Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha egy évesen még...

Miért baj, ha egy évesen még szopizik-éjjel is?

Figyelt kérdés
Egy kérdésre válaszoltam a napokban és olyan elítélő hangnem jött vissza,h.egy 1évesnek minek már szopizni ,pláne éjjel.miért baj ez.a dr nőnk pl másfél éves korig preferálja.én most szoktatom le-már este nem kap de éjjel ha felébred,meg reggel még igen..ez olyan elítélendő??
2009. jún. 30. 07:00
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Nekünk nem baj, ha neked sem az. De valóban felesleges. Ezért meg ne haragudj... Ez csak megszokásnak tűnik nekem.

3 gyerekes, szoptatós anyuka

2009. jún. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint nincs ezzel semmi baj. A babák ennyi idős korukban már nem kizártólag az éhség miatt szopiznak akár éjjel akár nappal. Egy babának a szopi, az anya közelsége vigasz, megnyugvás, biztonságérzet.

Az én fiam 14 hós, és ha éjjel felébred ő is szopik és már gyorsan alszunk is tovább. Nappal meg szépen eszik-iszik, no meg kívánság szerint szopik is.

Egyátalán nem elítélendő, halgass a szívedre meg a babádra.


Kétgyermekes anyuka

2009. jún. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Véleményem szerint nincs ebben semmi elítélendő,mindenki úgy alakítja ki magának-és a babájának- az életét,ahogy szeretné.

Az a probléma,hogy itt mindig mindenki okosabb a másik anyukánál,gyakran vannak heves viták amiatt,mert a másik másképp gondolkodik.Ne is foglalkozz ezzel!Én is tapasztaltam/om hogy néha milyen bántóan fogalmaznak...na ilyenkor szívesen leönteném egy pohár vízzel :) hogy megnyugodjon kissé. :D

Lényeg a lényeg:ne törődj azzal,hogy mások mit gondolnak!

2009. jún. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Az én fiam 11 és fél hónapos, és én addig fogom szoptatni, ameddig ő igényli, nem ameddig tanácsolják. Ő este és éjjel szopizik, tehát összesen 2szer, néha 3szor. Szerintem fontos még neki az anyatej, például most esett át egy hányós-hasmenéses víruson, az unokatesójától kapta el, akit sokkal jobban megviselt a betegség, mint az én fiamat. Ne hallgass másokra, szoptass, ha jól esik nektek!!!

Zsu

2009. jún. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
szia. szerintem ez azért jelent problémát, mert később, amikor már nem fogod szoptatni, akkor is fel fog ébredni, akkor majd adsz neki teát, meg dajkálgatod, vagy egyszerűen csak azért fog felébredni éjszaka, mert a közelségedre vágyik. most még pici, és nem zavar, de ha majd 3 éves lesz, akkor már lehet, hogy megterhelő lesz minden éjszaka felébredni hozzá babusgatni. meg kell tanulnia, hogy az éjszaka arra való, hogy aludja végig. az én babám 6 hetes kora óta alussza végig az éjszakát. nem került különösebb erőfeszítésembe, egyszerűen éjszaka csend van, és ha újszülött korában bementem hozzá, mert még etetni kellett, tudatosítottam benne, hogy most éjszaka van, aludni kell, csak azért jövök be, hogy ne legyél éhes. nem is szóltam hozzá soha, nem néztem rá, nem pelenkáztam át, csak ha muszáj volt. így tulajdonképpen alva evett. amikor betöltötte a 6 hetes kort, akkor meg már így fel sem kelt, hiszen a gyomra bírta, így felébrednie nem volt miért. ha neked és a babának ez így jó, akkor folytassátok, csak azt a kérdést tedd fel magadnak, hogy meddig szeretnéd ezt csinálni. én nem ítéllek el, mert a te életed, a te babád, de így lehet, hogy soha nem lesz nyugodt az álma, mert nem tanulja meg, hogy az éjszaka alvásra való. de ez csak magánvélemény, amivel senkit nem szeretnék megbántani, csak én így látom.
2009. jún. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az a helyzet,hog ynálunk ez teljesen máshogyan volt.

Amikor hazajöttünk a kh-ból rá másfél hétre vettük észre ,hogy nem eszik rendesen,nekemmajdnem elapadt a tejem ő meg már annyira legyengült,hogy volt,hogy 4szer is riasztott a légzésfigyelő,mire észbe kaptunk mi a baj...tapasztalatlan szülők lévén.Tartottam én 1órát is a cicin,de mit tudtam én mi van ,hogy nem szívja ki ,sőt elalszik rajta és nem szólt,hogy éhes..na és ezután jött az,hogy 3óránként kelteni kellett etetni-és nem tudtam azt megcsinálni,hogy alszik miközben szopizik,mert nem szopizott,fel kellett ébreszteni,hogy megszokja.Volt vagy egy 2hét is mire a súlya elkezdett rendesen feljebb menni...Minden esetre ha jó alvó is lett volna valaha,emiatt a muszáj miatt elértük azt,hogy állandóan felébred éjjel.Volt,hogy 20szor is,borzalmas volt akkor.

Most eljutottunk oda ,hogy leteszem este és felkel éjfél körül meg 4óra felé-ha jobb esténk van.

nem szeretem ha felsírja nagyon magát mert akkor alig bírom megnyugtatni,Már az esti lefekvéshez nem kap cicit-eddig azon aludt el,azt már elvettem tőle,nem is volt nagy gond,simán ment.Most már csak éjfélkor kap meg hajnalban-reggel.ezeket és el akarom venni tőle de csak finoman,nem egyik napról a másikra..Már kb 1.5éves nam aludtam rendesen tehát mondhatni kezdem megszokni,de remélem azért realizálódik majd nála ez.Valószínű az én féltésem is benne van a dologban,hogy sokszor hajnaltól együtt alszok vele-mivel az elején így megijedtünk-és nem csak mi anyukám is aki itt volt,pedig ő már 2gyereket nevelt fel.Szval ezért is nehéz így gyorsan leszakítani magamról.Az elképzeléseimben az volt,hogy egy évig szeretném szoptatni,szerencsére ezt megtudtam adni neki,nagyon sokáig már én sem akarom csak finoman akarom a dolgot kezelni.

akinek meg a babája átalussza az éjszakát első perctől az csak örüljön de nagyon ,mert az lényegesen megkönnyíti az életét..gondoljon bele abba amikor 20percenként kell a gyerekhez rohangálni..vagy vissza sem alszik és 2órán át küszködik vele az éjszaka közepén..Tudom,hogy én döntöm el meddig szoptatom,csak hát az emberek itt úgy rám förmedtek mintha ez olyan katasztrófa lenne,pedig a kisfiamat nem tartom egy nagy gyereknek,sztem egy 1éves még olyan picike...

2009. jún. 30. 08:58
 7/8 anonim ***** válasza:
08:29-es vagyok. A kérdésed az volt, hogy miért baj, ha egy évesen még szopizik - éjjel is. A választ most írtad le a saját kérdésedre. Azért baj, mert neked is kényelmetlen, ha még nem is most, de az lesz. És ezt te is érzed. Kitartást kívánok. Valóban, nekem sokkal könnyebb, mert már újszülött korától is csak enni kelt fel max. 2x. Nem tudom, hogy mitől függhet ez a babáknál. Egyébként én tapasztalatlan első gyerekesként beruháztam egy mérlegre, és jó szolgálatot tett. Pont attól félve, ami veletek megtörtént.
2009. jún. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Zsu vagyok!

Szia

Az én fiam is 2 hónapos kora óta átaludta az éjszakát egészen 6 hónapos koráig, amikor elkezdtük a hozzátáplálást. Tehát az az anyuka, aki most örül h átalussza a babája az éjszakát 6 hetesen, lehet h csalódni fog. A babák folyton változnak. Én örülök h még szopik a fiam, engedem h ő döntsön, ne én, ne az én kényelmem legyen a fontos. Lehet h ha elválasztja magát, már nem igényli a közelségemet annyira, és akkor újra átalussza az éjszakát.

Dönts szíved szerint és a babád igénye szerint!

Üdv

2009. jún. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!