Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Magára hagyod alvó pár hónapos...

Magára hagyod alvó pár hónapos babádat amíg leviszed a szemetet, megnézed a postaládát?

Figyelt kérdés
2012. jún. 13. 10:15
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Mivel kertes ház, és a kuka kb. 1 percre van az ajtótól, így a szemetet leviszem, és ha a postás jön, hozzá is lemegyek, az szintén 1 perc.
2012. jún. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
56%
Nekem most fog születni az 5. babám. Kertes házban lakunk hatalmas veteménnyel, egész nap az udvarban vagyunk a kicsikkel, csinálom a dolgom, végzem a munkát a veteményben, befőzök, stb(lent van egy nyári konyha, májustól októberig ott élünk, csak aludni járunk fel a házba - meg persze mosást elintézni, takarítás azért ilyenkor is kell, ezek miatt feljövök). Ha meglesz a baba, nyitva lesz az ablak, hallom, ha ébredezik, megszoptatom, és megyek vissza a kertbe - az első néhány hónapban csak anyatejre és nyugalomra van szükségük, a megszokott kiságyukra és szeretetre. Ehhez nem kell a lakásban ülni mellette. Majd ha elkezd éberebb lenni nyár vége felé, kitalálom moben vigyem le magunkhoz, hogy egy kicsit köztünk is legyen, de ezt sem kell tulzásba vinni.
2012. jún. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
34%

én egyszer itthon hagytam kiságyban mikor a nagyot vittem oviba korán reggel őt meg kezelésre kellett vinni ahova nyugodtan kell hogy menjünk,az ő érdekében.

aludt akkor is mikor hazaértem de nem tartott tovább 10percnél de rettegtem hogy nehogy bedögöljön a kocsi baleset legyen .....stb

úgyhogy soha többet.

de mivel falun élünk és totál senki aki segítene hát ez van.

2012. jún. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szemetet kivinni gyorsabb mint wc-re menni,társasházban lakunk és a lépcsőház előtt van a kuka!Fsz-en lakok és a bejárati ajtó közelebb van a gyerek szobájához mint a wc!

De pl ha kakis pelenka van(nálunk napi min.4szer) kiviszem rögtön akkor is ha ébren van,hál'Istennek szeret a járókába lenni simán mosogatok is meg bármi mert elvan benne.Aludni a rácsos ágyban alszik..ugyhogy Én nem féltem sem a rácsosban sem a járókában,legfeljebb éppakkor ébredfel..de Ő amugy is szeret lustizni egyedül még ébredés után..

A szelektálandó szemetet azt meg együtt visszük ki séta közben! ez kb 200m-re van a háztól odáig már nem megyek el

2012. jún. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

A szemetet simán leviszem, mi is társasházban lakunk, és ha férjem mondjuk 7-re ér haza, vagy ügyeletes, akkor őszintén kétlem, hogy jó megoldás lenne inkább fent aszalni a kakis pelusokat... /ill. néha, ha nagggyon nyűgös napja van, akkor nem viszem le, kiteszem a teraszra/.


És ezen kívül zuhanyozni, enni, inni, wczni és a teraszon üldögélni vagy virágokat rendezgetni is szoktam, ha alszik. :) Sőt, akkor is, ha ébren van, elnézelődik addig járókában/kiságyban.

2012. jún. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy a férjem viszi le.

Nem azt kell elképzelni, hogy egész nap a kakis pelust szagolgatjuk, bekötöm a zacskót és nem érezni.

2012. jún. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Ennyi időre igen...viszont amit anyukám mesélt tegnap az már számomra is túlzás.

Nagymamára bízták az 1 éves kisfiút, aki elaludt délben, a nagymama fogta magát beugrott a kocsiba, elrobogott a takarékba, ott befizetette a befizetni valót, modta ő, hogy siet, mert otthon maradt az alvó unoka egyedül (anya ott dolgozik a takarékban), mindenki csak nézett...elég bátor.

Na ilyet már én sem mernék tenni, hogy otthagyom 10-15 percre.

2012. jún. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Pár hónaposan tényleg kb annyira hagytam magára, amíg wcre mentem, mert akkor még nagyon kiszámíthatatlanul aludt, sosem tudtam, hogy 15 percet vagy 2 órát fog aludni, de kb 9-10 hónapos korától délben min 2-3 órát alszik, így tudom, hogy elalvás után bármit csinálhatok, nyilván piacra nem megyek el, de volt már hogy átszaladtam az utca túloldalán lévő kisboltba, vagy ha kellett valami a garázsból, lementem, az autót kicsit kipucoltam, de ez egyik sem volt több 10 percnél.


Egyébként hajat mosni is akkor szoktam amikor alszik, és nem állítgatom le a hajszárítót 5 percenként....


De megértem azokat, akik nagyon paráznak, tényleg nagyon sok rossz dolgot hallani, én igyekszem úgy élni, hogy azért ne ezek legyenek a gondolataim középpontjában, mert a terhesség elején egy csomó rémtörténetet meghallgattam, és folyton ezek jártak a fejemben, azt hittem már becsavarodok :)))

2012. jún. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyum mesélte,hogy anno a buszamegállóban várt,egy ismerőse is,elkezdtek beszélgetni,mondta hogy felugrik a városba valamit elintézni,addig a gyereket meg otthon hagyta egyedül,mert aludt.Azért ez mondjuk necces!


Amúgy kertesbe lakunk,kuka,postaláda 1 perc,de ha társasba laknánk nem mennék le.

2012. jún. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Kertesben lakunk, ő az emelete alszik, én lent vagyok. Van bébiőrünk, ha a kertben vagyok, vagy csak kint akkor velem va a bébiőr, van hogy akkor mosok hajat amikor alszik, akkor beviszem a fürdőbe az őrt, és hajszárítás közben odapislogok rá néha. Viszont ha ki kell mennem a postás elé, vagy a szemet kiviszem, vagy asszárítógéphez kimegyek akkor nem viszem magammal, mert csak rövid időre megyek ki, ha pont akkor ébred fel akkor még ugyis játszik kicsit a haverokkal az ágyban, vagy mesél magának...majd kiabál ha mennem kell.
2012. jún. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!