Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik együtt alszanak a babájuk...

Akik együtt alszanak a babájukkal, válaszolnátok néhány kérdésre?

Figyelt kérdés

Főleg azok válasza érdekel, akik az "oldalkocsis" megoldást alkalmazzák.

-Mennyire nyugodt így az éjszaka?

-Tud-e mindenki nyugodtan aludni (apa, anya, gyerek)?

-Tudatosan, már az elejétől így alszotok, vagy időközben alakult így?

-Mikor került a kicsi saját szobába, illetve önállóan vágyott rá, vagy szoktatni kellett?

-Mi a helyzet a testvérrel? Hogy viselte, hogy a kisebbik jövevény "elfoglalta a helyét" a szülői ágyban? Vagy ő is ott maradt?

Kérlek titeket, ne offoljátok szét a kérdést olyanokkal, hogy ti biztos nem aludnátok a gyerekkel!

Köszönöm a válaszokat! :)



2012. máj. 14. 12:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Mi pár hónapig aludtunk együtt a gyerekkel, mert egy idősben nem akart az ágyában aludni (már visszaszokott), de a válaszaim a következők:

- nem tudtunk nyugodtan aludni, egyikünk sem, mert a kicsi összerugdosott mindkettőnket

- tudatosan a saját szobájába szoktattuk, ment is, de a fogzás miatt "Kiszokott" hozzánk pár hónapra :)

- magától sikerült visszaszoknia a saját kis birodalmába, azóta megint mindenki jól alszik

- tesó még nincs

2012. máj. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

-Nekünk nyugodtak voltak az éjszakák

-Mindenki jól aludt

-8 hónapig a saját szobájában aludt, apa szoktatta oda

-2 éves volt mikor kapott egy autós ágyat, amit ő választott ki. Nem kellett szoktatni, annyira örült az új ágynak azonnal abba akart aludni. Azóta is ott alszik, nem is jön át csak reggel.

-Tesó nincs

2012. máj. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 alaszka ***** válasza:
73%
Nálunk a második baba alszik most velünk, a kiságya az ágy mellé van téve rács nélkül, de így sem alszik benne, csak mellettem. Nem akartam hogy így legyen, de az elsőnél is így volt, őt is hiába próbáltuk a helyére szoktatni. Ő is szopik éjjel, most 11 hónapos, de nem mondhatnám hogy nyugodt az éjjel, ő így alszik a legjobban az biztos, mert a kiságyban félóránként felébred, így "csak" 2 óránként...De ha rossz éjszakája van, sajnos van, hogy egyfolytában szopik, és én ezt már nehezen viselem. A tesó nem jól viseli ezt, pedig már a kicsi születése előtt átszokott külön szobába, de előtte is úgy kétéves korától már a saját ágyában aludt mellettünk. Most viszont félős lett a saját helyén, így a férjem mellette alszik a kihúzhatós ágyon. Így a család kettészakadt picit, de ők legalább jól alszanak...
2012. máj. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

1 éves koráig úgy aludt el hogy ringattam, majd beraktam a kiságyba, és aludt tovább. 1 évesen ez kényelmetlen lett neki, és nekem is. Úgy nem tudott elaludni hogy betettem a kiságyba, és otthagyom

Akkor magunk közé fektettük, a fülünket morzsolta, úgy aludt el.

Kényelmesen elfér köztünk, nem rugdos álmában, egész éjjel szépen alszik, és mi is. Nyugodt, mert ha megébred csak jobbra vagy balra nyúl, megfogja a fülem, vagy a férjemét, és tudja hogy ott vagyunk, rögtön vissza is alszik. Mi is jól alszunk!

3 éves a gyerek, tesót szeretnénk, azt mondta a férjem, akkor majd ő alszik a naggyal, én meg a kicsivel, vagy a kicsit kiságyban a mi ágyunk mellé húzzuk.

Azt is tervezzük karácsonyra kap majd a lányunk egy saját ágyat. Most egy kihúzhatós kanapé van a szobájában, most kezdjük a szobatisztaságot, oda próbálom szoktatni, hogy ott aludna, azt úgyis össze pisili, ezért ha teljesen szoba tiszta lesz éjszakára akkor kapja az új ágyat, a régit meg már nem sajnálom ha agyon pisili, 2 éve vettük, nagyon trendi mutatós kényelmes, de annyira silány minőségű a textilbőr, hogy a varrásoknál reped, így is úgy is kidobnánk, nem sajnálom.

2012. máj. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

szio kislányom 20 hónapos

3 héten belül átkerül saját kis birodalmába nem sokára színre festjük a szobát és onnantól kezdve egyedül fog aludni. eddig sajnos velem aludt. én nem engedtem hiányoltam azt hogy nincs melettem , de muszáj ezen változtatni mert szeretnék pár hónapon belül egy kistesvért!

így alakul? nem én alakítottam is

az ágyon én matracon alszok jól alszunk soha nem jelentet problémát.

soha nem bántam meg imádom(imádtam) hogy egy kar nyujtásnyira van hogy megfoghatom a kis kezét hogy bele szalgol hattama fejébe imádom és örökre igy maradnék vele. de az ésszerűségre kell hagyatkoznom nem a szívemre

2012. máj. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
és te kérdező?
2012. máj. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én Fiam egészen rövid ideig aludt időnként mellettem, amikor valamiért nagyon sokszor ébredt éjjel, olyan 3-7 hónapos kora között.

- nem aludtam jól, mert féltem, hogy megütöm, ráfekszem, összenyomom

- Ő sem aludt jól, mert minden köhögésemre, mocorgásomra mocorogni kezdett

- a szexuális életünknek nagyon nem tett jót

Én 8 hónapos kora körül nagy lélegzetet vettem, és nemcsak a saját ágyába, de a saját szobájába fektettem aludni. Egy pár éjszaka volt ordítás, de csak 2-3 percig, és aludt is tovább. Kb. 2 hét alatt eljutottunk oda, hogy este 9-től 3-4-ig aludt, majd beállt fél 7-körülre.

Szóval nálunk nem jött be az együttalvás, a külön szobában sokkal jobban alszik, mindenki sokkal kiegyensúlyozottabb így.

A Kistesót tervezzük, nem tudhatom előre, Ő milyen temperamentumú lesz, de inkább a különalvást fogom nála is elsősorban megpróbálni.

2012. máj. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, megkérdezhetem hogy miért nem volt hasznos a válasz azok számára, akik a piros kezet nyomkodták? Nem a pontozás miatt, csak pusztán érdekel, miért nyomott valaki piros kezet? (már ha felvállalja egyáltalán, mert általában a lepontozók sosem vállalják fel, amit nem értek, hiszen felnőtt emberekről, anyukákról beszélünk, nem kamaszokról akik sutyiban cigiztek....)
2012. máj. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

-azért alszik velünk,mert így nyugodt az éjszaka,csak oldalra fordul,ha szopizni akar,szinte fel sem ébred

-megszoktuk,eleinte kicsit kényelmetlen volt,de ma már hiányzik,ha nincs mellettünk

-időközben alakult így,5hónapos koráig átaludta az éjszakát a saját ágyában(igazából most is ilyen félutas megoldás,kiságyban kezdi az alvást és 1-2körül veszem magunkhoz)

-egyelőre kérdéses,majd meglátjuk(most egy éves)

-nincsen még testvére

2012. máj. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

-Teljesen nyugodt az éjszaka

-Igen, mindenki nyugodtan alszik

- 8 hónapos kora óta alszunk így, eleinte csak én aludtam együtt a kislányunkkal, kb. 2 hónapja a férjem is velünk alszik (néha sajnálom hogy nem korábban kezdtük)

-1 hálónk van, ott alszunk mindhárman

-Tesó nincs

Még annyit, egyedül alszik el, vacsora, és esti puszik után.

2012. máj. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!