Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még 1x utoljára! Mennyit és...

Még 1x utoljára! Mennyit és milyen tejterméket (joghurt, túró, sajt. Stb) ehet a 8hónapos babám? Egy nap mennyit?

Figyelt kérdés
mert itt már annyi pro és kontra dolog van.teljesen belekeveredtem,kérem csak az írjon,aki már adott,és van tapasztalata.Ja és úgy tudom,hogy az unokatesója tejérzékeny.de ez nem biztos,lehet csak az anyukája aggódja túl.
2009. jún. 26. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Miért nem vársz egy éves koráig?

Nekem a doki, védőnő is ezt tanácsolta.

Utána naponta 1X adhatok neki tejterméket.

Azt javasolták, a túróval kezdjem a délutáni gyümibe kapja. Először kevest, majd egyre többet. Ha nincs baja tőle, jöhet a gyümibe a natúr joghurt. És ha ez is megy, a főzibe a reszelt sajt.

Naponta 1X valamelyiket.

2009. jún. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy kefírt, natúr joghurtot, túrót és sajtot lehet enni ebben a korban. Nekem is ilyen korú fiam van. Nekem azt mondta az orvos, hogy csak kis mennyiségeket kapjon, főzelék vagy gyümölcs kiegészítéseként. Bár nekünk nincs tejérzékeny a családban, azt nem tudom, hogy mennyire befolyásoló tényező.
2009. jún. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém hét és fél.Már kap natúr joghurtot általában 50 grammot naponta hetente egyszer-kétszer.És néha teszek egy kis trapista sajtot reszelve a főzelékekbe.Ja...és ezért majd megköveznek, néha dúsítom a főzelékeket tejföllel vagy tejszínnel, de belefőzve, nem nyersen.
2009. jún. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

8 hónapos kora óta kapja a bébijoghurtot. azért ezt, mert ez módositott tehéntejből készül. minden nap az ebéd után 50g-ot. pedig még 4-szer szopizik.

9 hós kisfiú anyukája

2009. jún. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát én sajttal kezdtem, ugyanúgy 3 napig kóstoltattam mint a többi ételt. Most a joghurtot kóstolta, ma délelőtt evett belőle pont többet. (Nekem azt mondták, mindig délelőtt adjam az új dolgokat, hogy ne éjszakára derüljön ki, ha baj van) Semmiféle allergiás reakciót nem tapasztaltam (kopp-kopp). Főzelékbe felváltva teszek húst és sajtot. Sajtból kb 10 g-ot, joghurtból pedig annyit, hogy a gyümölcs ne legyen túl savanyú, kb fél pohárral. Egyébként joghurtot 2-3-szor szándékozom majd adni neki egy héten.

Egyébként a savanyított tejtermékeket 8-9 hónapos kortól lehet adni (ugyanis ezek már feldolgozott termékek, könnyebb a babának megemésztenie, mint a tejet), a tejjel illik megvárni az 1 évet.

Egyébként szerintem kérdezd meg a dokidat vagy a védőnődet, én rájuk szoktam hallgatni.

2009. jún. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8 Hós a fiam, ma evett először túrót úgy, hogy egy teáskanálnyit beleturmixoltam a banán-alma-barack-sinlac mixébe, megette az egèszet, semmit nem tapasztalok rajta , ami rendellenes lenne egyenlőre, gondolom így is marad:) tegnap reszelt sajttal próbálkozott a barátnőm, az ő 9 hós kislànya simán nyeli, a kisfiam egy száltól ritka csúnya képet vágott, majd röpült a sajtostányér, jót nevettünk:) ma reggel is próbáltam....nem adom fel:) babajoghurtot egyszer próbáltam, kiköpte, azzal még egy hót várok, ugyanugy a gyümibe fogom keverni.
2009. jún. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem 8 honapos a kislanyom a joghurtot imadja gyumolccsel 2x adok egy heten.Turot meg csak bebikajaba kapott,ez is izlett.A sajttal sincs gond,szoktam a fozelekebe rakni.Nalunk nincs a csaladban tejerzekeny,ezert mertem mar neki adni.
2009. jún. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi.

még egy kérdés:az üveges bébifőzelékbe is rakhatok sajtot?

mert amit én főzök neki,azt nem igazán eszi meg :-(

a védőnő és a doki mindig ellent mondanak egymásnak,azért kérdek mindig itt is is,hogy a több válaszból csak egyezik valami :-)

2009. jún. 27. 15:20
 9/10 anonim ***** válasza:
22:22-es vagyk.Szerintem rakhatsz nyugodtan.Vannak sajtos 8 honapos bebikajak is.
2009. jún. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

persze, hogy rakhatsz, én is csak üveges(HIPP) bébikaját adok neki. de velünk is imád enni. szinte már mindent megkóstoltatok vele.

nekünk nagy családunk van,(30unokával), és még nem fordult elő élelmiszerallergia senkinél.

9 hós baba anyukája

2009. jún. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!