Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Autóba rögzíthető mózeskosár...

Autóba rögzíthető mózeskosár használatát tényleg büntetik Magyarországon! Esetleg vmi jogszabály linket ha tudnátok?

Figyelt kérdés
2012. máj. 23. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Tudomásom szerint nem büntetik, mert akkor nem is lenne szabad forgalmazni bekötő-szettet hozzá.

Kicsit off: egyébként ha szabad is abba tenni a babát, akkor sem ajánlatos, ugyanis nagyon nem biztonságos, mert 1.) nem tartja meg a baba fejét, így az egy kisebb koccanástól erősen sérülhet 2.) nem menetiránynak háttal van bekötve, ami a gyenge nyakizom miatt nagyon veszélyes.

Bocsi az offért.

2012. máj. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Közben rákerestem: a KRESZ nem írja, hogy milyen típusú ülésben lehet a babát szállítani, csak azt, hogy az gyermekbiztonsági rendszer legyen, tehát lehet ez mózeskosár és hordozó is.
2012. máj. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a mózeskosár nem gyermekbiztonsági rendszer.



Tisztelt Autójogász!


Pontosan mit jelent a gyermekbiztonsági rendszer? Hogyan tudom ellenőrizni, hogy a meglévő gyermekülés, amit használunk, megfelelő-e?


Köszönettel:


P. Róbert



Tisztelt P. Róbert!


A KRESZ szerint kétféle gyermekbiztonsági rendszer létezik, az integrált és a nem integrált. A gyermekbiztonsági rendszer fogalmát az alábbiak szerint fogalmazza meg: Integrált gyermekbiztonsági rendszer: hevederek vagy hajlékony elemek kombinációja, biztonsági csattal, beállító eszközökkel, tartozékokkal és egyes esetekben kiegészítő székkel és/vagy ütközésvédelemmel együtt, amit a saját beépített hevederrel vagy hevederekkel rögzítenek. Ez a gyermekülés. Nem integrált gyermekbiztonsági rendszer: részleges biztonsági rendszer, amely a felnőttek számára szolgáló biztonsági övvel együtt használva - amely körbeveszi a gyermek testét, vagy biztonságosan rögzíti azt a szerkezetet, amelyben a gyermeket elhelyezik - teljes gyermekbiztonsági rendszert képez. Ez az ülésmagasító. A gyermekbiztonsági rendszert testsúly szerint csoportba sorolják: 0. csoport: 10 kg testsúly alatt, 0+. csoport: 13 kg testsúly alatt, I. csoport: 9-18 kg testsúlyig, II. csoport: 15-25 kg testsúlyig, III. csoport: 22-36 kg testsúlyig. A 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet fogalmazza meg a gyermekbiztonsági rendszerekkel szemben támasztott követelményeket, eszerint az ülésnek az ENSZ Európai Gazdasági Bizottsága 44. előírás 03-a módosítási sorozatának kell megfelelnie. Magyarul Önnek a biztonsági ülésen vagy ülésmagasítón az ECE R44 .03 vagy az ENSZ EGB R.44. 03 feliratot és a testsúly szerinti csoportba sorolást számmal vagy kg-mal megjelölve kell megtalálnia és az ülésnek meg kell felelnie a KRESZ szerinti leírásnak. A nagyáruházakban kb. háromezer Ft-ért kapható műanyag hab ülőkék nem felelnek meg ennek a szabványnak, a megfelelő ülést már 10-15 ezer Ft-tól meg lehet vásárolni.


Tisztelettel:


Dr. Koszoru István



Azért lehet magyarországon is kapni, mert külföldről származó babakocsik mózesét lehet bekötni és alkatrészt is lehet hozzá kapni!



De most nagyon kiváncsi lettem és holnap fel fogom hívni a rendőrséget

2012. máj. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 25. 13:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!