Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kétgyermekes anyukák! Mennyire...

Kétgyermekes anyukák! Mennyire nehezebb két gyerekkel mint egyel?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy szeretnék-e második gyereket. Lányom most 15 hónapos, és sokszor úgy érzem, hogy mindent kivesz belőlem, és nem bírnék még egyel. Ilyen érzéssel ne vállaljunk még egy babát? Mindenki azt mondja, hogy úgyis csak a szép, jó dolgok maradnak majd meg, és az elején nehéz, de nem akarok rosszul dönteni. Mi van, ha nem vállajuk be és később megbánom, és akkor már majd késő lesz (pl. 35 év fölött), és ha bevállaljuk és úgymond "megbánom" mert nem bírok két babával (ami a babának sem jó). Jajjj, tanácstalan vagyok. Ti hogy döntenétek?
2009. júl. 5. 13:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Furcsa, de szerintem kettővel könnyebb, mint egyel. Ha nem túl nagy a korkülönbség, szépen eljátszanak együtt, és nem téged "szekálnak" egész nap. ;)
2009. júl. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
66%
nekem két fiam van és nagya kor külömbség is 6 és fél év van köztük én nem bátam meg mert nekem a nagy fiam besegit és játszik is a kicsivel sokat hijába nagy a kor kettöjük közt de te tudod hogy akarsz e még egyet de az bisztos ha már meglesz nem fogod bánni hiszen sokan vagyunk aki kettötb is nevel és bisztos hogy jo anyuka leszel a másodiknak is ugyis összekovácsolodik majd a két teso és ez igy jo
2009. júl. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
7%
Ne haragudj, de számomra teljesen megdöbbentő a kérdés... Míg más azon küszködik, hogy állapotos legyen és akár az ikreket is "bevállalják....te meg ilyeneket írsz hogy megbánod vagy sem....egyszerűen nem lehet megbánni... főle, ha nem is az anyagiakról beszélsz.... Kíváncsi lennék, hogy más hasonló kismamiknak vagy nőknek, akik mindent megtettek és akik még előtte állnak hogy várandósak legyenek vajon mit szólnak az ilyen minőségű kérdéshez....?
2009. júl. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Jajj, de jó ezt hallani, szinte rettegek, mi lenne ha lenne még egy, hogy nem bírnám a dolgot.

Az is igaz, hogy én szeretném, hogy neki legyen testvére, mert ha egyszer mi nem leszünk marad neki a testvére akire számíthat stb. Olyan jó lenne.

De pesze fel is kell nevelni a gyerekeket. És, ha majd azt kapom tőle (1. től), hogy minek van neki tesója, mert ő nem szereti (pesze nem kiskorban mondaná hanem nagyobb korában).Jajjj, nehéz. Vagy túl sokat aggodalmaskodom?Ahh, tiszta hülye vagyok már.

2009. júl. 5. 13:21
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
a másodi vagyok ez tölled is füg hogy hogyan fogják majd szeretni egymást ha pl .sok közös programot csinálsz nekik már kiskorukban szinte bisztos hogy nagykorukban is szeretni fognak eggymással programokat szervezni én igy gondolom és beszélni kell velük hogy mennyire jo hogy ök vannak neked és eggymásnak pot ugy ahogy irod ha te m,ár nem leszel én is ezért válaltam a másodikat de sajnos nekem már harmadik nem lehet az anyagikak miat de lehet beválalnám még azt is
2009. júl. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első nagyon anyás volt,hisztizett mindenért,földhöz vágta magát bárhol.Akármit csináltam vele,nem ért neki a szép szó,a büntetés.Én akkor azt mondtam,nem kell több gyerek.Aztán ahogy nőlt,oviba ment,úgy változott évről évre,és már szerettem volna még egyet.De valahogy nem akart összejönni.6 év kellett az 1. után,hogy sikerüljön a 2. baba.Nagyon vártuk,még a fiam is,főleg mikor kiderült,hogy ő is fiú.Aztán megszületett és jöttek a féltékenykedések,a sértődések.De túljutottunk ezen is,szerencsésen.Most ahogy akartuk a másodikat,olyan véletlenül sikerült a harmadik.De nem bánom.Igaz nehéz kettővel is,főleg ha beteg valamelyik,ha meg mind,az csúcs fárasztó.De ez a dolgom,és szeretem őket nagyon.Néha kiakadok,kell egy kis pihi.Elugrom pletyizni vmelyik barátnőmhöz,feltöltődök,és újra belevetem magam az anyai feladatokba.Bátran vállalj be még egyet.A gyerekeknek is jobb,ha nem egyedül vannak.
2009. júl. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
65%

Tól sokat aggodalmaskodsz.

Lányom 1 éves, 4 hós kora óta nem védekeztünk, most lesz kistesó. Én örülök neki, mindenkép így akartam. Tudom, hogy nagyon nehéz lesz, de inkábbmost legyek túl a néhéz időszakon, mint később, ha már a nagy önálló, essek vissza mindenbe.

TEsóm és köztem 6,5 év van, nagyon sok, nagyon nem jöttünk ki egész addig, amíg ő 16 éves nem lett.

Szóval biztos, hogy nem könnyű-bár anyósom szerint semmi gond nem volt, a kicsit beillesztette a nagy napirendjébe, de ezen túl kell esni.

Jüvő márciusban többet tudok mondani:-)

2009. júl. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen jogos a kérdés. Én is sokat tipródtam ezen, de aztán bevállaltuk a másodikat. A lányom most 15 hónapos, én meg 8 hetes terhes. De nagyon félek tőle, hogy hogy fogom megoldani, hogy a nagyobbik lányom nem sínyli-e meg, hogy nem tudok majd eleget foglalkozni vele. Most legfőképp azon aggódom, hogy az emelgetéstől nem lesz-e baja a magzatnak.

Bocsi, nem sokat segítettem, csak felháborított az a válasz, aki leszúrt, mert minek aggódsz.

2009. júl. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Utcsónak, már elnézést, de az, hogy másnak nem sikerül a gyerek nem az én hibám. Ja, és macskakörömbe tettem a megbánást ha nem láttad volna. Bocs, hogy mérlegelem azt, hogy ha lenne 2. akkor az neki is mennyire lenne jó. Utálom az olyan nőket akik csak arra mennek, hogy gyerekük legyen, aztán mindegy milyen lelkiállapotban (idegbetegen)nevelik fel azokat, vagy csak nincs jobb dolguk mint gyereket szülni pl. a sogórnőm is akinek van két idegbeteg, boldogtalan gyereke, és ő még akar egy 3.-at is, na ettől dobom el az agyam.Mert egok vagyunk és arra gondolunk nekem kell a gyerek és kész, de, az , hogy az a gyerek boldog is legyen sokat kell tenni. Bocs, hogy kimondom, hogy nem biztos, hogy bírnám a 2. gyereket, bocs, hogy kimondom, hogy az anyaság nem csak örömmámorból áll, hogy marah fáradt vagyok mert a lányom állandon felkel éjszaka és igenis nem jó dolog állandoan éjszakázni, és nem hiszem el, hogy ezeket a "nem túl jó"dolgokat minden anya felhőtlenül éli meg. Itt sokan képmutatóak, itt ha azt írom, hogy nem szeretek felkeni éjszaka 3X a gyerekhez (felkelek peszre nem arról van szó)akkor egy iszonyatos rossz anya vagyok, bocs én is emberből vagyok nem csak a gyerek.
2009. júl. 5. 13:31
 10/22 A kérdező kommentje:

BOCSI, a 13:19-esnek szólt a válaszom.

A többieknek nagyon nagyon köszönöm a választ. Sokat segítettetek, csak erősödött az érzés, hogy igen vállajuk csak be. Még egyszer köszönöm!!!!

2009. júl. 5. 13:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!