Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Súlyos tejallergiás babák...

Súlyos tejallergiás babák anyukái! Kihez jártok gasztroenterológushoz, akivel meg is vagytok elégedve és nem alpári a stílusa? A hozzátáplálást bírta a picitek?

Figyelt kérdés

A kisfiam 7 hónapos. Tápszeres, mert nem volt elég tejem, csak három hónapig tudtam szoptatni.

Neocatet eszik, mert a Pregomintól sem múltak el a tünetei.

A hozzátáplálás is döcögve megy, mert mindentől súlyos ekcémás stb. tünetei vannak. (Sinlac, őszibarack, sárgarépa, sütőtök)

Az almát és a krumplit úgy néz ki végre bírja (kezdetben ezt sem bírta, de egy hónap szünet után most tudom neki végre adni ezeket.

A csirkehústól kiütéses, de az sem annyira vészes már...

2 szakorvosnál is jártunk (Dr. Szigeti Katalin és Dr. Tóth András), egyik sem törődik kellőképpen a kisfiunkkal, engem rossz anyának tartanak és engem hibáztatnak azért, hogy ilyen a gyermekünk!

Semmit nem hízik, étvágy sincs nagyon, alultápláltnak számít (a védőnő pl. azt hiszi én éheztetem direkt a babámat!)

Már nagyon kivagyok!

Jó lenne, ha tudnátok ajánlani egy jó, lelkiismeretes szakembert, aki nem köt bele az emberbe!

Az is jó ha magán!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. jún. 7. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj az offért, nem fogok tudni neked segíteni, viszont el tudnád mondani, mikor és milyen tünetekkel derült ez ki? Mindig mondják hogy hallgassak az anyai ösztöneimre, és én érzem, hogy valami nem stimmel nálunk, de nem hisz nekem senki, a tüneteinkre nem gondolják, hogy összefüggnének.
2011. jún. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elnézést, hogy én sem a kérdésre válaszolok. A Tóth András, az a Tóth András, aki a Szent Lászlóban dolgozik? Mert mi is hozzá jártunk, szintén tejallergiával, és nekem csak pozitív tapasztalatom van vele kapcsolatban. Mindig nagyon körültekintő és udvarias volt.


Remélem valaki tud mondani olyan orvost, aki beválik, és a babád is minél előbb rendbe lesz!

2011. jún. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Igen az a Tóth Dr., aki a Lászlóban dolgozik, itt ajánlotta valaki, nagy reményeket fűztünk hozzá, de azon kívül, hogy kikérdezett 1 órán keresztül nem nagyon történt semmi és nekem nem szimpatikus a stílusa sem sajnos.

Lehet velem van a baj, de a férjemmel együtt már ketten látjuk úgy, hogy lekezelően beszélt velünk (a férjemmel még fel is emelte a hangját, pedig egy rossz szót nem szóltunk hozzá, pedig már alig tudtam magam visszafogni néhány megjegyzésnél, hogy ne borítsam rá az asztalt, mert az előzményeink miatt már pattanásig feszültek az idegeim).

Vérvételre is sor került (végre, eddig senkinek nem jutott eszébe, még a magánrendeléses drnőnek sem), de azt még hetekig nem fogom kiheverni, mert kikapták a kezemből a picimet és közölték, hogy majd visszahozzák.

Én meg közöltem, hogy olyan nincs, mert én nem mozdulok a fiam mellől és egyáltalán ezt hogy képzelik!

Bent a vérvételen még kb. háromszor vesztem össze a faarcú, nagyképű nővérekkel, mire közölték, hogy a kezét sem foghatom és ne vígasztaljam a babám, nem tudnak úgy vért venni , ha nézem, de ha gondolom vegyem le én a vért!!!!

Végig sírtam a kisfiammal együtt, olyan volt, mintha magára hagytam volna!

Sajnos én is egészségügyi dolgozó voltam a baba előtt, de itt telt be a pohár, inkább "utcát seprek" diplomával, minthogy mégegyszer az egészségügy közelébe menjek!

Úgy látszik így kell dolgozni, ahogy ezek a nővérek és mások, akikkel eddig össze hozott a sors, erre viszont én nem vagyok hajlandó, mert nekem még vannak emberi érzéseim és én a csecsemőket is embernek tekintem, de úgy látszik egyedül vagyok ezzel!


Úgy derült ki az allergia, hogy hathetes kora körül ekcémás lett a kis arca (akkor még nagyrészt szopott).

Tejet utána nem ittam, de időnként kevés tejterméket még ettem, de elmúlt a bőrtünet, viszont hetekkel később már állandóan meg volt fázva, híg volt a széklete és bűzösebb, a súlya nem fejlődött kellőképpen, étvágytalan, iszonyú hasfájós lett, szeles volt, sokat bukott, 2 alkalommal már sugárban hányta ki a kaját.

Végül, ezek után kétszer vércsík volt a székletében= mindenki számára ekkor (a vércsíkoknál) lett egyértelmű, hogy mi a baj, eddig azonban több, mint 2 hónap telt el.

Én is tudtam az elejétől, hogy valami nem stimmel, de hiába vittem a háziorvoshoz, mindig kitalált valamit: túletetés stb, nem foglalkozott velünk.

A véres székletnél vittük el magánúton gasztroenterológushoz, de vele is befürödtünk sajnos....

Ennyi a lényeg, és annyit mondanék, hogy ne hagyd, hogy lerázzanak, ha te úgy érzed baj van, akkor 99%, hogy úgy is van, mert egy anya ezt megérzi!

Kitartást és kívánom, hogy te is találj valami normális orvost, mert ez ugyanolyan nehéz, mint kideríteni a diagnózist!

(Amúgy még egy helyet megpróbálunk, bár már kezdjük feladni: Dr. Tamás Katalin magánrendelését, mert ő allergológus is, hátha ő tud valamit kezdeni a súlyos allergiás kisfiammal, mert ő sajnos biztos, hogy nem csak a tejre allergiás.)

2011. jún. 8. 06:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyan nem súlyos, de sajnos tejallergiás a kisfiam.

Mi a Heim Pálba járunk dr. Lőrincz Margithoz, ő a gasztroenterológiai osztályvezető főorvos. Ő sem igazán kedves, de azért nem bunkó, inkább olyan kimért és távolságtartó, elég szűkszavú.

Kisfiamnak szerencsére minden tünete elmúlt a teljesen tejmentes diétától és szerencsére másra nem is allergiás, 459-9100/1325 a száma, hétfőn és csüt-ön hívható 14-16 óra között, de sajnos sokszor nem veszik fel a telefont :(

Remélem sikerrel jártok és minden rendben lesz a kisfiaddal!

2011. jún. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Köszi!


Hála Istennek, mi már túl vagyunk az allergia dolgom, a fiam pár hónapja kinőtte! Biztos Ti is hamar túljuttok rajta, ha ilyen kicsi korban jön ki rajta, akkor tutira kinövi!


Különben a Szent Lászlós nővérkék nálam is kiverték párszor a biztosítékot, ritka tapló egy társaság.

2011. jún. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon köszi a válaszod, majdhogynem hajszálra ezek a tüneteink, de az orvosok elhajtanak, ahogy veled is tették, csecsemőkorra fognak mindent. Én is tisztában vagyok vele, hogy ilyen korban sok baba hasfájós, de nem hiszem el, hogy senki nem gondolja összefüggőnek a tüneteket. (Külföldön élek, nemrég tettem fel egy hasonló kérdést, hát mit mondjak, a csudiszép orchideás kórházak, üvegliftek mellett rosszabbul működik az eü., mint otthon, mert mindenki a kis pénzt óvja). Én most a webbetegtől várok véleményt, ha azt mondják, gond van, akkor azzal fogok menni orvoshoz, hogy orvos mondta, és nem fogok elmenni a rendelőből, amíg nem csinálnak valamit.

Sok sikert nektek, jobbulást a picidnek!

2011. jún. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a segítséget és a biztatást!

Minden jót, jó egészséget nektek!

2011. jún. 9. 13:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!