Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az étkezési táblázatok és a nagy bébikaja gyártók teljesen ellentmondanak egymásnak?

Figyelt kérdés
Ezt már régóta meg akarom kérdezni Tőletek! Hogy lehet, hogy mondjuk a táblázatok csak csirke, pulyka húst javasolnak 6 hótól, de egy Hipp 5hós főzibe borjuhús van vagy bárányhús, vagy a karfiolt elég későn javasolja a táblázatok többsége, de bármelyik gyártó bébikajáját figyelve szerintük egy 4hós finomfőzelékként már eheti? Mert én simán 5 hósan adtam neki, eszembe sem jutott, hogy ezek a nagycégek rossz összetevőt használnának vagy túl korán! És a paradicsom? Azt is milyen korán beleteszik a kajákba! Én ezt nem értem! Nekem a védőnő sem és a doki sem hivta fel erre az ambivalenciára a figyelmem, csak arra, hogy ami az üvegre van írva életkor, azért azt tartsam be. Most akkor a táblázatok a jók vagy a babakaja gyártó a hitelesebb?
2009. jún. 25. 11:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

szerintem valahol meg kell találni az átmenetet a kettő között. a bébikaja gyártók is odafigyelnek, hogy melyik zöldségnek melyik része kerül bele éppen az ételbe. pl a paradicsomnál csak a húsát teszik bele a bébikajába. a táplálási táblázatok nem eszerint készülnek /már amennyire én átnéztem őket/, hanem hogy mikor eheti úgy az adott zöldséget, gyümölcsöt, ahogy van. tehát maggal együtt pl a paradicsomot.

Pl van málnás bébiétel is 4 hós kortól. ezt is olyan eljárással készítik el, hogy a gyümölcs allergizáló része, a magja nem kerül bele. azért mondják, hogy ne adjunk málnát 1 éves kor alatt, mert otthon nehéz lenne úgy szétsajtolni a málnát, hogy ne kerüljön bele a magja, csak a husa.

Igazából én a saját gondolataim szerint csinálom a táplálást. nem nézem annyira, hogy hány hós kortól ajánlák éppen a bébikaját. nem vettem neki az elején borjúhúsos ételeket, nem vettem neki trópusi gyümis desszerteket, karfiolos, kukoricás kajákat sem. ezeket sokkal később 8-9 hós korában vettem meg először, akkor kóstoltuk csak. már majdnem 10 hós a fiam, de mivel nem eszik darabos ételeket még, most is a 6 hós kortól adhatókat veszem meg neki, mivel a nagyobbaknak valók már darabosak.

sokáig nem adtam neki olyat sem, amiben tej, tejszármazékok vannak, hiába írták rá, hogy adható. először megpróbáltam neki magam a tejterméket, hogy lássam, nem üti-e ki, csak utána vettem meg a bolti bébiételt, ami ilyesmit tartalmaz.

2009. jún. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy 6 hós korában kapta a 4hónaposnak valót, mert a szopis babák 6 hós kortól ehetnek más dolgokat , de a tápszeresek azok hamarabb, lehet,hogy ezért, meg gondolom a hipp nem csak ide Magyarországra gyárt hanem máshova is, ott meg nem biztos ugyan ezek a szabályok vannak mint nálunk. Romániában 5 hóstól kezdik a hozzátáplálást, Amerikában nem gyümölccsel kezdenek, hanem zöldséggel. Ahány ház annyi szokás, szokták mondani!
2009. jún. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!