Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan foglalkozzam jól a...

Hogyan foglalkozzam jól a fiammal?

Figyelt kérdés

Talán nem szerencsés a megfogalmazás, a lényege az lenne, hogy mit lehet csinálni egy 7 hetes gyermekkel, hogy az a számára a legjobb legyen?

Ti hogyan csináljátok?


2012. jún. 14. 14:04
1 2
 1/12 Kerria ***** válasza:

[link]


Én ez alapján haladok, csak ajánlani tudom!

2012. jún. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Most még te vagy neki a legjobb és legtöbb. Ha melletted lehet, ha simogatod, ha magadhoz veszed, ha érzi az illatod.

Később mutogathatsz neki csörgőket, játékokat, majd meg fogja fogni, bekapja, nézegeti, megtalálja kezecskéjét, azzal játszik, rágcsálja az öklét. Te pedig ott vagy és gyönyörködsz benne. :)

Az első hetekben, hónapokban leginkább rád lesz szüksége, és önmagában az hogy vele vagy, fejleszti a kis agyát. Aztán megtalál majd minden játékot (vagy épp palackokat, távirányítót), amivel le lehet őt foglalni. Neki még minden új, úgyhogy egy darab szösznek is nagyon tudnak örülni. :)

Látni fogod rajta, hogy ahogy nő, egyre több dologra figyel, és anyai ösztönből tudod majd mit tudsz vele játszani.

2012. jún. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
7 hetes? Mindent, amit igényel, és semmi többet. :) Vedd fel, ha sír, babusgasd, ha igényli, és hagyd egyedül, ha jól elvan magában. És szeresd. :) Ennyi. :)
2012. jún. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

én a lányomat hagytam aludni egész nap. nem igazán tudtam vele mit csinálni. Ha fent is volt, akkor kb. max. 10 perceket, de akkor már üvöltött, mert elfáradt.

A pelenkázás közben énekeltem neki és meséltem kitalált történeteket. Esetleg a családunkról vagy a kutyánkról meséltem neki, aki a szobáját éjjel-nappal őrzi.

Volt, hogy vettem olyan csörgőt, amit tépőzárral kézre ill. lábra tudtam rögzíteni. Ezt felraktam rá és picit ütögettem a csörgőket, amik hangot adtak ki. Nagyon szerette.

De legtöbbször fölé hajoltam, simogattam a fejét, arcát, csókolgattam és mosolyogtam rá.


Ha magam mellé fektettem, akkor pedig simogattam a hátát és a fejecskéjét, de ekkor ált. azonnal bealudt, mint legtöbbször most is.


A lányom 7 hónapos koráig a babakocsiban állandóan aludt, itthon 5 hónapos korában voltak 1-másfél órás ébrenlétei.

Ő szeret aludni szerencsére, akár csak a szülei. :))


Esetleg ha az ágyatokon altatod, akkor mesélhetsz neki mesekönyvből, csak hogy a hangod hallja. Ez a legfontosabb, a HANGOTOK és a BESZÉD!

2012. jún. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És zenét szoktatok hallgatni?
2012. jún. 14. 14:33
 6/12 anonim ***** válasza:
A zene, tényleg...mi sokszor hallgattunk zenét már ici-pici korában is, és lányom imádta! Most is egy nagy tánc- és zenerajongó, állandóan riszálja magát. 20 hónapos. :)
2012. jún. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én mindennap olvasok neki mesét, mondókázok, énekelek. Lehet masszírozgatni, simogatni. Színes dolgokat mutogass neki. Különböző hangot adó tárgyakat rázogass. Sokat beszélj és mosolyogj. Vidd ki a szabadba, hallja a szél zúgását, a kutya ugatást, a falevelek mozgását.
2012. jún. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

És milyen zenét hallgattatok, mondókát mondtatok, énekeltetek?


Sajnos sosem volt a környezetemben kicsi gyerek, így fogalmam sincs ezekről a dolgokról.

2012. jún. 14. 14:59
 9/12 anonim ***** válasza:
A komolyzenét szeretik, megnyugtatja őket. Mi szoktunk gyerekdalokat is. Paff a bűvös sárkány, Micimackó, Vuk stb...A lényeg, hogy hallja a hangodat, nem baj ha esetleg nem szép. Mondókát mondókás könyvből tanultam, mert már rég elfelejtettem őket. Könyvesboltokban nem drágák. A mesét mosolyogva hallgatja végig, mert közben végig rá nézek, grimaszolok, stb.
2012. jún. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kerria ***** válasza:

Ajánlom Neked Gryllus Vilmos gyerekdalait, pl. Lassan jár a csigabiga, vagy Weöres Sándor: Bóbita versét.


Nekem sajnos nincs szép hangom (engem zavar, a babát nem), így én olyanokat választok, amiket ritmusosan is lehet mondani.

2012. jún. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!