Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha ma kezdem el a hozzátáplálá...

Ha ma kezdem el a hozzátáplálást délelőtti gyümivel, estére adhatok már neki tejpépet, vagy azzal azért még várjak?

Figyelt kérdés

5 hós múlt, eddig teljesen anyatejes volt, eddig szépen gyarapodott a súlya (7800 gramm), de az elmúlt két hétben 10 dekát hízott, ezért a gyerekorvos és a védőnő is a hozzátáplálást javasolta!

Ha adhatom neki, akkor mekkora adagot csináljak? Melyik fajtát javasoljátok így első próbálkozásra?


2009. jún. 26. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan adhatsz tejpépet is, a gyümi úgyse nagyon hízlal, a tejpép igen. Gyümit almával kezd, először levét, de holnap már adhatsz neki reszeltalmát pár kanállal, fő a fokozatosság.


Tejpépet írass ki a gyerekorvossal, mert abból még a hypoallergén lenne a legjobb a babádnak, és az receptre olcsóbb. A Milupa vaníliását szinte minden baba szereti. Először max 50 ml vízzel keverd, többet sztm úgyse fog megenni.


[link]


9 hós kislány anyukája

2009. jún. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

én hasonló gondok miatt 4hósan kezdtem gyümölcsözni,5hónaposan este tejpép.Hippes 4h kortól adtam neki,barackosat,majd 6h. a kornak megfelelőt gyümölcsöset,de nagyon jó a jó éjszakát tejpép(milupa) szintén gyümölcsös.

én az almát kezdetektől pépesen adom,eleinte azon reszeltem le,amin a citromhéjat,így nagyon pépes lett,szinte folyt.

2009. jún. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy! :)

Azt mondta a védőnőm, hogy kb.2 hétig csak gyümi, aztán utána jöhet ebédre a főzelék, de a tejpépet hagyjam még! Viszont akik így jártak mint én, sokan mondták hogy estére szoktak adni tejpépet, de nem voltam benne biztos hogy nem csinálok e rosszat vele! Köszönöm mégegyszer is! :)

2009. jún. 26. 09:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre két ételt nem szabad bevezetni, gondolom ebben mindenki egyetért.

Ha ma adsz neki először gyümit, akkor ne adj rögtön neki másféle kaját! 3 napig vezesd be a gyümit és utána ha minden okés, akkor mehet a pép, de azt is fokozatosan.

2009. jún. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre csak egy uj dolgot próbálj ki,az allergia miatt.Ha kijön akkor nem kell találgatni hogy a 2 közül melyik a ludas.
2009. jún. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor egyenlőre egy darabig marad a gyümi, aztán főzelék és utána majd a tejpép! Szépen fokozatosan! :)

Köszönöm a tanácsokat!

2009. jún. 26. 16:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!