Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor forraljam vagy ne...

Akkor forraljam vagy ne forraljam a tejet?

Figyelt kérdés

Kisfiam 17 hónapos,1,5 éves korától tápszer helyett tejet akarok neki adni,de a gyerekorvos,és a védőnő is azt mondta,hogy a bolti tejet is forraljam legalább 4-6 éves koráig,nem túlzás ez?

Soha semmilyen probléma nem volt egyik étellel sem!


2012. máj. 18. 12:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia ! Én forraltam, de csak kb. 6-7 hónapig. Főleg azért, mert volt olyan, hogy a bolti tejet megvettem nyáron és rossz volt !!! Inkább forrald, minthogy ne vegyed észre hogy már kezd savanyodni és megigya a kicsid. AZt túlzásnak tartom, hogy 4-6 évig. 3 éves a kislányom.
2012. máj. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondták,hogy forraljam,miközben mindenki szerint felesleges mert pasztőrözött,tehát az égvilágon semmi baja nem lehet a gyerekemnek tőle.Ő vagy 3 hete issza,olyan 3-4 hónapig még fogom forralni,utána kapja simán.a 4-6 év az nagyon nagyon nagyon túlzás.
2012. máj. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem a doktornő azt mondta, hogy legalább 2 éves koráig forraljam. Nem hiszem, hogy az oviba forralni fogják a tejet, így a 4 év is egy kicsit soknak tűnik.
2012. máj. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen,nekem is kikerekedett a szemem amikor ezt mondták.

Úgy gondolom,hogy max.2 éves koráig fogom forralni a tejet.

Köszi a válaszokat!

2012. máj. 18. 20:57
 5/15 anonim ***** válasza:

Pedig igen, a gyermekélelmezésben természetesen csakis forralt tejet adnak! (Szép is lenne, ha nem.)

Kérdező, 2 éves kor alatt nem ajánlott forralás nélkül adni, nemcsak a higiéniai része miatt (pasztörizálás nem egyenlő a forralással!!!), hanem a könnyebb emészthetőség miatt sem!

2012. máj. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. máj. 20. 10:36
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
A védőnők általában a tápszergyártó cégek miatt nyomatják azt a szöveget, hogy a gyerek 3 éves koráig ne kapjon tejet, csak tápszert vagy babaitalt, tejitalt. Én főiskolán és mindenhol azt tanultam és gyakorlatban is így láttam hogy 1 éves kor után adunk a gyereknek bolti tejet, kezdetben forralva. Viszont mióta bölcsődében dolgozom, látom hogy nem forralják, mindennap van reggelihez tej, kakaó, karamell, vagy tejeskávé, és egy csoportban egy évestől 3 évesig minden korú gyerek előfordul, ők is isszák. Akkor otthon miért ne kaphatna a gyerek tejet?!
2012. máj. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Utolsó, akkor inkább ne reklámozd sehol, melyik bölcsiben dolgozol, mert ha az ÁNTSZ megtudja, csúnyán fog nézni a vezetőre, az tuti!

Nem forralják a tejet, amit a gyerekek isznak???!!!!

Ezt most vagy rosszul tudod, vagy tényleg nagy hiányosságok vannak az intézmény működésében!

2012. máj. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és szerinted a védőnőknek mi érdekeltsége lenne a tápszercégek felvirágoztatásában????
2012. máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A bolti tartós tejet (hűtés nélküli dobozos) nem kell forralni, mivel UHT=ultramagas hőmérsékleten tartósított. Kiírtja az összes bbacit, azaz sterilizálja a tejet. A házi tejet és a sima pasztőrözöttet amit felbontás nélkül is hűtőben kell tárolni, na azt forralni kell. Ja és a forralástól nem lesz könnyebben emészthető, meg minek is, hiszen homogénezett ami ugye azt jelenti, hogy könnyebben emészthető, egyneműsített. Erről tanulok éppen.
2012. máj. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!