Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem értem a 10 hós babámat!...

Nem értem a 10 hós babámat! Rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

Mindenütt azt olvasom hogy első perctől értjük egymást... stb... erre nekem még ma éjjel is 1 órát üvöltött mire megitattam és elaludt...

monjuk nem hiszem hogy attól sírt volna sikítva egy órát de a tény az tény

Hogy tudnám megérteni hogy mit szeretne.

ébren értjük egymást, de éjjel sötétben...


2009. jún. 30. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a gond,hogy nem érted.Van amikor felriadnak és alig lehet őket megvigasztalni.Gondolj bele,hogy neki most minden új,rengeteg információt kell feldolgozni és lehet látott valamit a nap folyamán amitől félt,és éjjel vele álmodik,felriad és akkor szokott így visítani.Nekünk is volt egy párszor ilyen volt,hogy egy órát vigasztaltam simogattam ,ringattam mire megnyugodott.sztem ez ilyen,nem tudsz vele mit tenni.Félálomban vannak a babák ilyenkor se hall se lát-mondhatnám így is..Türelmesen kell lenni velük,bár tudom ez néha nagyon nehéz..1éves baba mamája
2009. jún. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz anya!!!

Én a két éves lányomat nem értem néha. Nem könnyű a gyereknevelés, ez függ a gyerek temperamentumától, pillanatnyi kori sajátosságaitól, az ért élményektől meg a szülő körülményeitől, türelmétől, nagyon sok mindentől!

Egy 10 hónapos gyereknél én is arra tudok gondolni, hogy érte valami negatív tapasztalat, hatás, akár utcán, játszótéren, vagy otthon pl anya apa összeszólalkozott, vagy látott egy csúnya nénit, vagy látott valamit ami nem volt olyan rossz, de az ő kis agya és képzelete másképp látja vagy hozzátesz vmit.

A legjobb amit ilyenkor tudsz tenni, hogy megnyugtatod, türelmes vagy és másnap próbáld vele megbeszélni az ő szintjén ha látod hogy emlékszik rá, bár lehet nem is fog. Még ha ő nem is mond semmit, már úgy értem az ő kis szintjén, tehát nem is reagál azért mondjad neki nyugodtan érti ő a dolgokat. Nyugtasd meg hogy ott vagy mellette és szereted, szeretitek, és hogy számíthad rád ha fáj valamije, rossz érzése van, vagy bármi. Persze ezt az ő kis szintjén és igazából nem is szóban, hanem ölelésben, reakciókban kell ezt éreztetni vele. De az ő szintjén mindig nem árt ha mondod is neki, hiszen akkor kiskorától kezdve meg fogja tanulni könnyen kifejezni az érzelmeit, ráadásul látja hogy ezek nem titkos dolgok és bármikor fordulhat még a legapróbb, őáltala vagy más által kis hülyeségnek ítélt dologgal is a szüleihez, anyukájához.

A másik lehet éjjel érez valami frontot ami zavarja, vagy érzi hogy jön megint ez a nagy meleg. Ki tudja. Az is lehet hogy olyan fáradt hogy azért nem tud aludni és igazából azt sem tudja hogy most mi a baja és ez a baj. Aztán lehet rájön pl mikor megitattad, hogy jó akkor ez most jólesett lehet ez volt a bajom, akkor alszok. :)

Ez most így megmosolyogtató, de nagyon komoly dolgok ezek. Ha most nyitott vagy felé akkor bízni fog benned és hidd el sokkal jobb anya leszel bárkinél.

Azt meg fogadd el hogy vannak ilyen helyzetek a gyerekeknél, hogy a felnőtt ész fel sem foghatja mi lehet a baja, aztán meg magát eszi az ember hogy hiszen én mindent megtettem amit csak kellett.

Én azt mondom, és ez a saját tapasztalatom, hogy anyának meg kell tanulni lenni. Ahogy nő a gyerek ezt úgy tanulja meg minden anyuka és akkor érzi át ezeket a szavakat amiket ide írok, mikor pont benne vannak adott, illetve túl vannak adott nehézségeken amit idővel sikeresen megoldottak.

Amúgy meg egyre jobban igaznak tartom azt a mondást hogy "Kisgyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond".

Mert ha meg majd tud beszélni és elmondani hogy mi a helyzet, akkor meg még bonyolultabb gondolatok keringenek benne, ahogy tanulja a világot és még nehezebb lesz. Úgyhogy kösd föl a gatyád és gyűjts szeretetet, türelmet!

Jó anya vagy!

2009. jún. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg nem vagy rossz anya!!!!!!!!!

A mi éjszakánk is katasztrófa volt. de minden nap más és más. A felnőtteken se lehet mindig kiigazodni! A piciken meg pláne, mert még nem tudja elmondani mi a baja. Türelem és kitartás!

15 hós kislány anyukája

2009. jún. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi aranyosak vagytok
2009. jún. 30. 10:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!