Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj az, ha a pocaklakóm...

Baj az, ha a pocaklakóm fejszélessége BPD az internetes táblázatok alapján 30-31. hétnek felel meg, a combcsont viszont inkább 28-29 hétnek?

Figyelt kérdés
Ezek az adatok egyébként a korábbi ultrahangon is arányaiban így voltak, tehát a feje nagyobb volt, a combcsont meg kisebb az átlagosnál. Rosszra kell gondolnom? A nagyobb fejméret állandóan a fejlődési rendellenességeket, vagy kromoszóma rendellenességeket juttatja az eszembe, ráadásul az AFM is alacsony volt. Van esetleg más is így? Vagy van aki már megszült, és semmi baja a babájának, pedig ilyen/hasonló adatai voltak? Olyan aggódos lettem amióta tudom az AFP eredményt. (0,82 egyébként)
2008. dec. 18. 12:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem Az AFP: 0,86 MOM volt.

Nem írtad hány hetes vagy.

Nekem a 34.héten a BDP 88mm volt a comcsont pedig 57mm.

Hasonló problémám volt,mint neked.

A 38.héten BDP 92 volt és a comcsont hossza 66mm

Az utolsó hónapban nem szokott sokat nőni a babák fejmérete.

A 39.héten szültem Fejátmérő 37 cm volt.A baba 3050g 52 cm lett. Egészséges.

Tuti nincs semmi gond.

A táblázatok a neten csak kb értéket mutatnak.

Max annyi lehet a probléma,hogy alacsonyabb lesz a baba. :)

2008. dec. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

én most 32 hetes vagyok, és állandóan változtak az adatai. mostanában több UH-m volt, egyiken nagyobb volt a feje 1 héttel, a haskörfogata jó, combcsontja kisebb. Következőn meg máshogy.

Ilyenkor még az az 1-2 mm eltérés napokat vagy akár 1 hét időbeni eltérést is mutathat, de semmi gond, megkérdeztem az orvosomat. ja és nekem sem lett túl jó az AFP-m, de azóta annyiszor voltam megnézve, hogy nem aggódom már :) te se tedd, minden OK

2008. dec. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem akarlak megijeszteni, de mi is hasonló cipőben jártunk a 32.héten. Az én kisfiam achondropláziás. Ez egy fajtája a törpenövésnek, amire a rövid végtagok, normális törzshossz és ép intellektus a jellemző. A felnőttek végmagassága 100-130cm között van. Az én kicsim most 2 éves, 75cm és 11kg.

Feltétlenül konzultálj több orvossal, engem is ijesztgettek mindefélével, (életképtelen a baba, olyan szűk a mellkas hogy nem tud majd lélegezni...stb)teljesen ki is borultam és a pici is. a 37 héten született 2700g és 48cm volt, 9/10Apgarral. Ne ijedj meg az első mondatára senkinek! Engem is szinte 2naponta UH-tak, már a végén nem is érdekelt kinek mi a véleménye, mit lát. Szerencsére a kicsim teljesen egészséges, leszámítva az alacsony termetét.

Remélem nálatok minden rendben lesz!

Ja, én teljesen zavarmentes terhességet tudhatok magam mögött, AFP és MOM is tökéletes volt.

Írd majd meg mi történt veletek!

2008. dec. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Azért nem írtam hetet, mert nem tudják biztosan, ugyanis elmulasztottam feljegyezni az utolsó mentstruációm kezdő napját, aztán teljesen belezavarodtam az egészbe, ezért nem is mondom már a dokiknak, hogy mire emlékszem. Egyszer február 22-re írnak ki, aztán meg március 5-re. Össze vissza van minden. Elviekben 29-30 héten vagyok. Az utolsó válaszadó egy kicsit megijesztett :-(
2008. dec. 18. 13:03
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne idegeskedj az AFP miatt nekünk az első 0,52 a második pedig 0.71 volt és egészséges gyönyőrű pici fiam van aki lassan 3 hónapos. Itt nálünk azért csinálnak AFP mert elavultak az ultrahaggépek max 5 évig adnak megbizható eredményt és van olyan sztk és rendelő ahol 20 éves is lehet egy uh. gép külföldön már rég nem csinálják. És gondolom ha a doki gyanakodna küldött volna genetikai uh-ra vagy amniocentézisre. Ha nagyon nyugtalanít menj el egy 4d-s uh-ra ott megnyugtatnak. Én is így voltam de igazából csak akkor fogsz megnyugodni ha már a kezedben lesz együtt érzek veled kitartás semmi gond nem lesz!!!!
2008. dec. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-) Voltam genetikai uh-on, de ott azt írták a papírra,hogy durva eltérés nem látható, meg aláírattatták velem, hogy igaz, hogy úgy tűnik semmi baj, de vegyem tudomásul, hogy attól még bármi lehet (persze nem ilyen stílusban szólt a nyilatkozat). Olyan, mintha senki semmiért nem akarna felelősséget vállalni. Az AFM miatt önmagában még nem is nagyon aggódtam, most a magzati méreteket találtam egy kicsit furcsának.
2008. dec. 18. 14:23
 7/19 anonim ***** válasza:

És hány hetes terhes vagy? És mik a méretek?

Nekem is igy volt a utolsó uh-on, hogy a feje nagyobb volt 2 héttel mint a combcsontja. 27+2 naposan bpd:76mm combcsont csak 46mm. Afp nekem is az alacsonyabb határhoz állt közelebb.

28 +1 napos kismama

2008. dec. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A mai UH alaján 29-30 hetes vagyok. A méretek: Bpd: 78, FL: 54,3
2008. dec. 18. 16:00
 9/19 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászólóval úgy látom elég hasonló a helyzetünk. Neked nem mondott semmit a doki? Nekem nem mondott semmit, csak már rájöttem arra is, hogy ezek csak akkor mondanak valamit, ha kérdezek.
2008. dec. 18. 16:01
 10/19 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló vagyok én 32 hetesen megyek megint 4 dre kiváncsi vagyok az ottani adatokra, mert ez csak 2d volt. eddig már 2 szer voltam 4D most megyek harmadszorra majd és még egyszer sem mondták hogy gond lenne, és remélem nincs is. De én is pánikolós fajta vagyok sajnos.
2008. dec. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!