Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálnátok 40 ezer Ft...

Mit csinálnátok 40 ezer Ft babakötvénnyel?

Figyelt kérdés

Otp-s számlára kapjuk,de ot nem szeretnénk vezetni számlaszámot,meg ami volt azt is megszüntettük,és nem is szeretnénk másikat.

20e Ft-nak már van helye,de a többivel tanácstalan vagyok.

Mivel nincs számlánk így nem tudom mennyire jó ötlet itthon rakosgatni a kicsinek.

Viszont ha elkölteném valószínű bűntudatom lenne,mert mégis csak a fiam kapta.

Legutóbb egy anyukának adtam el fiam által kinőtt kis ruháit,az érte kapott összeget meg elköltöttük a Tescoba,nagybevásárlás gyanánt.Már emiatt is bűntudatom volt,de párom mondta,hogy a család érdeke volt hogy túl adjak a ruhákon és a pici is a családhoz tartozik.

Vélemény úgy összességében?


2011. júl. 11. 15:44
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Városi babakötvény....ez van ráírva a papírra.


De előrébb nem lettem hiába írtam ki a kérdést.

2011. júl. 11. 17:22
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Összevissza írsz...ha felveheted, akkor nem babakötvény. Ha nincs számlád az otp-nél akkor nem kaphatod otp-s számlára. De az államtól is kap kábé ennyi pénzt a gyerek, úgyhogy amellé be lehet rakni, viszont ahhoz is kell nyitni számlát. Akármelyik bankban. Mi ezt csináltuk, és havi 5 e Ft megy még mellé, amire kamat jár év végén.
2011. júl. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Esetleg felszkenneljem a papírt? Vagy elhiszed így is ha csak simán leírom,vagy a saját magad igazát hajtogatod?


Igen tudom hogy van olyan is,de felénk ilyen is van.

De ez a kérdés szempontjából amúgy is mindegy.

2011. júl. 11. 18:01
 14/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy bizonyos településeken van külön városi babakötvény, de ez nem az állami akkor, amiről a többiek beszélnek. Ezt viszont az ott élőktől kéne megkérdezni, hogy hogy vagy mint van, vagy megkérdezni a hivatalban.

Én sem igazán értem, hogy most mi is van, fel kell venned 40 ezret és nem tudod mire költsd? Hát a gyerekre vagy amire akarod, nem hiszem, hogy ellenőrzik.

A ruha eladás dolgot meg kicsit túlspilázod szerintem, bocsi.

2011. júl. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

A kérdés le egyszerűsítve:


kapunk 40 ezer Ft-ot,amit én fel vehetek.20 ezer Ft-nak már van helye,abból veszünk fiamnak szülinapi ajándékot és pár őszi ruhadarabot.

A többi 20 ezer az amivel nem tudok mit kezdeni.Kérdés az hogy itthon gyűjtögessem vagy nyissak ezért számlát?

Vagy fordítsam valami hasznosra?

2011. júl. 11. 20:25
 16/18 anonim ***** válasza:
73%
Kaptál értelmes válaszokat, de köszönömöt nem láttam tőled...
2011. júl. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
83%
szerintem költsétek el. 20 ft-ot felesleges tartogatni, főleg ha nem raksz a későbbiekben hozzá. költsd a gyerekre vagy magatokra. De ha nem tudod mire költsd utald át nekem ;)
2011. júl. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
79%
éppen ezt akartam mondani amit az utolsó hogy küld el nekem én simán tudnám mire költeni nem kérdezgetném hogy mire költsem már ne haragudj az OFF-ér. kicsit szerintem tulliheged ezt a dolgot.....
2011. júl. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!