Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hós babámnak már kevés az...

4 hós babámnak már kevés az esti szopi, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kedden megyünk dokihoz és gondoltam megkérdezlek bennetek. Aggódom, mert érzem hogy kevesebb a tejem pár hete. Hiába homeózom, meg teázom, az esti szopi nagyon sokáig tart és reggel is nagyon sokat eszik, szinte az egész délelőttöt. Eddig 3 óránként evett most sokszor óránként és hízni is keveset hízott. Mit lehetne tenni, tápszerezni nem szeretnék a cumisüveg miatt, lehetne már esetleg tejpépet vagy kezdjek hozzátáplálni? NAgyon szeretném még szoptatni annyit amennyit lehet. Köszi a segítséget
2009. jún. 27. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyi az a kevés hízás? Sír este szopi után?
2009. jún. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk majdnem ugyanez van, sőt a kislányom 20 dekát fogyott. Szerdán lesz 4 fónapos. A dokinéni (aki a végletekig szopipárti) miután kivizsgálta és gasztrora is elküldött, a hozzátáplálás elkezdését javasolta azért, mert mindkét oldalra forog és aprókat kúszik is hátrafelé. Én is tanácstalan vagyok, teljesen felborult a napirendünk, nappal szinte egész nap szopizik, aludni alig alszik. Egyelőre nem adtam neki semmit a szopin kívül, várok még egy hetet, akkor megyünk kontrollra, csak félek, hogy a dokinénik összeszid, ha nem hízik. Amúgy nagyon boldog, kiegyensúlyozott baba volt, szinte sosem sírt, ezért nagyon nehezen viselem most, amikor nyugtalan, sírós lett szegénykém. Valamit csinálnom, kellene, de nem tudom, hogy mit...
2009. jún. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom melyik homeós szert szeded,de én a ricinnust szedtem meg még valamit és tudni kell róluk,hogy ha már beindult a tej ami a te esetedben már természetes,,hogy így van akkor pont ellenkezőleg hat.

Mikor belövel a tej abba kell hagyni csak ezt sokan nem tudják-nekem egy hétre majdnem elapasztott a tejemet.

Van egy patikus a családban és ő mondta sajna már csak utólag tudtam meg ez t én is ,mert senki nem mond róla semmit-gondolván,hogy utána nézel mit szedsz!!Tehát ettől simán lehet kevesebb tejed,még örülj neki,hogy van egyáltalán..Elképzelhető,hogy többet mozog nem..esetleg..nekem nagyon aktív babám van és ilyen lehet bár tény heti lebontásban híznia kell neki még rendesen..én a tejpépet nem javasolnám,mert nagyon megdagad bennük és mi állandóan szenvedtünk-illetve a kicsi mikor próbálgattam aztán feladtam.Azt ne adj neki semmiképpen.Mi is azt csináljuk,hogy este még a déli főziből kap fürdés előtt egy órával ,majd fürdés után tápi-igaz nekem 10hónapos korától kap tápit addig anyatejes volt+4.5hónaposan elkezdtem a hozzá táplálást.Ha Félsz attól,hogy a cumisüveg miatt nem fog cicizni akkor vegyél Tommee Tippee cumisüveget de Bpa menteset-brendonban,az olyan formájú mint a cici és nem fog leszokni róla hidd el,nekem sem szokott le!!!Ha tudok segítek még csak írj majd privit..

Üdv:1éves baba mamája

2009. jún. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
heti egy két grammot hízott, de nem sokkal sírósabb mint eddig. Akkor ezek szerint ne féljek, hogy éhezik és ráér a keddi tanácsadásig a dolog. Amúgy urtica u. 5 ch szedek mikor úgy érzem kevesebb a tejcsi, meg most laktoherb teát, talán ez majd segít. Köszi a segítségetek
2009. jún. 28. 06:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben voltunk mi is, elmentem a tescoba, vettem hipp 1-es tápszert, s azt adom neki 2 hete napi 1-2 x 90 milit. Délben ha sír szopi után, és este a szopi után, így átalussza az éjszakát mint ezekelőtt, s délután is alszik,így van idelye termelődi a tejemnek.

Semmi baja nincs a tápszertől, nem dagad tőle a gyerek, ugyan úgy mint eddig heti 15-20 dekát hízik.

Elkezdtük a hozzátáplálást is, de nagyon lassan megy, az alma nem nagyon ízlik neki, a meggy sem, most jön majd a barack.

Tejpép nagyon finom, de a kanalazás nagyon nehezen megy, s 150 mili 1 adag tejpép, ami 1 kajálást kiváltana, na mi 30-40 milit eszünk meg. S teát is kap tejpép után, mert szomjas tőle.

A cumisüveg minket nem zavart meg ugyan úgy szopik, sőt most erősebben szív, gyorsabban megkajál ciciből, mert az aventes 1-es cumisüvegből nagyon nehéz kiszívnia a kaját, nehezebb mint ciciből, meg kell érte dolgoznia!


Szedtem én is a homeos bogyót, laktoherb teát folyamatosan eszem, s mégsincs több tejem.


18 hetes a babám.

2009. jún. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ennyi idősen nekem is ez volt a gond. ekkor keztdtem el fejni, és áttértem a két mellből szoptatásra. jobban odafigyeltem a folyadékpótlásra, de megvettem a tápszert is, ami ott áll felbontatlanul. tudom, ez az időszak nagyon nehéz, igy mi 5 hónaposan kezdtük el a hozzátáplálást, ez segitett. ma, 9 hónaposan is még 4-szer szopik nappal, 1-szer éjszaka. örülök, hogy akkor, négy hónaposan nem adtam fel, pedig már a határán voltam. most pedig már úgy megy, mint a kaprikacsapás
2009. jún. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!