Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan használjátok a cumisüve...

Hogyan használjátok a cumisüvegmelegítőt? Bénázok.

Figyelt kérdés

Azt nem tudom, hogyan készítsem el előtte a tápszert... melegítsem hozzá a vizet, és úgy tegyem bele a tápszert, majd felrázva bele a cumisüvegmelegítőbe? De akkor épp azt a funkcióját nem látja el, hogy ne kelljen a gyerekkel a karomon a mikróhoz szaladni, vizet melegíteni... Ha hidegen készítem el a tápit, akkor meg nem oldódik fel rendesen. Az a baj, hogy szopi után kap csak tápszert, szóval jócskán korábban kell elkészítenem mint ahogy megkapja (40 perc min.) Ha langyira csinálom, és beteszem a melegítőbe, akkor meddig szabad bennehagyni hogy melegen tartsa? (a leírásban az van hogy ne hagyja tovább benne ...-nél tovább. Tehát pont a lényeg hiányzik) Ha meg megcsinálom langyin 40 perccel korábban, majd félreteszem, és csak a szopi vége felé teszem bele a melegítőbe, akkor nem gond hogy közben egyszer kihűlt majd újramelegítem?

Bocsi ha kissé komplikált vagyok :)


2009. jún. 26. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem próbáltad még, hogy melegebben hagyot a tápit, nem hűtöd le? Én így szoktam, ritkán hűl ki, mire kell! De amúgy nem lesz baja akkor sem, ha a már kész tápszert egy picit újra melegíted benne!
2009. jún. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Direkt hűteni nem szoktam... csak a 40 perc alatt míg 2 ciciből szopizik sajnos kihűl... ezért nem tudom hogyan kéne használni. Lehet 40 percen keresztül járatni a cumisüvegmelegítőt? Az melegen tartja, csak nem tudom szabad e...
2009. jún. 26. 10:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Sose használtam.Vizet forraltam,szopi,és mire kellett tápit csinálni,langyos volt a víz,összekevertem és ennyi.
2009. jún. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!Én így csinálom:

Felforralom a vizet majd hagyom kihűlni,aztán Brita víztisztítón 'áttisztítom'(nálunk nagyon kemény a víz,forralás után ronda opálos,fehér vízkő darabok uszkálnak benne..pfff),ezután beteszem a hűtőbe.Ezt naponta egyszer csinálom.Aztán minden kaja után előkészülök a következőre,kimérem a megfelelő mennyiségű vízet és tápszert.Nagyjából tudom hogy mikor eszik,kaja előtt 15 perccel beleteszem a melegítőbe az üveget és megmelegíti a vizet.Ezután bele a tápszer és kész.Nem tudom neked milyen melegítőd van,nekem mommert.Én 70fokon melegítem 10-15 percet (kb.150ml),és ha még nem kéri a kaját,mert pl:alszik vagy nem éhes akkor rátekerem 40 fokra és melegen tartja.Van hogy akár 1 órán keresztül is így megy.A tápszert meg elvileg,ha egyenletesen melegen tartod(lásd 40 fok),akkor 3órát tárolhatod így.Picit hosszú lett,de remélem tudtam segíteni:)!

2009. jún. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen tudtál, köszi :) nekem egy márka nélküli melegítőm van...
2009. jún. 28. 09:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!