Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hónapos körüli babával...

17 hónapos körüli babával volt valaki izotópos vizsgálaton?

Figyelt kérdés
Hogy tudtátok megoldani,hogy ne sírjon és feküdjön 20 percig abba a rémületben?Kétségbe vagyok esve,mert nekünk mennünk kell június elején és a fiam biztos hogy végig ordítani fog.Már akkor sír,ha bemegyünk a rendelőbe vagy kórházba.Van valami tanácsotok hogyan vészeljük ezt át.Válaszokat előre is köszönöm.
2012. máj. 14. 10:49
1 2
 1/13 Bence_ ***** válasza:

Beszéld meg vele. Mond el, hogy mi fog vele ott történni.

Mozogni nagyon nem fog tudni mert vákuum ágyban fekszenek. Legalábbis az 1 hónapos gyerekünket abba tették.

Beszéld meg, hogy miért minek stb. Szülőként te is látod, hogy mennyire értelmes, ért mindent már lehet beszél is.

Ha egy idegen helyre vinnének téged te is be lennél tojva. De ha tudod, mi és mikor lesz, akkor azért sokkal könnyebb.

2012. máj. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam én már mindennel,de sajnos akkor is sír.Én megértem,hogy fél,de nagyon sajnálom és megszakad a szívem olyankor.Debrecenbe a Kenézy Kórházba megyünk az izotóposra.Voltuk ott 6hónaposan is,hát ott nincs vákuum ágy,csak egy olyan,mint egy asztal.arra fektették nekünk meg fogni kellett a lábait,hogy ne mocorogjon meg még arra is vigyázni,hogy ne érjünk még véletlenül se a géphez,mert akkor kezdődhet minden előröl.Borzasztó ez az egész :(
2012. máj. 14. 13:58
 3/13 anonim ***** válasza:
Kell kérni egy nyugtató szurit, vagy tablettát. A gyereknek is sokkal jobb lesz, nektek is. Nagyon gázos esetben altatnak.
2012. máj. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem is engedném,hogy altassák
2012. máj. 14. 14:41
 5/13 anonim ***** válasza:
Még mindig jobb pár perc altatás, mint totál pszichikai "ko". De én maradnék a nyugtatós megoldásnál. Mi MR-en voltunk 4 hós babámmal. Altatni kellett, kutya baja nem lett, nem kell ezektől a rövid altatásoktól félni.
2012. máj. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Bence_ ***** válasza:

Első vagyok. Akkor pedig nincs más, csak a nyugtatás.

Miénket másfél évesen műtötték. Nagyon sokat iszik, de az altatás miatt aznap nem ehetett ihatott semmit.

Előtte átbeszéltük vele jó párszor. Amikor beültünk a kocsiba akkor sem kért inni, pedig akkor mindig szokott.

Kórházban is csak 11 felé kezdett hisztizni, szomjas éhes. Mondjuk addigra már én is morcos voltam, hogy akkor minek mentünk fél 8-ra.

Lényeg, hogy beszéld meg vele mert így is úgy is meg kell csinálni. Neki is neked is jobb ha ez gördülékenyen megy.

Pokrócba bugyolálva gyakoroljátok a vizsgálatot, találjatok ki valami játékot.

2012. máj. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ha megkérdezhetem,mire műtöttek benneteket?
2012. máj. 15. 21:07
 8/13 Bence_ ***** válasza:
Mind két veséjébe visszafojt a vizelete.
2012. máj. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

És hogyan éltétek ezt túl?Ha jól tudom a műtét után 10-12 napig feküdni kell a kórházban,hogy el ne mozduljon a vese.Hát ezt egy másfél évessel nehezen tudom elképzelni.Még a 20perces vizsgálatot sem tudom hogyan oldjuk meg :(

És most már jól vagytok?

2012. máj. 17. 12:56
 10/13 Bence_ ***** válasza:

Fütyijén keresztül operálták, pici szelepeket csináltak a húgyvezetékekbe a húgy hólyagban.

Reggel mentünk este jöttünk. Így jó volt.

Előtte való idő volt rosszabb, mert folyamatosan antibiotikumot kapott, hogy ne legyen fertőzése. Ez kicsinálta az emésztő rendszerét ami nagyon sok álmatlan éjszakát okozott neki és nekünk. De már elmúlt:) Most minden rendben 2-3 havonta viszünk vizelet mintát és évente egy uh. Jelenleg itt tartunk.

2012. máj. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!