Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bekapnátok 1-hetes picitek...

Bekapnátok 1-hetes picitek cumiját?

Figyelt kérdés
Sógornőmnek most született babája és az első perctől fogva bekapkodja a kicsi cumiját.Nekem is van két kicsim de én ezt egyiknél sem csináltam,jo nem azt mondom hogy nem kaptam be soha játékbol ha a számba nyomták de hogy folyton lenyalogassam ha a kicsi kikőpi hát.... .A sogornőmet ezzel nincs szándékomban megbántani de az anyos szerint ebben semmi kivetni valo nincsen mert annak idején ő is igy csinálta.Én arra lennék most kiváncsi hogy mi a véleményetek erről a szokásrol,és hogy ti is igy tesztek-e,anyukák?
2009. jún. 28. 23:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem. Nem akarom, hogy az én számban levő baktériumok a kisfiam szájában is szaporodjanak. Nem akarom, hogy már idő előtt letelepedjenek a szájában a "fognyűvő manók". De ettől függetlenül sokan azt gondolják, hogy az anya nyála fertőtleníti a cumit, szerintem meg nem. Arról nem is szólva, hogy ha leesik a cumi én nem szeretném a koszt lenyalni.
2009. jún. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!Nem értem én sem hogy aki igy tesz az miért gondolja azt hogy ez igy jo ez a természetes.
2009. jún. 29. 00:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem kapnám be, hiszen az én szám sem makulátlan, sőt!! A babáéhoz képest kifejezetten fertő (nem azért mert nem tisztálkodok!!!).Éppen ezért van több cumink, és mindig van kéznél egy másik, ha az egyik leesne, erre lehet gondolni, és előre készülni.Ha megyünk valahova, akkor is mindig viszek pótcumit. Esetleg diszkréten próbáld meg neki ezt javasolni, vagy következő látogatáskor vigyél neki egy olyan cumit ajándékba, amilyet szeret a babája.
2009. jún. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem esik le a cumi a földre,hanem hamár kikőpi a kicsi ő azonal bekapja és vissza dugja a szájába pedig láthatolag nemis kellene annak a gyereknek.
2009. jún. 29. 01:07
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

En konkretan nem csinalom/nem csinalnam. Az en fiam szereti a cumit. Igaz, o mar nagyobb, de ha lakason belul esik le es nem piszkos helyre (ami nem igazan van), akkor nem is mosom mar neki, ugyanis egyebkent is a padlon teper egesz nap, szoval ez a legkevesebb, amit beszedhet. Amig pici volt, addig csereltem neki masikra, minden volt nehany valtas a fertotlenitobe. Ha hazon kivul ejti el es ker masikat, akkor pedig van nalam mindig valtas cumi.

En speciel nem ertekelnem, ha barki lenyalogatna a fiam cumijat, en sem teszem. Egyszer egyebkent nagymamam megtette, neztem kikerekedett szemmel. Tudtam, hogy nem akart rosszat, csak ezt szokta meg es eszembe jutott, hogy valoszinuleg anno az en cumimmal is ezt csinalta, de nekem nem lett tole semmi bajom, mert anya elmondasa szerint makk egeszseges baba/kisgyerek voltam, se szajpeneszem, se semmim nem volt. Ettol fuggetlenul nem tetszett, nem kezdtem el visitani, de finoman mondtam, hogy ne aggodjon, ha leesik, csak szoljon, fel sem kell allnia en rohanok es hozok masikat, mert van tiszta.

Ugyanakkor meg azt sem itelem el, aki igy csinal, mert a sogornod valoszinuleg jonak tartja ezt a modszert. Kulonbozoek vagyunk, amit valaki nem bantja konkretan a gyereket fizikailag, vagy lelkileg, addig szerintem kivulallonak nincs beleszolasa a nevelesi technikaba es gyakorlatba.

Szoval ha a sogornodnek ez igy praktikus, akkor en hagynam, felteve, hogy a sajat babaja cumijat kapja be csak es nem mondjuk az en babamet...

2009. jún. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én sem csinálom soha. Ez tök olyan, mintha közös fogkefével mosna az ember fogat valakivel. Tele az ember szája bacilussal, ami nekünk már meg sem kottyan, de ki tudja, hogyan reagál rá egy pici. Egyszer a buszon láttam, hogy kiesett a gyerek szájából a cumi, erre az anyuka bekapta, és odaadta neki. Hát...
2009. jún. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
fúúúúj
2009. jún. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én sem kapom és nem is fogom bekapni a cumiját és a párom se. Ha le is esik a földre van a táskába másik cumi azt adom oda ha meg nincs pótcumi és nem tudom lemosni így járt.
2009. jún. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem lassan 1 éves a kisfiam, de én sem csináltam ezt sose. Sőt egyszer a doki nénink éppen az előttünk bent lévő anyukát szidta le emiatt, mert bekapta a gyereke leesett cumiját. Azáltal, hogy lenyalja a cumit minden bacit, stb-t átad a babájának, olyanokat, ami saját magának nem okoz bajt, de egy babának már okozhat, akár korai fogszuvasodást is. Másrészt szerintem nem valami gusztusos dolog.
2009. jún. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor nem csak én gondolom igy hanem sokan mások is.A baj az hogy a picinek már igy is vanak fehér holyagocskák a szájában(az anyjátol tudom)kenegeti is neki a cumiját rozsamézzel de ez a cumi bekapkodása nem tetszik.oké hogy semmi kőzőm hozzá meg nincs jogom kioktattni sem de ha az ember keresztgyereke

akkor már ugy érzi hogy azért vmi kőze neki is van hozzá

2009. jún. 29. 10:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!