Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kóros, ha nem jár a...

Mikortól kóros, ha nem jár a gyerek? Mit tudnak vele csinálni?

Figyelt kérdés
A kislányom 14 hónapos, és eszébe se jut, hogy járjon. Térden jár mindenhova. Bútorok mentén feláll ugyan, de ennyi.
2009. júl. 1. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éves korig nem vizsgálják.Ha addigra sem indul el,akkor mutasd meg orvosnak,de biztosan járni fog akkorra már.Ez is eléggé eltérhet,hogy egyes gyerekek mikor indulnak el maguktól.A fiam 10 hós volt pontosan amikor elindult egyedül.A nagyobbik lányom majdnem 15 hósan indult el,és a kicsim is most volt 1 éves és nem megy még.

Ha egyébként semmi baja ez nem gond,hogy későn indul el.

Ne aggódj nem lesz baj.

2009. júl. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
a növérem fia 16 honapos volt mikor elindult szerintem még várj egy pár hetet hátha felál de szerintem semmi baja ha térdén tud menni lehet hogy csak fél felálni igy bisztoságosaban érzi magát:)
2009. júl. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyedül feláll kapaszkodva akkor semmi baj.

Majd elindul. Hétről hétre ügyesebbek ezek a kisbabák!

Egyébként olyan 18 hósig szerintem nem kóros, főleg, ha szépen próbálkozik.

A családban is van egy kiscsaj és ő sem akart járni.

1,5 évesen kapott ilyen tologatós kis babakocsit (játékot)

és abba kapaszkodva ment.

2009. júl. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha már a bútor mellett feláll, és jár akkor semmi gond.Idő kérdése és elindul. Szerintem 1 hónap sem kell neki! Ezen ne idegeskedj, szerintem kevesebbet fogja törni magát. Az én kisfiam 11 hónaposan indult el, 1 hétig ment mint a szélvész, persze megállni nem tudott rengeteget esett, utánna 1 hónapig esze ágában sem volt, hogy menjen. Aztán szépen kimérten elkezdte újból, ekkor már tudott kanyarodni, megállni, és persze elesni is. Most 14 hónapos és nagyon ügyesen jár, bár azért még van egy-két kopp.
2009. júl. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

18 hónapig "kell" tudniuk járni,addig csak türelem.

Szerintem sokan azért is aggódnak,mert az emberek valahogy az 1 éves szülinappal összekötik a járás tudását is,de nem így van.Mi jártunk neurológusnál,mert koraszülött volt a fiam és ő mondta,hogy másfél éves korig.Van aki előbb és van aki később jár.Valószínüleg minden rendben van nálatok is.Ha térden jár,lehet,hogy még nem olyan erősek a lábai,hogy menni tudjon,de nem szabad erőltetni sem,majd ő érezni fogja.Remélem,hogy hamarosan majd beindulnak.13 hós fiú anyukája(aki még nem jár)

2009. júl. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!