Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesen megiszik napi fél...

1 évesen megiszik napi fél liter cukrozott teát. Vélemény?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok azzal, hogy most nagyon cukorellenes korszakot élünk, mégis a gyereknek a babateájába szoktam tenni egy kevés cukrot és frissen facsart citromlevet is, imádja. Szerintetek ezzel ártok neki? Néztem a baba instant teákat. azok is cukrozottak, ráadásul a citromlé még plussz C vitamin is a kicsimnek.
2011. nov. 12. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is instant teát adok, amiben ugyebár van, én azért olyan cukor ellenes nem vagyok, mert megfelelő mennyiségben szüksége van rá.
2011. nov. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adok az 1 évesemnek sem instant,sem cukrozott teát.Vizet iszik, max. babateát, cukor nélkül. Persze imádja cukorral, hiszen édes. De a lányom cukor nélkül is imádja, hiszen így szokta meg, ez természetes Neki. A cukorellenes világ azért van, hogy ne szokjon rá idő előtt, valamint a fogai se menjenek tönkre. Ez az én véleményem, természetesen mindenki úgy csinálja, ahogy szeretné.
2011. nov. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem probléma!Igaz én kislányom 22 hónapos de reggelente mindig a mi teánkból kap és abban is van cukor!A fogaira ügyelj reggel este mosd neki nehogy elszíneződjön és így szerintem a fogszuvasodás is megelőzhető!A citromlé meg kifejezetten jó a lényeg hogy a már langyos teába kerüljön és megmarad a c-vitamin tartalma! :)
2011. nov. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Annak idején tesóm volt nagy teás, ahogy anya mesélte. Cukorral, citrommal nyomta befelé. A fogai szépek, kevés rossz foga van, pedig már 33 éves. Igaz, később sosem volt nagy csokis, cukorkás. Én nem ittam a teát, de a csokit, cukrot igen, lett is sok lukas fogam. Amúgy a szénhidrát az agy működéséhez is kell. A teán kívül vizet is iszik?
2011. nov. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint egy ilyen pici szervezetet felesleges hozzáadott cukorral terhelni és a fogacskáinak sem tesz jót. HOZZÁ FOG SZOKNI az édes italhoz! (Ártani biztosan nem ártasz neki.....de jót sem teszel vele! A forró teába csavart citromlé sokat veszít a C-vitamin tartalmából!)

Az én kisfiam 16 hónapos, soha nem adtam neki sem instant teát, sem üveges gyümölcsleveket! Vizet, ízesítetlen gyerek teát, illetve frissen facsart gyümölcsleveket iszik!

2011. nov. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én biztos nem adnék a fiamnak cukros teát. Vizet iszik, majs ha nagyobb lesz, kap 100% gyümölcslevet, most 9 hónapos. Mi se használunk cukrot a teánkba, sőt nagyon máshova se.
2011. nov. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Természetesen vizet is iszik és langyos teába facsarom a citromot. A 100%-os gyümölcslevekben is sok a cukor, tehát egy light-os teában még kevesebb van szerintem. Az, hogy gyümölcscukor, répacukor, nádcukor, szőlőcukor van-e az italban, szerintem a fogak szempontjából túl nagy különbség nincs közöttük.
2011. nov. 12. 13:49
 8/10 anonim ***** válasza:

Én 1 évesem csak vizet iszik, szerencsére nagyon szereti, így fel sem merült bennem, hogy teát adjak neki.

Pici cukortól semmi baja nem lesz a picidnek, csak arra figyelj, hogy ne nyámnyogjon a cumisüvegen (fogak miatt).

2011. nov. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem ártasz neki! állítólag én gyerekkoromban, rengeteg teát ittam, cukrozottan még éjjel is. Most 35 éves vagyok egy tömött fogam van, és cukor nélkül iszom a teát. Tehát hozzá sem szoktam! Egy éves a lányom, ő az instant teát szereti a legjobban. Tele van cukorral, de nem tiltom le róla, mert nagyon szereti. Nem értem azokat az anyukákat akik itt hirdetik hogy csak vízet adnak a gyereknek. Télen a hidegben nekik nem esik jól a meleg tea???
2011. nov. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
25%
Az én kisfiam is instant teát iszik,10 hónapos,van hogy többet is megiszik mint fél liter.Most jöhet a lepontozás.Azt sem tudom hogy meginná-e a vizet mert nem próbáltam.Ezeket a teákat imádja.
2011. nov. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!