Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom minden szemetet...

Kislányom minden szemetet felszed az úton, hogy szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
16 hónapos kislányommal ha gyalogosan sétálni megyünk, akkor minden eldobált szemetet, még a cigicsiktől kezdve a taknyos papírzsepiig, mindent felszed, vagyis ha megengedném neki, de ha nem engedem, akkor őrült hisztibe kezd, és dobálja magát a földön.Egyszerűen nem tudom, hogy szoktassam le, sétálunk és minden percben ha valamit meglát, akkor azt hiszi kincset talált és nagy örömmel fel akarnászegénykém venni, de nem engedem más szutykát felszedni,és ez nem teccik neki.Hogy magyarázzam meg neki, hogy nem szabad, ő csak megsértődik ilyenkor rám, pedig csak jót akarok neki.Udvarunk sajnos nincs,csak az utcán, illetve a közeli parkokba tudunk menni sétálni.addig jó volt amíg babakocsiztunk, de már 1 óra után unja, ki kell kicsit vennem hagy sétáljon kicsit.A kezét nem negedi megfogni, kitépi a kezemből, tisztára kivagyok emiatt,ezért nem tudom mit vessek, be hogy normálisan tudjunk sétálni gyalogosan.Segítsetek adjatok tippeket, tanácsokat! Előre is köszi!
2009. jún. 30. 23:44
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem kössetek kompromisszumot! Vigyél magaddal egy nylon zacsit, és mondd el neki, hogy az a szemét piszkos, ezért csak akkor veheti fel, ha felveszi a kezére a zacsit (vagy valami kesztyűt), abban megfoghatja. Aztán ha ezt megérti, menjetek el olyan parkba, ahol nincs túl sok ember(gondolom kicsit ciki neked) és hadd szedje a szemetet. Ha valamit otthagy, mondd neki, hogy azt is vedd fel, ott ne hagyd, hidd el, meg fogja unni. Ha csinálni kell, már nem lesz olyan érdekes, mint mikor tiltva volt. Remélem segítettem, és beválik! Ha kipróbálod, írd le mi volt!
2009. júl. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!