Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Lassan 8 hónapos...

Mit tegyek? Lassan 8 hónapos kisbabám nem hajlandó kanalas ételt enni.

Figyelt kérdés

Eddig sem evett sokat (kb. 80-90 gramm) és azt mindig kiegészítettem tápszerrel. De most néhány kiskanállal eszik, aztám nem kell neki. Már ki vagyok borulva!!! Szinte csak tápszeren él.

Volt már valaki így? És megoldódott a probléma?

Már ilyen taktikákat bevetettem, hogy mesére kapcsolok, amit közben néz, állva etetem az ölemben, mert ülve nem marad meg, éneklek közben, verselek, de semmi nem jött be. Ötleteket várok. Köszönöm.


2011. ápr. 11. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Puhára főzött répa és krumplidarabkákat adj neki, hátha a kézzel evés jobban tetszik neki.
2011. ápr. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos segíteni nem tudok neked, csak elmondani, hogy én ugyanebben a helyzetben vagyok,mint te! :-( Az én lányom 9 hónapos, és pont úgy mint a te babádnál kész szenvedés az egész evés. Minden trükköt bevetek, hogy evés közben eltereljem a figyelmét, és olyankor valahogyan a kis szájába csempészem a falatokat.

A gyümölcsöket úgy ahogy, azokat megeszi, így azokat keverem a főzelékkel.

A védőnőnk nem sokat tudott tanácsolni, csak annyit, hogy legyek türelmes, és még annyit, hogy adhatok abból, amiket mi is eszünk. ( Én nem szeretnék még abból adni, egyrészt még foga sincs, másrészt még korainak tartom )

Ne haragudj, hogy segíteni nem tudtam neked!:-(

2011. ápr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Kedves második, egyáltalán nem haragszom, sőt, köszönöm, hogy leírtad a saját esetedet. Az első válaszoló tanácsát kipróbálom valahogy, de nem sok reményt fűzök hozzá, mert az én izgága kisfiam tuti nem fog megmaradni nyugton, hogy elmajszoljon egy s.répát. De megpróbáljuk...

Minden jót nektek, és kitartást második!!!

2011. ápr. 11. 14:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!