Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire szűkre kell...

Tényleg ennyire szűkre kell húzni sok kismamának a nadrágszijat?

Figyelt kérdés

semmi rosszindulat,cikizés,nagypofájúság,dicsekvés..

csak a szivem szakad,h már a sokadik kérdés,h mikor érkezik a családi pótlék.mi sem vagyunk eleresztve,de van amire nagyon kell.nem tudok mindenkinek segiteni-csak olyan rossz ezt olvasni..


2009. júl. 8. 14:47
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
38%
szerintem rosszul tudod, és az MKB egészségpénztárba te mint magánszemély is beléphetsz, és amit utalsz pénzt, annak a 30%-át kiveheted vissza a pénztári számládra, évi max. 100 ezer forintot. igen, ez havi szinten kevesebb, mint 12 ezer forint, de egyben szépen tud mutatni, és utána egy darabig INGYEN tudod venni a pelenkát. csak azért írtam le, mert valakinek ez segítség, és attól még, hogy nálam ez NEM SOK VIZET ZAVAR, rengeteg időm van, úgyhogy szeretek ilyenekkel foglalkozni.
2009. júl. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
54%
16:03asnak szántam
2009. júl. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%
...felgyülemlett adósságokra,elmaradásokra el is megy. Ez a mai világ! És vállaljál gyereket,mi? Viszont ennek ellenére nagyon sok helyen cigire meg piára mindig van pénz,csak enni meg a rezsit fizetni nics! Érdekes dolgok ezek!
2009. júl. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
57%

Szerinted mit tudok rosszul? Mert úgy van, ahogy leírtam.

A 30%, amit írsz azt az adóbevallásodban tudod érvényesíteni, ne keverjük a dolgokat, vagy akkor írd le pontosan, mert így zavaros kicsit.

Egyébként igen, indíthatsz magánszemélyként is, de értsd már meg, hogy nem mindenkinek volt lehetősége halálra dolgozni magát egy jó munkahelyen gyerekvállalás előtt, vagy közbeszólt az élet és másért szűkebb a pénztárcája. És itt sokan vannak, akinek az a havi 1000.- befizetés is megterhelő, amit az MKB kér. És ha magánszemélyként csinálod, akkor azért nem mondanám, hogy ingyen van.

Addig hihetetlen ez, amíg bele nem lépsz egy ilyen élethelyzetbe.

És így már értelme sincs arról csevegni, hogy milyen szépn néz ki a felhalmozott pénz, mert nálunk pl. minden hónapban elmegy a gyerekekre, vagy magunkra, egyelőre esély sincs halmozni, sőt, azt kell, hogy mondjam: mekkora mázli, hogy a gyerekek előtt volt a halmozásra lehetőség.

2009. júl. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
0%

"Nem mindegyik munkahely támogatja az egészségpénztárakat"

ezt tudtad rosszul. semmi köze a munkahelyhez. igen, fizetni kell rá pénzt, azt a pénzt, amit pelenkára szánsz, de azt vissza is utalják 10 napon belül.

akkor van esetleg köze a munkahelyhez, ha a munkahely ezt, mint adómentes juttatást nyújtja. de nem erről beszéltem. ezesetben, ha a munkáltató pakolja bele a lokeszt, természetesen nem is igényelhető vissza semmi adóvisszatérítéskor, hiszen már eleve egy adómentes térítés a munkáltató felől.

a többire nem kívánok reagálni.

2009. júl. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
a felhalmozott pénzt pedig az adózáskor visszaigényelt 30%-ra értettem, ami visszakerül az egészségpénztári számládra, ha te mint magánszemély, fizetgettél be.
2009. júl. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

igen sajnos :(

csak egy példa: tegnap kaptam meg a GYED-et, 81ezer ft-ot, és ma befizettem a számlákat, 56500 ft. És nem is fizettem be mindet.És hónap eleje van.

a férjem fizetése kb. 90 ezer ft, ebből kb. 50ezer a lakáshitel és a kötelező laásbiztosítás.

Ennyi.

És mindkettőnknek egyetemi diplomája van, az ország egyik legjobb egyeteméről.

Ruhákat használtan veszünk, ahogy a babának a dolgait is.

Semmifél eluxus nem fér ebbe bele, nemhogy nyaralás!

elkeserítő a helyzet, és semmi remény

talán ha letelik a lakáshitel....még 7 év

2009. júl. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
57%

Hát édesem, én dolgoztam olyan helyen, ahol a munkáltató hallani sem akart róla, mondván ő ugyan nem tököl vele és dolgoztam olyan helyen is, ahol foglalkoztak vele. Viszont ez utóbbinál a fizetésemből is odautaltak, mint saját befizetés és csak ezután(!) utalt a munkáltató, így hát nem csak ő "pakolja bele a lokeszt".

De te nyilván jobban tudod és megint tévedek.

2009. júl. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
0%

Szintén nem oszt-szoroz ez az összeg. Általában a számlán is hagyom :)


Ja, és lehet érte támadni... lepereg.

2009. júl. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
megint a nagymama vagyok!Sajnállak nagyon hogy más embereket igy lenézel!Ha nincs szükséged a pénzre ,már mint nem oszt s nem szoroz én ajánlanék neked egy nemes dolgot!Add olyan gyeremeknek vagy karitativ szervezetnek akinek igen is oszt és szoroz!Vannak olyan beteg emberek többek között gyerekek akiknek nagyon sokat jelentene a gyogyulásában az a szaros 12 ezer is!Már bocsika de nem tudtam magam visszafogni és azt hiszem jogosan!Igazam van lányok?
2009. júl. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!