Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig lehet felvenni a bébit...

Meddig lehet felvenni a bébit anélkül, hogy elkényeztetnénk? El lehet ezzel?

Figyelt kérdés

Lassan 4 hónapos a fiam, és figyelmeztettek, hogy lassan csak akkor szabad felvenni, ha baja van. Belegondoltam, jesszus, az én kicsim nagyon sokszor igényli a törődést. (Aki javasolta mondta, hogy a lánya 45 percig sírt, aztan 20, aztan 10, aztán elvan most egyedül).

Harcolnak bennem a pro és kontrák, kérlek segítsetek!


2009. jún. 29. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mi a jó megoldás, de én nem hagyom sírni. Most 8 hós már és elvan egyedül is időnként. Én úgy voltam vele mikor pici volt, hogy biztosan nem ok nélkül sír. Biztos törődésre vágyik. És féltem attól, hogy ha azt nem kapja meg, akkor kevésbé lesz egészséges a kapcsolatunk. Tudom, hülyén hangzik, de én így gondolom.
2009. jún. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Enyém is 4,5 hós. Itthon szépen elvan egyedül viszont ha hazamegyünk a nagyszülőkhöz vidékre 2 napig ölben van. :/ Itthon meg 1 hét mire viszaszoktatom. Szóval igen, már most el lehet kényeztetni, tapasztalom.
2009. jún. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

igen, ez az en legnagyobb kontram. egy helyen "hagyom" sirni, es az a gyogytorna, mert az muszaj sajnos, de soha mashol, maskor. a bebim eleg kozossegi, szereti ha foglalkoznak vele (legalabb harman :)), nincs olyan, hogyha engem nem lat, sír (3 hós, 3 hetes, 3 napos), de azért elég észrevehetően én vagyok neki a leg :)

félek, hogy elrontok vmit, ha felveszem, ami neki rossz. nekem igazabol nem teher, mert nagyon szeretem, es de mindenki azt mondja elkenyeztetem. anno az orvosnak a korhazban volt ilyen beszolasa, hogy ha a hasamon alszik ne csodalkozzak, hogy le se tudom majd magamrol vakarni 1 eves koraig (7 hetes volt akkor).

ja, es ha jön a foga, az már valami? mármint akkor akik nem veszik fel, akkor felveszik? (remelem ertheto a kerdes)

2009. jún. 29. 09:29
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A mi gyermekorvosunk szerint vagyük fel amikor sír. Erre vártunk,hogy megszülessen, törődjünk vele.

Az afrikai nők magukra kötünk a babájukat állandóan velük van, talán okkal.

2009. jún. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez szerintem nagy hülyeség hogy elkényezteted a babát! Ezt több oldalon és könyvben is olvastam. Vedd fel ha igényli nem lehet egész nap el egymagában. Én ma is levittem az udvarra és fogtam a kezembe nézegette a fákat növényeket kutyát. Ismerkedjen a világgal. Most meg jót alszik nyugodt mosolygós baba 3 hónapos. Anyukám is azt mondja jövőre már örülni fogok ha néha el lesz a kezembe. Úgy elrepül ez az egy év én biztos ki használom!!

3 hónapos a bébim. :-)

2009. jún. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
szia.mi 6 hósak vagyunk.Eddig nem volt semmi baj,mert nagyon jol elvolt egyedül,és kézbe se nagyon szerett lenni,mert korlétozta a mozgásában.viszont mostanában nagyon gyorsak a hangulatváltozásai,1 másodperc alatt képes nevetésből zokogni.Én sem hagyom sírni,de nem az az első,hogy felveszem.Ha tudom,hogy nagy baja nem lehetett,mert tiszta a pelus,evett ivott,és játszottunk is az elöbb,akkor csak megpróbálom elterelni a figyelmét valamivel,néha bejön,és rögtön abbahagyja a sírást,igy nem kell felvenni,de néha nem ilyenkor felveszem,megvigyasztalom,de le is teszem hamar.ugy látom ez működig nála.
2009. jún. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi a valaszokat, en is igy gondolom. mindig azt mondom, hogy szeretettel nem lehet elkenyeztetni, csak kovetkezetlenseggel.

meg nem is lennek kepes sirni hagyni, hiaba lenne meg az elhatarozas, az az igazsag

2009. jún. 29. 09:41
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

nagyon tetszik ez a mondatod: a szeretettel nem lehet elkenyesztetni. Ennyi. Eszserint viselkedj. ami a szeretet kategoriaba tartozik, azt nyugodtan megteheted erte (nyilvan nem targyiakrol beszelek most).

Kislanyunk 10 honapos, gyakrolatilag egesz nap el van egyedül, vagy a 2,5 eves battyaval, pedig, ha sir, akkor bizony felveszem, es igy csinaltam mar a legelejetöl...

2009. jún. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
utolso vagyok, kihagytam a lenyeget, amig nem tud beszelni, addig nem kenyeztetheted el azzal, ha sir, akkor felveszed, mert nem tudja mashogy jelezni, hogy valami nincs rendben, kesöbb mar ugyis megtudjatok beszelni, akkor meg miert sirna majd? A nagyot, ha sir es latom, hogy hiszti, akkor öt mar hagyom, le is szokott mar rola
2009. jún. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen el lehet. A lányom 17 hós és kb a nyakamban él. Itthon le tudom tenni, de pl az utcán, anyósoméknál soha. Már 10,5 kilós és amikor délelőtt két órát sétálunk... A karom mint egy szteroidos állatá :)

A gond, hogy a derekam egyre nehezebben bírja és az idegrendszerem is. Rossz nézni, hogy a téren más gyerekek kergetik a galambokat én meg le se tudom tenni a lányomat

2009. jún. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!