Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék? Adjak megint...

Mit tehetnék? Adjak megint germicid kúpot?

Figyelt kérdés
7 hetes a kislányom, és szörnyű hasfájós. Mostanában már ritkábban fáj a pocakja, de akkor iszonyatosan. Semmi nem használ, a papaverines csepp sem. 2 órája üvölt, már mindent kipróbáltam, semmi haszna. Gyerekorvos tanácsolta múltkor a germicid kúpot. Adjak neki ma is?
2009. júl. 4. 03:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg ha jó akkor neki is jobb lesz, egy felet adj neki,legalábbis mi annyit szoktunk,de akkor adtuk neki ha 6-7 napja nem volt kakija ettől mindig volt.a hasa sose fájt,ha kakilni nem tud a babád akkor ez biztos hatásos lesz!a hasfájásra nem tudok ajánlani semmit mert majd elnövi 3hónapos kora körül!Kitartás!
2009. júl. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi is nagyon hasfájósak voltunk,néha még vagyunk,de nekünk sosem mondta a doktornő a germicid kúpot,csak lázra kapta. Próbáld meg helyette a Viburcol kúpot,vagy olyan homeós szert amit veszély nélkül tudsz alkalmazni. Én germicidet biztos nem adnék hasfájásra. Papaverinből mennyit adsz neki? Mi éjjelre 1,5ml-t adtunk neki,nem szokott hozzá,most már nem is kapja.Nappalra homeós bogyót használtunk chamomillával,és jó volt.
2009. júl. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kakihozó kúp neve Glicerines végbélkúp.:)
2009. júl. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm!

kakilni tud, a pukik kínozzák, nagyon tud fájni tőle a hasa. Azért ajánlotta a germicidet, mert fájdalomcsillapító is. tegnapelőtt adtam neki egy felet, kb 20 perc múlva elmúlt a pocifájás. De nem szeretném rászoktatni. Papaverinesből 1 mokkáskanálnyit kap, az kb 1 ml, vagy talán még kevesebb. Adjak többet? Nem lehet belőle gond?

Viburcolt nem igazán merem alkalmazni, félek, hogy felerősíti a tüneteit, mert ugye a homeós dolgoknak meg van ez a jellemzője... Vagy csak én parázom túl?

Amúgy naponta többször masszírozom, pocakmasszázs krémmel, sab simplexet adok neki, ez kicsit javított a helyzeten, meg tornáztatom masszázs közben pihenésképp. Lassan talán kinövi, csak hát amikor úgy ordít, hogy szinte sikogat a fájdalomtól, és ezt órákig, akkor kezd megszakadni a szívem, annyira sajnálom:(

2009. júl. 4. 11:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell tartani a homeós dolgoktól.Nekünk bevált,pedig én is féltem tőle.A tünetegyüttest kell tudni és aszerint választani szert.Már a 2.napon sokkal jobb volt a kislányomnak,és azóta sokkal jobb.A papaverines oldatot adhatod fecskendővel,pár forint a gyógyszertárban,úgy legalább tudod mennyit adsz be neki.Nappalra is lehet,minden etetés előtt fél órával 1ml,éjjelre meg 1,5ml. Mi nappalra csak addig adtuk amíg nem jött a homeós. Van 3 fajta pocakra.Ha leírod mit csinál a babaád akkor tudok segíteni.Ha netán indul a közeletekben baba-mama klubnál homeós tanfolyam,érdemes elvégezni.Ezek ingyenesek,és ha mész viheted a babádat is.Én nem hittem benne az elején,de már örülök hogy elmentem mert sok esetben segített.Írhatsz privátban is.
2009. júl. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!

nos, azt hiszem ha nagyon erősen csikar, akkor valamilyen ételtől lehet, amit ettem, most biztos hogy a borsó a ludas, pedig csak pár falatot ettem. amúgy általában a lábacskáit húzkodja, majd megfeszül, és elölről. általában csitul, ha az alkalomra fektetem, és ha szopizhat valamit. melegítéstől elég ritkán javul, szerintem olyankor csak elnyomja a meleg. masszírozás nem használ, torna csak ritkán megpukiztatja, de jobb nem nagyon lesz tőle...

szóval nem minden esetben erősíti fel a tüneteket?


visszatérve a papaverines oldatra, nekünk azt mondta a doki, hogy csak legvégső esetben adjam a picinek, de akkor megpróbálom napi 3szor 1ml, plussz éjszakára 1,5ml, hátha így segít.

2009. júl. 4. 13:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Próbáld majd meg a Dioscorea villosa 9ch-t Chamomolla 15ch-val. Mindegyikből 3golyó kevés vízben feloldva,műanyag edényben.Napi 3alkalommal.Első nap nem lesz semmi hatás,második nap egy kicsit erősebbek lesznek a tünetek,a harmadik naptól javul.A papaverines oldattal azért kell vigyázni,mert nyugtatót tartalmaz.Ha nem adsz többet a megengedettnél akkor nem lesz semmi baj.
2009. júl. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!