Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálnátok 40 ezer Ft...

Mit csinálnátok 40 ezer Ft babakötvénnyel?

Figyelt kérdés

Otp-s számlára kapjuk,de ot nem szeretnénk vezetni számlaszámot,meg ami volt azt is megszüntettük,és nem is szeretnénk másikat.

20e Ft-nak már van helye,de a többivel tanácstalan vagyok.

Mivel nincs számlánk így nem tudom mennyire jó ötlet itthon rakosgatni a kicsinek.

Viszont ha elkölteném valószínű bűntudatom lenne,mert mégis csak a fiam kapta.

Legutóbb egy anyukának adtam el fiam által kinőtt kis ruháit,az érte kapott összeget meg elköltöttük a Tescoba,nagybevásárlás gyanánt.Már emiatt is bűntudatom volt,de párom mondta,hogy a család érdeke volt hogy túl adjak a ruhákon és a pici is a családhoz tartozik.

Vélemény úgy összességében?


2011. júl. 11. 15:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A babakötvény összegét nem csak a gyerek 18 éves kora után lehet felvenni a gyereknek?
2011. júl. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
nem,nekem kell felvenni jövőhéten
2011. júl. 11. 15:56
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem is hallottam még ilyenről, hogy odaadnák a pénzt...
2011. júl. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
hát pedig itt így van,nem én találtam ki.....
2011. júl. 11. 16:15
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A maradék pénzen akár megveheted az őszi ruháit. Abban nem látok gondot, hogy a ruhákért kapott pénzt nem a gyerekre költötted.
2011. júl. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
de az hogy ruhákra költöm nem felesleges?tehát úgy értem h nem maradandó
2011. júl. 11. 16:21
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha folyamatosan eladogatod a ruhákat, és mindig a következő szükségeseket megveszed, az nem felesleges vagy rossz. Az, hogy nem maradandó? Nekem ez nem olyan fontos.


Én mondjuk nem adtam el a ruhákat, mert kellett a többi gyereknek nálunk és a családban is, de ha te úgy érzed, hogy eladnád, és abból mindig tudsz újat venni, az nem rossz dolog.

2011. júl. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, hogy off leszek, de ezt kitől kaptátok ezt a pénzt? Mert amit a fiam az államtól kapott babakötvény címen, azt a MÁK vezette egy számlán, amit én átvittem a saját bankomhoz. Ezt csak a gyerek veheti fel majd 18 éves korában, addig kamatozik, és tehetek hozzá, ha akarok, de meg van szabva az is, hogy ő mire költheti majd el (pl. tovább tanulás, lakásvásárlás..).
2011. júl. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
polgármester
2011. júl. 11. 16:42
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az nem babakötvény!Az csak egy adomány féle (most nem tudom a nevét) Önkormányzat válogatja,hogy ad-e a babásoknak,kisgyerekeseknek,de nem kötelező.

A babakötvényhez nem lehet nyúlni,csak a gyereknek,de ő is csak a 18. születésnapja után. Max a MÁK-tól saját bankszámlára lehet tetetni!

2011. júl. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!