2009. júl. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tisztelt Lepontozók!

Amennyiben ellenvéleményetek van, miért nem írjátok ide? talán a Kedves Kérdezőt érdekelnék a Ti válaszaitok is!!

Nem csak a piros kezet kéne nyomogatni!!

2009. júl. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én hálás vagyok a válaszokért mindenkinek,nekem fontos mások véleménye,hiszen másképp nem kérdeztem volna ezen a fórumon!A tapasztalatotok engem erősít meg abban,hogy nem csinálok rosszat,amikor hagyom a babámat hason aludni,ahogy szeret!Szóval mégegyszer köszi a válaszokat!
2009. júl. 9. 09:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!