Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? "Beköpnétek a védönönek?

Figyelt kérdés
Van egy kur...a felelötlen ismerösöm,igaz már egy ideje nem tartom vele a kapcsolatot.Van egy 4 hós kisfia.Nem tudta szoptatni,tápszeres,mikor én el voltam náluk,még fözte a tápszert neki.DE múlt héten voltam fodrásznál,és a fodrász mesélte,hogy tök ideg,mert most volt ott ez az illetö az anyjával,meg a picivel,és képzeljem el,megéhezett nyomorul kisgyerek,a kedves"anyukája" meg elövette a szatyrából a bolti tejet,megbontotta,megtöltötte a cumis üveget,és megitatta vele.A fodrász meg kikelt magából,hogy mit csinál,ö meg röhögve mondta,hogy az orvosnak meg a védönönek azt hazudja,hogy szoptat,mert a tápszer túl drága.Nekem 9 hós a kislányom,igaz szopizik,de ha nem tudnám szoptatni,és ugy állnék anyagilag,akkor is inkább koplalnék,csak neki legyen mit enni olyan ami neki kell,és nem árt(jelen esetben tápszer)Mit csinálnátok a helyemben?Szólnátok?Tönkreteszi a saját gyerekét.Milyen anya ez.A párom azt mondja,hogy ne szóljak bele.Szerintetek?
2009. jún. 26. 06:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

1. Te azt láttad, hogy tápszert ad, a tejet csak mesélték neked


2. Lehet, hogy tehéntejet kap, de én és a nemzedékem is azt kapott és mégis élünk, tehát lehet, hogy tejallergiát veszélyeztet (ami a népesség 0,08%-ának van), de másképp nem árt a gyereknek


3. Törvény nem tiltja a tehéntej itatását, tehát a védőnő is maximum még háromszor elmondhatja neki, hogy mai tudásunk szerint ezzel allergiát veszélyeztet, de egyebet úgysem tehet.


Tehát szerintem ne szólj, nincs miért.

2009. jún. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg említsd meg a védőnőnek,így a lelkiismereted megnyugszik,ha azt mondja,semmi gond.Igaza van az előttem szólónak,régen tehéntejet adtak a gyereknek TEÁVAL HÍGÍTVA!Így hallottam egy illetékestől.Ne aggódj!
2009. jún. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem meg igenis szólj!

Ha csak a tejjel eteti, abban nincs meg a tápérték, az a baba éhen fog halni! Legalábbis, laikusként én ezt gondolom.

2009. jún. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

Nem fog a gyerek éhen halni.Ez a tápszer mánia csak az utóbbi 10-15 év óta van divatban.Ha a tej káros lenne,már minden 25 év fölötti ember tejallergiás lenne.

Mellesleg a tápszerek alapanyaga is tehéntej.A neten olvastam,hogy 4 hónap után már nem lép fel allergia.

A tápszeres csecsemőkről pedig azt állapították meg,hogy híznak és elhízott felnőttek lehetnek.

2009. jún. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Emlékeztek az éhenhalt egy évesre?A védőnő is tudta, hogy nem etetik rendesen, mégse tett semmit.Inkább beszélj a nővel.Ha jól tudom, fél éves korig felírják a tápszert és rászorultsági alapon olcsóbban is lehet hozzájutni.Vagy meséld el a sztorit a kisgyerekről, akit nem etettek neki megfelelően és éhenhalt...
2009. jún. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Csak tehéntejen igenis meghalhat.25 éve sem csak tejet adtak.És képzeld, a tápszeresek se híznak el mind.
2009. jún. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

én első


Azért ne túlozzatok. Nem arról van szó, hogy alultáplált lenne a gyerek. És amiről a kérdező beszél, azt a fodrász mesélte, hallomásból, ő látta a tápszert.

Nem tudom ki hogy van vele, de én a fodrásznál csak az időjárásról vagyok hajlandó beszélni, mert aki kilép a helyiségből, a többiek azonnal róla kezdenek pletykálni és 10 perc múlva már torzul a történet.

2009. jún. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Én nem járok fodrászhoz.De vajon milyen lenne a lelkiismerete a kérdezőnek, ha valami történik azzal a kicsivel?
2009. jún. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
en azt nem ertem, hogy nincs penze tapszerre de van fodraszra?
2009. jún. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%
Én szerintem nem csak az a baj hogy tejet kapott hanem az is hogy forralatlanul rögtön a dobozból.Az Én nagy fiaim is korábban kaptak tejet de 18 évvel ezelőtt még más trendet követtek.Persze a legidősebb tejalergiás lett ami elég későn derült ki ezért Én nem fogok a kicsinek aki most 8 hónapos 1 éves kora előtt tejet adni.Inkább máson spórolom meg a tápszer árát.
2009. jún. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!