Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! A babátok szokott...

Anyukák! A babátok szokott Veletek aludni? Mi a véleményetek az együtt alvásról? Mi szól mellette és ellene a Ti nevelésetekben?

Figyelt kérdés
A mi babánk amikor még 2-3 hónapos volt, elég sokat aludt velünk. Sokszor adódott úgy, hogy amikor átszerettem volna tenni a kiságyába, felébredt és csak úgy aludt vissza ha a cici a szájában volt. Így ilyenkor nem akartam erőltetni ezt az egyedül alvás dolgot, mellettem aludt el. A párom kifejezetten szereti ha köztünk alszik. Mostanában már nem szokott velünk aludni, mindig átrakjuk a kisgyába, nem szokott felébredni rá, de amikor a reggeli órában felkel és megetetem, ott marad mellettünk. Viszont van olyan ismerősöm aki annyira sziklaszilárdan állítja, hogy velük nem alszik a babája, hiszen van Neki helye. Ami egyrészt jó, hiszen azt mondják, hogy így nem lesz annyira nehéz a gyereknek az önállósodás, de én ezen a téren nem vagyok ilyen szigorú a nevelésben. Nem is bántani szeretném, mert jóban vagyunk, meg rendesnek tartom, csak ez már másodjára jött szóba és kicsit elgondolkodtam. Szerintem néha megengedhető, hogy a gyermek a szülőkkel aludjon. Hiszen Neki sokszor ez adja a biztonságérzetet. Ti mit gondoltok erről?
2012. máj. 10. 12:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
szia kislányom anyatejes volt 7 hós koráig, amikor hazahoztuk a korházból 2 éjszakát aludt velünk és azóta még napközbe sem alszik el mellettünk csak asaját kis ágyába :D azóta sem szeretne bent aludni nálunk mert csak pörög és forog meg ácsorog ücsörög az ágyba
2012. máj. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kisfiam 21 hónapos és 15 hónapos kora óta nem alszik rácsos ágyban.Én akkor szoktam Vele aludni,ha beteg vagy valamiért nyugtalanul alszik.De ahogy növöget,egyre ritkábban fordul elő.Az viszont mindennapos,hogy hajnalban 5-6 körül átballag a szobánkba és odabújik még egy kicsit hozzám (kb 7-7:30-kor szokott kelni).Nekünk ez így teljesen megfelel,de,ha többször igényelné az együtt alvást,biztos nem mondanék Neki nemet.
2012. máj. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

kisláynom 20 hós még velem alszik most szoktatom át szeretnénk kistesot, is illetve nem megoldás az hogy állandóan a gyerekkel vagyok. van a saját szobája, s még sose voltunk külön. nehéz cefet nehéz

imádom hogy velem alszik, de lassan látom ennek a kárát

2012. máj. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is így volt, mint nálatok, az első babával.Másfél évesen voltunk nyaralni, ahol ha sírt átvettük egyből, hogy a többieket ne keltse fel. 5 nap volt... 4 évesen tudtuk visszaszoktatni a helyére :) De én nem bánom. Mamáékkal is elaludt, nem volt ilyen gond. Mi is engedékenyek vagyunk ilyen szempontból, de egyébként meg egy tök jól nevelt gyerkőc. A pici is napközben a mi ágyunkon alszik. Egyetlen hátránya, hogy ha megébred, rögtön megindul, és még nem tud lemászni, tehát résen kell lenni. :)

2012. máj. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
14,5 hónapos a kislányom. Eddig kétszer aludt velünk, de csak reggel fél 6-tól. Egyszer anyóséknál, egyszer pedig itthon, amikor beteg volt. De amúgy ő is átjön reggel 6 körül, csak akkor már nem alszik. Fekszik még kb. 10-15 percet, de az is inkább forgás, mászás. :D
2012. máj. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem abszolút megengedhető.A szülői ágy pici baba korban az anya melegét,közelségét jelenit,később meg a biztonságot a nagy sötét éjszakában.Én és 4 testvérem is aludtunk szüleinkkel mikor kicsik voltunk,mégsem szoktunk oda.

Kisfiam nagyon rossza alvó volt eleinte, sokat fájt a hasa, az egyetlen pihenést az jelentette ha átvettük magunkhoz és ott aludtunk.Persze az estét mindig úgy kezdtük hogy a saját ágyába tettem be mikor elaludt.

Most 1,5 éves és ha felkel éjjel akkor átvesszük, alszunk reggelig illetve mivel 6kor kel, vagy előbb, fél7ig biztos lustizunk még együtt az ágyban:)

szerintem semmi baj sincs azzal,ha a szülők mellett is aludhat egy gyerek.

Mondjuk az nekem picit sok lenne, ha egész éjjel ott aludna, de nálunk is kb úgy van mint nálatok:)

És az esetek többségében nem is jön át éjjel, csak néha van, hogy felsír és ilyenkor jó neki mellénk bújni.Ezzel szerintem semmi baj sincs, én nem látok benne kivetnivalót.

Most tervezzük, hogy áttesszük külön szobába, gyerekágyba, de majd onnan is átjöhet nyilván, ha megébred éjjel.

De mindenki úgy csinálja ahogy gondolja én speciel nem szeretem sem ebben sem másban másnak sulykolni a véleményem mert mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó:)

2012. máj. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Azt hogy ez teljesen azon múlik, hogy mi a jó az adott családnak. Minnt írod, Nálatok ez zökkenőmentes, tehát Nektek jó.


Én speciel nem tudok úgy aludni, hogy bárki hozzám érjen. (A férjem sem) Az újszülött persze nálam is bealszik mellettem szopi közben az ágyon, főleg első időben, mert annyira hulla vagyok még azokban a hetekben, hogy elalszom. De rengetegszer felriadok, és akkor visszateszem az ágyába. Egyébként 2-3 hónapos korukig minimum mellettem aludtak mózes kosárban, tehát nekem nem az az elméletem, hogy feltétlenül rögtön a saját ágyában aludjon a bébi, csak éppen szeretnék éjjel én is pihenni.


Aztán gyerekfüggő is ez. Első lányunk a mai napig úgy alszik, hogy hánykolódik és dobálja magát, vele képtelenség együtt aludni, mert szabályosan pofonokat kapunk tőle éjjel. És már egész kicsi korában is ha odavettük, akkor azt hitte, hogy "móka van", és elaludni nem tudott. Kizárólag a saját ágyában egyedül tud elaludni. Ő ilyen. Míg a kisebbik sokkal nyugodtabb, ha pl. beteg, vagy sírós, magunk közé vesszük, egész jól elvan. Ő is már 2,5 éves.

NEm tudom, mennyire válaszoltam meg a kérdésed, én azt gondolom, minden családnak magának kell megtalálni azt a felállást, amiben mindenki jól érzi magát, és ha változik a helyzet, akkor változtatni kell. Ennyi.

2012. máj. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisbabám velem alszik. Nem igazán érdekel ki mit mondd. Most fél éves nagyon hamar kezd mindent mozgásfejlődés szempontjából, nem sírós egyáltalán. Ha sír valamiért konkrétan tudom mi a baja, nem "hisztizik". Nagyon vidám kisfiú, barátságos, állandóan vigyorog, értelmes baba. :)

Nyilván megértem, hogy nem mindenki híve ennek, hiszen legalább este jólesik összebújni az embernek a párjával, de én sajnos egyedül nevelem a gyerekem, így ez sem okoz "problémát".

Nekünk így jó, nem teher nekem sem és nem ettől lesz elkényeztetett egy gyerek.

2012. máj. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

A fiam 15 hónapos, velem alszik. Eljön az ideje amikor majd önállósodik.

Engem sosem érdekelt, hogy másoknak ez nem tetszik. Rokonok beszóltak ezért, én közöltem, hogy magánügy. Nekik is volt gyerekük, nevelhették, mindent úgy csináltak ahogy ők akartak, az én fiamat csak szeretniük kell, más dolguk nincs vele. De attól még nem fogok változtatni rajta.

2012. máj. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
50%
3,5 éves kisfiam este úgy alszik el, hogy a saját ágyában mellé fekszem. Éjszaka még fel szokott kelni 1-2 alkalommal, akkor vagy elég, hogy átmegyek hozzá, megsimizem betakarom, de inkább az szokott lenni, hogy olyankor átjön a mi ágyunkba és reggelig együtt alszik a család. :) A férjemet nem zavarja, ha kitúrja a gyerek az ágyból, akkor fogja a kis takaróját és átmegy inkább ő a másik szobába. De mi direkt az együttalvás miatt vettünk nagy franciaágyat, hogy a gyerek is odaférjen, mert mindketten szeretjük, ha reggel ott ébred velünk. Mostanában már kezdi átaludni az éjszakát a kisfiam, olyankor át se kerül a mi szobánkba.
2012. máj. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!