Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kéne még kitartanom?

Meddig kéne még kitartanom?

Figyelt kérdés
4 hós lányom kb. egy hete összevissza alszik napközben, volt úgy, hogy egész nap összesen egy órát aludt csak, aztán ugye egész nap nyűgös. Nem tudunk kimenni, mert amint beteszem a kocsiba (mózes), azonnal ordít, míg ki nem veszem onnan. Plusz azóta csak a cicin hajlandó elaludni. Soha nem volt gondunk az elalvással, magától elaludt a kiságyában napközbe is é este is. Éjjel este 8-tól reggel 7-ig alszik. Ma ki akartam próbálni a Suttogó-módszert, amikor délelőtt lefektettem. Egy órán keresztül csináltuk a felvesz-leteszt, aztán megadtam magam: elővettem a cicit, azon persze rögtön elaludt. Most alszik, de nem tudom meddig. Úgy érzem, ki kellett volna tartanom, mindkettőnknek azzal segítettem volna. Irjatok légyszi, akik kitartottatok és ez helyrehozta a dolgokat, köszi!!!
2009. jún. 28. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Valamièrt a négyhósok kicsit megkergülnek, nem tudom miért:) nyugi! Változni fog. Nem szomjas? Lehet a cici mint ital kell neki elalvás előtt. Egy kis víz/tea nem helyettesithetne? Az persze hogy egyikőtök lelkének sem jó, ha visít elalvás helyett, te pedig kétségbeesve küzdesz. Ha mégis cici kell neki, ugyis ő győz, ezzel nincs semmi gond. De azért kitartóan próbálhatod letenni, énekeln neki halkan, sötétits be. Simizd lassan. Ha nagyon vergődik, tedd hasra vagy épp hátra. Ha nagyon sir, persze hogy fel kell venni megnyugodni, majd vissza a kiságyba. Szerintem viszont ha túl sokat van ki-be téve, tiszta ideges lesz és mégjobban pörög! Szóval kitartás, nem marad így.
2009. jún. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az Én lányom is 4hós mi is hasonló problémákkal küzdünk de Én napközben a babakocsiban altatom és este jön a küzdelem .Én is próbáltam a letesz felvesz módszert még jobban kivertem az álmot a szeméből!Ha sír a lányom kicsit megfújom most ez jött be akkor abba hagyja a sírást és álomba simizem!
2009. jún. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hű hát igen a kitartás...Volt nem régiben egy hasonló kérdés,és én is javasoltam a felvesz/leteszt.Nekünk bevált igaz nagy szerencsém volt a fiammal,mert csak 3 napba telt mire rájött mit akarok,amikor napközben az ágyában akarom altatni.Most is ott van,alszik.Hát szerintem először is mielőtt leteszed aludni,itasd/etesd meg.Aztán meglátod mit tesz amikor lerakod.Szokásos: Leteszed,ha sír felveszed.De azt is hozzá teszem,ha már "eleged" van,és cicire rakod mégis,ehhez hozzá fogod szoktatni,és Ő így reagál:"Aha,Anya jön és nyugtat,de ezt eljátszom többször is"Vigyázni kell a kis Lurkókkal,mert "zsiványak"!Na engedd,hogy manipuláljon Téged!Neked kitartás,mert különben Téged fog "vezetni" később....
2009. jún. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi lányok!
2009. jún. 28. 17:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!