Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismamák! Kaptatok már olyan...

Kismamák! Kaptatok már olyan kritikát a párotoktól amit nem tudtatok hova tenni?

Figyelt kérdés

11 hetes a lányom és megmondom őszintén lehet,hogy nem állok néha a helyzet magaslatán.Anyatejes,ami azt jelenti,hogy még inkább" függünk egymástól",főleg ebben a melegben.Előfordulnak igen nyűgös,hasfájós napok,estére már a hajam is kihullik.Kezdettől fogva nincs segítségem annak ellenére,hogy itt a férjem.

Tegnap megkaptam tőle,hogy úgy nézek már ki mint egy zombi és valamit biztos nem jól csinálok a kicsivel kapcsolatban.Bezzeg amikor a fiai kicsik voltak ágyút lehetett mellettük sütögetni,nem kellett arra figyelni,hogy ne zajongjanak.Eljátszottak magukba is nem voltak az anyjukhoz nőve....

Mit csinálok rosszul??


2009. júl. 4. 07:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű! Ha úgy látja, hogy olyan vagy, mint egy zombi, itt az ideje, hogy segítsen ellátni a babát, vagy a háztartást. szerintem, mond meg neki kerek-perec....
2009. júl. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy bunkóság tőle! Persze gondolom a fiai már nagyok, évek mulva visszanézve ezekre a dolgokra már nem emlékszik, nem hiszem hogy az előző felesége egy mindig tip-top csillivilli szuperanyu volt, tökéletes, néma , egész nap egyedül magát elfoglaló ujszülöttekkel... Ilyenkor azonnal állj a sarkadra. Ne később mond meg két tőmondatban a vélemènyed! Veszekedni felesleges meg kiakadni is, mert az ellenkezőjét válthatja ki belőle. Ha ismét hasonló megjegyzést tesz, kérd meg, hogy másnap vásároljon helyetted vagy főzzön, de ki is takarithat, segitsen kicsit! Ezen nincs mit felháborodnia!
2009. júl. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem válaszolónak. Maradjon otthon,csináljon végig egy keményebb napot,és meglátjuk mit mond utána. Az én kislányom is hasfájós volt,valamikor egész nap kézben volt,összegyűrve egy gombócba,mert csak úgy volt neki elviselhetőbb. Megkaptam este hogy nem főztem,nem csináltam semmit,pedig egész nap itthon voltam,semmi dolgom....

Mondtam neki vegyen ki 2nap szabit. Megtörtént. Szerencse a szerencsétlenségben,a kislányom megint egy borzalmas hasfájást produkált, átadtam a páromnak. Hát mit ne mondjak,majdnem sírva fakadt 5perc után,nagy boci szemekkel nézett hogy most mi van,mit csináljon.... Azóta nem szól semmit,ha nincs kaja,csinál magának,el is mosogat,ha kell segít takarítani. Nem csinálsz semmit rosszul,első a gyerek,főleg ha fájdalma van. Majd nemsokára lesz idő magadra is.

2009. júl. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
húúúú ezek a pasik. tényleg szólj vissza. semmit nem csinálsz rosszul. mit gondol, h megy a gyereknevelés? szólj neki ha megjegyzést tesz, ne hagyd annyiban. nekem sem segít senki, a fiam már majdnem 14 hónapos, mégis csak alkalmanként tudom magam sminkelni pl. nem könnyű feladat 1 babával... de ha nem lát bele, akkor ne alkosson véleményt.
2009. júl. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy bunkóság tőle! Persze gondolom a fiai már nagyok, évek mulva visszanézve ezekre a dolgokra már nem emlékszik, nem hiszem hogy az előző felesége egy mindig tip-top csillivilli szuperanyu volt, tökéletes, néma , egész nap egyedül magát elfoglaló ujszülöttekkel... Ilyenkor azonnal állj a sarkadra. Ne később mond meg két tőmondatban a vélemènyed! Veszekedni felesleges meg kiakadni is, mert az ellenkezőjét válthatja ki belőle. Ha ismét hasonló megjegyzést tesz, kérd meg, hogy másnap vásároljon helyetted vagy főzzön, de ki is takarithat, segitsen kicsit! Ezen nincs mit felháborodnia!
2009. júl. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az az igazság,hogy most még csak annyit lát az egészből,hogy amikor hazajön akkor én hulla fáradt vagyok és nem érti mitől,hiszen a gyerek amíg vele van/30 perc/addig gügyög,semmi baja.Azt,hogy mikor vagyunk fent éjjel nem tudja,édesdeden horkol.Most éppen horgászik amitől holnapra meg akar majd halni,mintha szenet lapátolni lett volna.Ne haragudjatok de pont most borult ki a bili nálam!:(

2009. júl. 4. 14:13
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
hát mi ne mondjak... ezen most kicsit kiakadtam. a párom sem a házimunka szobra. mint írtam már, mindent én csinálok itthon. a babával is, meg a lakással is... de hogy lelépjen horgászni!!!??? miért nem lesz pl. veletek??? miért nem hagy, h kicsit pihenj???? húúúú de felhúztam magam...
2009. júl. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

próbáld meg, hogy megeteted napközben a picurt, és egyszerűen otthagyod őket kettesben. mondd meg neki, hogy akkor most övé a gyerek, te pedig elmész és rendbe teszed magad, hogy ne légy zombi. menj el bevásárolni, barátnőzni, kávézni, akár fodrászhoz, kozmetikushoz, vagy csak egyet sétálni, biciklizni, tök mindegy. töltödj fel. vagy feküdj el a fürdőkádban egy órára. A lényeg, hogy a férjed legyen egyedül legalább 2 órát a gyerekkel. kelljen neki tisztába tenni, elaltatni, kelljen hurcolnia, mert már sírdogál kicsit. Hidd el, a baba kibírja a két etetés közti időt! a férjednek még most be kell látnia, hogy miről van szó itt pontosan, mert később sokkal rosszabb lesz. mikor a gyrek már mászik, és pakol, képtelen leszel rendben tartani a házat állandóan. és akkor leszel igazán zombi:-))

És ne hagyd, hogy ilyen megjegyzéseket tegyen, neki 8 órás munkaideje van, neked 24 órás, ezt egy férfi se felejtse el!!

2009. júl. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jövő héten megpróbálom.A szívem szakad majd meg a lányomért,de....
2009. júl. 4. 22:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!