Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert nem akar kanalas etelt...

Miert nem akar kanalas etelt enni a babam?

Figyelt kérdés
egesz jol haladtunk a hozzataplalassal de egyik naprol a masikra a babam(6.5 hos, anyatejes amugy) nem hajlando kinyitni a szajat(osszeszoritja es elforditja) ha probalom etetni. mar tobb fajta kanallal probalkoztam. mit tegyek?
2009. júl. 6. 08:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Várj vele két napot ugy, hogy csak tejcsit eszik, meg se próbáld, majd két nap után ujra egy kevéssel. Valamiért most nem akAr kanalazni, kèsőbb is lesz még ilyen:(
2009. júl. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk éppen ugyanez volt a helyzet. Fél éves korában egyik napról a másikra döntött úgy, hogy bizony neki nem kell a kanál, előtte gyönyörűen evett így. Sajnos el kell, hogy keserítselek: nálunk ez az állapot két hónapig tartott, de ugyanúgy jött vissza a kanalazási kedve, ahogyan elment, egyik napról a másikra. Egyszer csak úgy döntött, hogy mégis elfogadja. Mindenre gondoltunk, már kivizsgálták allergiára, már arra is gondoltunk, hogy nem ízlik neki a felkínált étel, arra is, hogy jön a foga, fáj neki (már lassan 10 hónapos, és még egy szál foga sincs, tehát nyilván nem az volt a gond)...

Én is próbálkoztam (ahogyan az előző válaszadó is tanácsolta), 2 naponta, meg három naponta, hogy na, most hátha... Csak azt értem el vele, hogy ha közelítettünk a konyha felé (ahol ugye kanalazni kell), már sikítófrászt kapott, ordított, dobálta magát, és nekem is gyomorgörcsöm volt ettől a helyzettől. Na, így én nem is próbálkoztam többet, csak hetente-kéthetente. Úgyhogy tapasztalatból írom, hogy én nem erőltetném a helyedben, látod, nálunk is az idő oldotta meg a kanalazási problémát...

2009. júl. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat, mar probaltam kihagyni 1-2 napot, de semmi eredmnye. masodik valaszolo, hogy oldottatok meg, hogy azert a vitaminok vas a husbol stb belkeruljon a baba szervezetebe, mert ilyenkor mar az anyatej nem fedezi teljesen a szuksegleteket?
2009. júl. 6. 11:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászóló vagyok. Nálunk egy picit mégis más volt a helyzet, mint nálatok, ugyanis az én kisfiam szinte kezdettől fogva tápszeres volt (alig volt tejem). Tehát amikor nem fogadta el a kanalat, egyszerűen csak visszatértünk a napi 5-6-szori tápszerezéshez. Egyébként amíg kanalazott, akkor is este és hajnalban még tápszert kapott, tehát csak vissza kellett térni. A tápszerben meg minden fontos tápanyag megtalálható, ezért nem is aggódtam, hogy a szükséges vitaminokat nem kapja meg. Szerintem nálatok meg a megoldás az lehet, hogy visszatértek az állandó cicizéshez, így természetesen ő is megkapna minden szükségeset. Nem lehet, hogy csak ez hiányzik neki? A szopizás?
2009. júl. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!