Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire szűkre kell...

Tényleg ennyire szűkre kell húzni sok kismamának a nadrágszijat?

Figyelt kérdés

semmi rosszindulat,cikizés,nagypofájúság,dicsekvés..

csak a szivem szakad,h már a sokadik kérdés,h mikor érkezik a családi pótlék.mi sem vagyunk eleresztve,de van amire nagyon kell.nem tudok mindenkinek segiteni-csak olyan rossz ezt olvasni..


2009. júl. 8. 14:47
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
80%

Sziasztok!

Nekünk most fog megszületni a babánk, de már azt számoljuk mennyibe fog fájni a pelenka havonta... Sajnos a legtöbb családban ez van. Mi még a szerencsésebb kategóriába tartozunk, mert nem albérletben lakunk, van saját házunk, nincs hitelünk, igaz autónk sincs, mert el kellett adni, hogy legyen miből bevásárolni a babának. Nem élünk szörnyű körülmények közt, minden nap tudunk mit enni, tudunk fürdeni, mosni, boldogok vagyunk és ez a lényeg szerintem. Nyaralásról álmodni sem merünk, annak is örülnénk ha a párom megengedhetne magának egy szabad hétvégét, nem kellene folyton dolgoznia. De sajnos csak az ő keresetére számíthatunk, mert amit én kapok az egy nagy bevásárlásra elmegy.:( Ennek ellenére nem panaszkodom, mert én tényleg boldog vagyok és tudom, hogy nagyon sokan vannak akik nálunk 100x rosszabb körülmények közt élnek. Igazából nekem az csípi a szemem, amikor látom, hogy nehezen él a család, de ennek ellenére bevállalnak még 2-3 vagy van ahol 5-6 gyereket is. Szomorú, hogy nem érdekli őket mi lesz a gyerekek sorsa, miből lesznek iskoláztatva, miből lesz lakásuk stb. Én nem mernék még egyet bevállalni az biztos.

2009. júl. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
79%
Kedves utolsó válaszoló! Akkor ha nem akartál nagyképű lenni, minek kellett ezt benyögni? Szerinted, hogy esik ez annak, akinek nagyon is számít? Mint például nekünk. A párom a megváltozott munkaviszonyok miatt havi 50e-t kap. Kb. 100 ezerből élünk, de a manónak mindent megadunk. Igen, és mi már nagyon szoktuk várni a CSP-t.
2009. júl. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
63%

15:15, azért kellett benyögni, mert ez is egy válasz a kérdésre. még annyit azért megkérdeznék, hogy van egészségpénztárad? mert ezzel is meg lehet spórolni a babakozmetikumoknak és a pelenkáknak a harmadárát. szívesen elmondom privátban, ha írsz egy e-mail-t.

ne haragudj, de nekem a 70ezres kocsitörlesztő (+60ezres benzinköltség), a 37 ezer forintos személyi kölcsön, a 45 ezer forintos lakáshitel mellett tényleg nem tétel 12 ezer forint.

viszont az egészségpénztárak által nyújtotta lehetőségeket én is kihasználom, az ingyenpénz nem jön rosszul szerintem senkinek sem. tényleg nem szerettem volna senkit megbántani, csak válaszoltam egy kérdésre.

2009. júl. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
68%
14.58-nak hát azért ez keményen nagyképünek hangzott!Csak arra gondolj h vannak vidéki települések ahol kevesebb a munkalehetőség és igen is számit az a 12 ezer ,ha az ember azt akarja h a kicsi kincse minél több mindent megkapjon!Sok fiatal párnak nincs segitség /Gonolok itt nagyszülökre/!Én nagymami vagyok hál Istennek tudok a gyeremekeimnek ,unokámnak segiteni de azért az a 12 ezer is valami és időnként nagyon jól tud jönni!Én nem értem némelyik ember miért száll el annyira magától:(a másik ha neked annyira nagyon jól megy ebbe a mai gazdasági helyzetbe és se oszt se szoroz akkor miért veszed fel?ha ugy érzed megbántottalak le is pontozhatsz ,de nem szeretem ha valaki egy másik embert azért lenéz mert nem olyan anyagi körülményei vannak és uram bocsájs hó végén már kevesebb pénz van a kasszába és igen örül neki h megjön az a nyamvadt családi potlék!Üdv:egy nagyi
2009. júl. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
54%
15:33, te ezt azután reagáltad, amit utólag írtam? mert ha igen, akkor nem értelek, ha viszont később, akkor lásd fent a választ.
2009. júl. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
ha viszont nem láttad*
2009. júl. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
54%

pláne nem néztem le senkit. ja, én is vidéken nőttem fel. aztán választottam -> költözés Bp. de most ne menjünk már tényleg ebbe bele, csak egy kérdésre válaszoltam.


Tényleg ennyire szűkre kell húzni sok kismamának a nadrágszijat?

Nem.

viszont kidoloztam a belem, amíg nem babáztam, meg a férjem is kidolgozza a belét.

2009. júl. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegyik munkahely támogatja az egészségpénztárakat, mert a munkáltatónak kell beletenni havonta a plusz pénzt.

Egyébként havonta az egészségpénztári számlán megjelenő pénz kevesebb, mint a családi pótlék - nekünk legalább is.

2009. júl. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
68%
15.15-ös vagyok. Nem a nagymama, szóval más is nagyképűnek találta a válaszod. Nincs egészségpénztáram, majd utánanézek mi is ez. Ezt a tippet köszi. Nekem azt mondták nem lehet gyerekem, de mégis összejött, egyetemről mentem szülni. Így gondolhatod, mennyit számít a CSP! Nagyon sokat! Az ország helyzetében meg a még a párom 50 ezrének is örülünk.
2009. júl. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos tényleg ennyire meg kell húzni a nadrágszíjjat!Az én párom vállalkozó,de így sem könnyű,mert szegény dolgozik látástól vakulásik,végre befejez egy munkát,leadja a számlát és ugye az új módi szerint jó,ha minimum 60 nap múlva kifizetik! Ha kifizetik! Addig pedig az én TGYás-omból és a 2 gyerek utáni CSP-ból élünk,ami ló..sz 2-3 hónapon keresztül. Megkapja a pénz és a felgyülemlett
2009. júl. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!