Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogy altatja a babáját?

Ki hogy altatja a babáját?

Figyelt kérdés
Mindig kb.10perc után,belealszik a szopiba,amikor felkeltem sír,kéri vissza a cicit,pár percre visszaadom,aztán megyünk aludni,ill mennénk,mert esze ágában sincs aludni,sír.Tuti,hogy jóllakik,mert heti 200-220grammokat hízik.Hogyan aludna végre,hogy legyen napirendünk???1hónapja úgy csináltam,hogy szopi,kis játék,alvás.Nem jött be.Megfordítottam játék,szopi,alvás.De nagyon sokat kínlódunk.Pedig úgy szeretnék következetes anyuka lenni.Már lassan 5 hónapos,és egyre nehezebb.Szóval segítsetek!!!Köszike!
2009. jún. 27. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Játék, pelusozás, majd mondod neki, hogy cici és tente. Ezt többször ismétlem.

Leengedjük a redőnyt, látja, hogy sötét van. Befekszem vele a mi ágyunkba, melléfekszem, cicizés van kábé negyed órát, és elalszik rajta. Ha a kortyolást abbahagyta, és lassul rajta a cumizás, akkor óvatosan az ujjaddal segítsd ki a cicit a szájától.Ha keresi, még add vissza neki kicsit, de végig legyél csendben, sőt egész szopi alatt ne simogasd stb. Utána már mehetsz is, a bébiőrt kapcsold be.(Ha nem igazán fáradt, lehet, kicsit tovább tart.)

Ez ment nálunk így 8 hós koráig, utána már szerette, ha éneklem nagyon-nagyon halkan a Micimackót.Most 14 hós, most megint nem kér éneklést.

2009. jún. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 4 hónapos. Újabban elalszik magától a kiságyban, néha sír előtte kicsit magában, de pár perc múlva alszik. Ha ez nem jön be, akkor a kedvence a babakocsiban tologatás, az mindig beválik, vagy a hordozóban ringatás.
2009. jún. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Cumit próbáltad? Amikor ilyet csinál az én kicsi lányom,mármint hogy bealszik a cicin és ha kiveszem reklamál,akkor oldalra fektetve beteszem a kiságyba,bedugom nelki a cumit amit fogok úgy,hogy a kezem hozzáérjen az arcához,néha fogja az ujjam.Nem kell sok és már alszik is.Hozzáteszem hogy amúgy utálja a cumit,ökölődik tőle,csak ebben az esetben fogadja el.Sokszor volt már hogy bealudt szopi közben a nagyágyon és mivel másfeles panelban lakunk,semmit nem tudtam csinálni.Azóta inkább beviszem a kisszobába,mégha fel is kel.Ott Ő is nyugodtabban alszik,ha alszik.Kaja után 1óra játék,aztán alvással próbálkozunk.Valamikor paskolni kell a kis fenekét ha a cumis dolog nem jön be,de ölben nem ringatom.Néha sutyorgok neki halkan,elmondom hogy aludni kell egy kicsit mert tiszta dilis lesz,nem nő nagyra stb.. Azt is közlöm vele hogy nem megyek el,bent leszek a konyhában,szobában,csinálom a dolgom. Mindíg másképpen kell csinálnom,attól függően milyen kedve van :)
2009. jún. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én először vacsi f8 körül (szopizik), utána büfi, fürdés, és a végén megint egy kis szopi. Viszont amit én tettem a kezdetek óta, amig pár hetes volt, már akkor is ha csak nyammogott a mellemen, óvatosan leszedtem, és két tenyéren úgy fekve átraktam a kiságyba. Mostmár nem alszik be mellen, úgyhogy amikor már megnyugodott a mellemen, kisujjal lecuppantom, büfi (rögtön jön), és be az ágyba cumival, igy a cumin folytatja a nyammogást. Közben szépen beszélek hozzá, meghallgatjuk a zenélő egérkét (ezt csak este alvásnál használjuk). Esetleg kicsit simogatom a hasát, közben lámpa le, és kimegyek a szobából. A cumi kiesésére a szájából néha felébred 5-10 perccel később, akkor azt visszarakom a szájába, de ilyenkor általában már majdnem alszik. Átalussza az éjszakát, 3 hónapos lesz szerdán.

A lényeg, hogy meg kell tanitod valamivel belassulni, sokak szerint a masszás segit például, vagy a cumi, vagy elringatod, de nem teljesen alvásig, és türelmesen mindig megpróbálod berakni és bent tartani a kiságyában.

Sok sikert!!

2009. jún. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4 hónapos a babám, és most kezd kialakulni az altatás menete. Mikor már dörzsöli a szemét, azaz álmos, beteszem a kiságyába, bekapcsolom neki a zenélő nyuszikat, cumit beteszem a szájába, és finoman simogatom a mellkasát.

Észrevettem, hogy csak úgy tud elaludni, ha fog valamit, így van egy ágyra rögzíthető plüssoroszlánja, azt szokta morzsolgatni elalvás előtt.

Esti szopinál nálam is elalszik, de amint leteszem az ágyba, illetve felveszem büfizni sír. Ilyenkor jön a cumi (mint előttem is írták), és már alszik is. A cumi pedig néhány perc múlva kiesik a szájából, de nem veszi észre, mert alszik.

2009. jún. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi is úgy csináljuk, hogy szopi, játék, nézelődés, alvás. 3 hónapos a kisfiam, és kb másfél hónapja van ez így. Ha fárad, elkezdi dörzsölni a szemét, meg morzsolgatni a fülét, akkor kap egy cumit, azzal ilyenkor kb. 5 perc alatt elalszik, ha mélyen alszik, ki is köpi a cumit. Nappal ez van, este pedig szopi után egyből kidől. Én nem akartam rászoktatni arra, hogy karban aludjon el, ringatni, rázogatni vagy nem tudom mit csinálni kelljen, ezért jött a cumi. És emiatt nem szokott rá a cumira, csak akkor kéri, ha fáradt.
2009. jún. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia!Bátorítani szeretnélek, mert így hogy nálunk eltelt 1 év, jobban rálátok a dolgokra, amikért nagyon aggódtam és ilyen az altatás. Volt ringatós korszak, együtt alvós, kézben sétálgatós, autókázós, ölben alvás és ezek hónapokat öleltek át. Állandóan aggódtam hogy úristen sosem fog egyedül aludni. Most 1 éves múlt, nem lehet ringatni mert nem hagyja, nem lehet vele aludni mert akkor játszani akar, nem autókázunk, mert már fölösleges, ölben nem marad.Lerakom este és alszik.És ez magától lett így. Szóval közhely, de még egy kis idő...
2009. jún. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!